Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 15
Like Tree10Likes

tema: Rose Gold narukvica - Diesel

  1. #1
    Novi član
    Član od
    19.2.2017.
    Poruke
    14
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Rose Gold narukvica - Diesel

    Pozdrav svim forumasima!

    Htela bih da kupim Diesel sat sa metalnom narukvicom u Rose Gold boji. Zanima me postojanost i kvalitet takve boje posle odredjenog vremena Diesel DZ5451 KRAY KRAY 38 Timeframes | Diesel Online Store

    Kako je aktuelna PVD tehnika, kojom se dobijaju boje zlata i rose gold da li postoji bolji izbor srazmeran odnosu cene i kvaliteta. Moj budžet je 200 EUR.

    U BPM radnji jedan prodavac mi je rekao "sve je to sranje" u smislu rose gold i da za 200 EUR nista ne mogu da kupim. Ja ne razumem mehanizam sata, gledam estetski momenat ali bih zelela za taj novac koliko toliko neki kvalitet da dobijem.

    Veoma sam zbunjena te svaki savet je dobrodošao!

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Rose Gold narukvica - Diesel

    Pozdrav i dobro nam došla na forum.

    Za 200 evra možeš da kupiš sat koji će trajati, a što se tiče Diesela, verujem da su u pitanju dve mogućnosti:

    a) na servis se vratilo dosta satove te serije, što nije čudno ni kod jednog proizvoda
    b) hoće da ti proda nešto skuplje, što mi deluje realnije

    Za šest godina, koliko sam na forumu, ni jedan sat koji sam kupio nije krš, pri čemu je najjeftiniji bio 200 dinara, i to bukvalno. Za neke Dieselove satove možemo da kažemo da su relativno precenjeni, ali za novac koji poseduješ može se kupiti sasvim pristojan sat. Ne znam kakav te sat zanima i šta želiš da kupiš, ali verovatno hoće da te odere. Diesel satovi spadaju u modnu marku, koja među nama nije baš mnogo cenjena, ali ne možemo reći ni da je krš koji se raspada. Njihov sat može da traje, neke primerke poseduju i forumaši, a utisak o marki koji iznosim je individualan i predstavlja samo moje mišljenje. Doduše, ovaj ženski sat izgleda lepo na slici, a lepota je u oku posmatrača.

    Oko sata možemo da pomognemo u skladu sa tvojim željama, ali prodavac je evidentno loš.
    AnaSi likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #3
    Član
    Član od
    24.7.2013.
    Poruke
    181
    Lajkovi
    64
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom

    Pozz, malo je bezvezno ako ti je prodavac tako rekao. Druga stvar ako je mislio da za te pare u srbiji ne mozes kupiti dizel sa celicnom narukvicom u roze boji sto je tacno. Sledece, roze I zlatne narukvice u toj klasi su jako lose postojanosti kod svih brendova modnog ranga. Dizel ti je u srbiji dosta skuplji recimo od fosila iz razloga pitaj boga. Kod fosila mozes naci nesto tako, espria, guessa. Prelistaj malo bpm sajt, bomar, jokic pa vidi sta se nudi. Onda se javi da prodiskutujemo oko nekog izbora. Nadam se da sam pomogao makar malo...
    AnaSi likes this.

  4. #4
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Rose Gold narukvica - Diesel

    AnaSi dobro dosla na forum.

    Ukoliko je moguce pri kupovini daj prednost manufakturama u odnosu na modne proizvodjace. Diesel spada u ovu drugu grupu i njihove satove proizvodi Fossil koji takodje nije na nekom posebno dobrom glasu (obicno kostaju vise nego sto vrede). Ne znaci da modni satovi ne mogu da traju godinama.

    Premazi (rose gold, i sl.) generalno pre ili kasnije se izlizu, najpre po ivicama kucista, krunici, kopci...To se desava i na mnogo skupljim satovima a kamoli na modnim satovima.

    Ukoliko bas mora sat sa premazom pogledaj npr Citizen. Ova dva modela malo prelaze budzet.
    Elegant
    Elegant
    Mozda su malo vise zuti nego rozi. Treba videti uzivo.

    Candino ima nekoliko modela ali generalno malo prelaze budzet
    http://www.bpmsatovi.com/brendovi/29...raga&c=320&p=1


    Festina ima model koji je uveliko u budzetu
    BPM - najveći izbor satova i nakita - BPM - prodaja satova i nakita - F20233/2

    Obidji malo prodavnice po gradu i pogledaj sta nudi Seiko, Citizen, Casio.
    AnaSi likes this.

  5. #5
    Član
    Član od
    24.7.2013.
    Poruke
    181
    Lajkovi
    64
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom

    Sky, mislim sa nije ni festina daleko od fosila. Pogotovu kod zenskih satova gde bih se usudio da kazem da fosil ima kvalitetnije modele, po osecaju koji daju kad je sat u ruci 🤔😯
    AnaSi likes this.

  6. #6
    Novi član
    Član od
    19.2.2017.
    Poruke
    14
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Rose Gold narukvica - Diesel

    Dragi moji,

    Hvala vam na odgovorima i smernicama. Zaista ne poznajem satove i mehanizme kao ni brendove, ali kao modne detalje ih obozavam. Kako je moj verenicki prstenu rose god nijansi onda i izbor sata mora imati neke detalje koji su u toj nijansi. Bila sam po radnjama, i nakon isprobavanja tone satova za oko su mi zapali ovi modeli:
    1. Guardian Lady
    2. London Ženski sat Royal London 21211-05..
    Kakav je vas stav o datim brendovima...

    Zelim vam lep dan

  7. #7
    Član
    Član od
    24.7.2013.
    Poruke
    181
    Lajkovi
    64
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Rose Gold narukvica - Diesel

    Potpuno razumemo tvoje zenske potrebe...ali kad se daju smernice mnogo je lakse svima nama pomoci
    Ovde je izbor makar po meni vrlo lak, definitivno prvi Swiss Military, em je celik narukvica, safirno staklo(koje se ne grebe za razliku od mineralnog kao na ovom Royal Londonu) i na kraju swiss made je. Zakljucak definitivno mnogo bolji izbor
    AnaSi likes this.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Rose Gold narukvica - Diesel

    AnaSi,pozdrav i dobro došla.
    Uvek je lepo videti da se dama interesuje za satove i da je osim estetskog momenta zanima i kvalitet.

    Nekoliko modela Casia koje sam na brzinu izguglao da se prodaju u Beogradu.

    Casio LTP-1358RG-7A
    Casio LTP-1359RG-7A
    Casio LTP-1391RG-7A
    Casio LTP-2086RG-7A
    Casio LTP-2088RG-7A
    Casio LTP-E120RG-9A
    Casio LTP-E306RG-7A

    Najbolje je pozvati prodavnicu pa sa njima videti šta imaju na stanju da donesu da možeš da pogledaš i da probaš.

    Inače moj favorit bi bio Seiko, a sličan sam gledao skoro da kupim supruzi. Ovaj sat prelazi zacrtani budžet, ali mislim da za njega vredi dati nešto više novca.

    Naziv: S-SSVM022_a_large.jpg, pregleda: 909, veličina: 15,6 KB


    SEIKO LUKIA Automatic SSVM022 SWAROVSKI® JAPAN MADE – seiyajapan.com

    Od satova koje si gledala kod nas birao bih Swiss Military.

    Pozdrav i srećno sa kupovinom i predstojećim srećnim događajima
    AnaSi likes this.

  9. #9
    Novi član
    Član od
    19.2.2017.
    Poruke
    14
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Rose Gold narukvica - Diesel

    Hvala vam na prosledjenim informacijama i linkovima. Moram priznati da na Casio nisam obracala paznju. Predlog Seiko Lukia, je veoma zanimljiv i damski look poseduje. Imajuci u vidi da cu taj sat nositi u svakodnevnim aktivnostima plasim se da bi detalj srce bio previse elegantan... U ovom momentu Swiss Military brend je nesto sto mi deluje pouzdano, za mene laika Da li po vasem misljenju Swiss Military Hanova zavredjuje paznju u toj klasi...Hvala vam na velikoj podrsi!

    Uzivajte u suncanom danu, bez obzira da li ste na poslu ili u nekoj basti.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Rose Gold narukvica - Diesel

    Seiko, Citizen i Casio su provereni, pouzdani i mnogi će ih preporučiti pre nego Swiss Military.
    Sve to pada u vodu ako se sat sat nekome ne dopada. Prvi ne bih nosio neki sat, ma kako kvalitetan i skup bio, ako ne zadovoljava moje estetske kriterijume.

    Ovaj Swiss Military nikad nisam imao u rukama a nisam ga ni video, samo na osnovu slika sa neta i specifikacija:
    Mehanizam je najverovatnije Ronda 585, mehanizam koji bi trebalo dobro da posluži, a u slučaju da je potrebna zamena jeftin je i lako dostupan, tako da sa njim ne bi trebalo da bude problema.
    Sat je dobro opremljen, ima safirno staklo, što je svojstveno skupljim satovima i čeličnu narukvicu, koja takođe utiče na cenu. (kolega house je ovo već komentarisao).
    Veličina od 32 mm, je, po mom mišljenju adekvatna za damsku ruku.
    Zaključak, ja ne bih bežao od ovog sata, plus sat mi se i estetski dopada.
    Poslednja ispravka: piksi (23.2.2017. u 17:01)

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •