Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 20
Like Tree1Likes

tema: Italijanski satovi

  1. #1
    Član
    Član od
    5.1.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    252
    Lajkovi
    79
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Italijanski satovi

    Primetio sam da na forumu nema ni jedna tema o italijanskim satovima.

    Mislim da se moze pronaci sigurno nekoliko interesantnih proizvodjaca, pre svih Panerai. Tu je jos i U-boat, Bvlgari (koji je modni sat ali po ceni je u rangu sa high-end proizvodjacima)... itd.

    Mozda postoje i neke manje poznate manufakture koje su dobre, ali se ne zna mnogo o njima....

    Naravno tu je i dosta fashion satova ali nadam se da se nece mnogo govoriti o njima u ovoj temi

    Pa evo ako neko ima nekakvih iskustava ili znanja neka podeli sa nama.

    pozdrav.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Italijanski satovi

    Anonimo i Ennebi su ti dva prilično (ne)poznata italijanska proizvođača.

    Vidiš, mogla bi da se napiše po koja reč o ovim manje zastupljenim italijanskim proizvođačima satova.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #3
    Član
    Član od
    5.1.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    252
    Lajkovi
    79
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Italijanski satovi

    ovo sto sam pregledao na brzinu mi izgleda ok, ali nista posebno... ne znam kakve su cene, kvalitet...?

    dragone pisi, zato sam i postavio temu

    interesuje me jos jedna stvar...
    Bvlgari satovi - imaju vrlo visoke cene pa me interesuje zbog cega, kakve mehanizme ugradjuju i da li su vredni tih para?(ne planiram kupovinu, interesuje me ovako)... moram priznati da dizajnom ne izgledaju lose, imaju neki svoj stil, ali ne verujem da bih ikad dao tolike pare za neki.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Italijanski satovi

    Anonimo, tvorac je časovničar iz radionice Panerai. Nedavno sam negde čitao o tome. Ono čega se sećam je da su kod imena Anonimo iz razloga da im osim kvaliteta mehanizama kao i kućišta sata na prvenstvenom mestu i iz tog razloga ostaje samo Anonimo.

  5. #5
    Član
    Član od
    5.1.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    252
    Lajkovi
    79
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Italijanski satovi

    i podseca oblikom na Panerai.

    ima par interesantnih modela kad se malo bolje pregleda

    nije im losa fora sa imenom, onako italijanski

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Italijanski satovi

    Ima dosta dobrih satova iz radionice Anonimo i meni se svidelo ime!
    Koliko se sećam imaju i svoje pokrete, to jest ukradenih od Paneraia ili je priča bila da je od sadašnjeg Anonimo, Panerai ukrao pokret.
    Ne znam nisu 100% tačne informacije, davno sam to čitao!

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Italijanski satovi

    Nisam ranije obracao paznju na firmu Anonimo, mada sam na netu negde procitao, sto je i Angel vec rekao, da su je napravili radnici iz Panerai-a, koji su bili nezadovoljni preuzimanjem od strane Richemont-a...

    BTW - Angele totalno si me zbunio - kada si napisao pokret:
    Citat ANGEL II kaže: Pregled poruke
    ...Koliko se sećam imaju i svoje pokrete, to jest ukradenih od Paneraia ili je priča bila da je od sadašnjeg Anonimo, Panerai ukrao pokret...
    tek sam posle shvatio da si mislio na mehanizam !
    Ovo nisam znao... za kradju ideja ili celih mehanizama (mada ne bi trebalo da cudi)... Bas cu probati da saznam vise detalja
    No time to lose

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Italijanski satovi

    OFF...Pokret mehanizma, lični prevod!
    Imam problema sa konektovanjem, non-stop pada sistem na ovom glupavom Telenorovom modemu...OFF

    Ne držite me za reč, to su moja prisećanja, da li se radilo o mehanizmu ili izgled nekog kućišta zaista sam zaboravio ali znam da se radilo o istim časovničarima.

    Saznaj Vlado i javljaj!

  9. #9
    Časovničar Avatar korisnika ivourar1
    Član od
    31.10.2008.
    Lokacija
    tratinska 18, zagreb
    Poruke
    63
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Italijanski satovi

    Zašto Anonimo? Ime firme nije slučajno izabrano, već je nastalo po posebnoj filozofiji kompanije. Ta filozofija bazirana je na principu da sat nije priča o nama, već o individualnoj osobi koja ga nosi te prikazuje njenu ekspresiju osobnosti. Poruke koje odašilje osoba koja nosi Anonimo sat su: originalnost, prednost, iskrenost, bitnost i timski rad što su ujedno i poruke koja Anonimo šalje vama.Anonimo je osnovan u Florenci, Italija 1997 godine. Osnovao ga je Federico Massacesi koji je već onda imao puno iskustva u području luksuznih artikala za Salvatore Ferragamo SpA. Njegova vizija stvaranja talijanskih satova savršeno se uklopila sa željom daljnjeg usavršavanja u području unikatne Florentinske tradicije u tom području. Prihvativši izazov stvorio je jednu od najpoznatijih i najvažnijih talijanskih kompanija, poznate svugdje u svijetu po izradi visoko kvalitetnih mehaničkih satova.
    (ovo je prepisano iz reklamnog kataloga)

    moja iskustva (servisiram Anonimo satove u R.H.) su da je vlasnik Paneraia prodao firmu Richmond grupi i pokrenuo sličnu priču Paneraiu. Znači sad ima pare i radi satove u malim serijama za osobno zadovoljstvo. nadam se da bi ovo proljeće-ljeto mogao ići u posijet tvornici. Inače sve do sada što sam radio, bilo je mehanizam na bazi ETE, ali su kučišta satova napravljena prvoklasno, često iz jednog komada materijala.
    savršenstno, dizajn samo takav kakav ga Talijan zna napraviti.

    Jedan od najpoznatijih glumaca današnjice, popularni Tom Cruise, ponosni je vlasnik Anonimo sata iz kolekcije Dino Zei - San Marco. Automatik sat u PVD kućištu s inikatorom power reserve funkcije na smeđem remenu, idelano ističe Tomovu sportsku stranu.

    Toni Luca, poznati nagrađivani talijanski nogometaš (Najbolji strijelac Seria A 2005/06, Europska zlatna kopačka 2005/06, Najbolji strijelac kupa UEFA 2007/08, Najbolja momčad SP-a 2006) nosi Anonimo sat - iz Militare kolekcije s čeličnim kućištem i bijelim brojčanikom s zaštićenom krunicom kod remena - koji se idealno uklapa s njegovim sportskim afinitetima.
    Poslednja ispravka: ivourar1 (19.11.2010. u 9:46)

  10. #10
    Član Avatar korisnika sonebg
    Član od
    31.10.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    144
    Lajkovi
    122
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Italijanski satovi

    @Ivourar dok provalih da je Toni Luka ustvari Luka Toni.Italijanski satovi??? Pa i Luka Toni im se pokvario cim je otisao iz Italije! Ja o italijanima imam jedno misljenje kada je njihova industrija uopste u pitanju. Kozmetika, kozmetika, kozmetika pa tek onda neki kvalitet. Vozio sam FIATA radim u firmi gde je 90% masina bilo Italijansko i koje sam ja odrzavao i mogu da kazem samo da nas je gazda spasio kada je vecinu masina zamenio za "swiss made". Od mehanike do elektronike sve je bilo krhko i predodredjeno da se kvari odmah po isteku garancije. Isto misljenje imam i FIATU koji se pokazao kao YUGO samo sa mnogooo skupljim odrzavanjem. Zato nisam bas poverljiv ni prema satovima pre bih nekog Svajcarca ili Japanca za te pare.

    P.S Gde su smajlici ne vidim ih.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. italijanski proizvodjaci
    By el.loco in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 8.7.2010., 20:56

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •