Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 24
Like Tree69Likes

tema: Godišnji obim proizvodnje satova- lista proizvođača

  1. #11
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Godišnji obim proizvodnje satova- lista proizvođača

    Neznam sta ove slike govore na gornjoj sliki su dva coveka koji rade a znamo da je uvek ljudski faktor jedan od najbitnijih faktora kad su bilo kakve greske upitanju sa druge strane i masine prave greske

    Ja nigde nisam napisao da je JLK los brend naprotiv to je vrhunski brend ali jedan dobar Seiko koji vredi oko 1500 do 3000 dolara sigurno nije deset puta sa slabijem kvalitetu od jednog JLK koji vredi dvadeset ili trideset puta vise u tome je stos i u ovo nemoze da me ubedi niko jer sam imao prilike da na ruku stavim Vacherona i Pateka i nepadam u nesvest !!!

  2. #12
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Godišnji obim proizvodnje satova- lista proizvođača

    To je to. Nekada je personalizacija bila prva stvar. Lični pečat, majstorsko oko... Još petnaestak godina i časovničari odoše u muzej. Sad pričamo o korporacijama, robotici, berzanskim indeksima itd. Sat se nekada izrađivao za čoveka a danas je postao masovni proizvod za tržište. Sa romantične tačke gledišta - na gubitku smo, sa praktične - imamo solidne satove za male novce. To su fakta o kojima cifre iz tabele malo šta mogu da kažu, pogotovo o nekoj zamišljenoj situaciji za xx godina. Ne bi me iznenadilo da Rolex sa svojom produkcijom jednog dana pokrije i segment Seika 5. To bi voleo da dočekam... Rolex 5.

  3. #13
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Godišnji obim proizvodnje satova- lista proizvođača

    @Walter:
    Ma to je samo plastična ilustracija poređenja jednog konglomerata kakav je Seiko i striktno horološke kuće kao što je JLC. Nisam mislio da upoređujemo marke u tom smislu, ipak je to pitanje ličnog afiniteta. Zna se da ko odvoji puno novca za sat plaća još dosta izmaglice (prestiž, ekskluziva...), ne samo spravu. Ko može, uzme i Patek i GS.
    Poslednja ispravka: Vukas (23.4.2013. u 21:38)
    Walter likes this.

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Godišnji obim proizvodnje satova- lista proizvođača

    Citat Walter kaže: Pregled poruke
    Neznam sta ove slike govore na gornjoj sliki su dva coveka koji rade a znamo da je uvek ljudski faktor jedan od najbitnijih faktora kad su bilo kakve greske upitanju sa druge strane i masine prave greske

    Ja nigde nisam napisao da je JLK los brend naprotiv to je vrhunski brend ali jedan dobar Seiko koji vredi oko 1500 do 3000 dolara sigurno nije deset puta sa slabijem kvalitetu od jednog JLK koji vredi dvadeset ili trideset puta vise u tome je stos i u ovo nemoze da me ubedi niko jer sam imao prilike da na ruku stavim Vacherona i Pateka i nepadam u nesvest !!!
    Praviš grešku u jednoj riječi,a ta riječ je "vrijedi" !
    Ni jedan sat ne vrijedi para koje traže za njega nego jednostavno košta toliko.
    To je velika razlika jer svaki proizvod ima svoju mušteriju.
    Evo ti najskuplji Seiko:
    Seiko Credor Juri GBBX998:

    Mehanizam 8L88
    41 rubin
    Radi na 12 Hz, iliti 43200 vph
    Dozvoljeno odstupanje -10 do +15s/dan !!! Isto kao i za sve 8L mehanizme.
    Cijena: ~ $554 000...............mašala!



    Iščupano iz teme: Najskuplji Seiko sat
    Nema šanse da vrijedi pola miliona $ ali tolika mu je cijena.
    Ja ga nikad ne bih stavio prije jednog 9S65 GS-a bez obzira što košta 100x manje.
    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (23.4.2013. u 22:39)
    vladas, Walter and Vukas like this.

  5. #15
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Godišnji obim proizvodnje satova- lista proizvođača

    Dok postoji lista 100 najbogatijih na planeti kakva je danas, a potrajaće rekao bih, biće i satova od 500 000 $. Onaj Meksikanac sa vrha liste odlično zna zašto kupuje takav sat, inače ne bi ni bio na istoj. Sigurno ne da bi znao koliko je sati.
    Walter likes this.

  6. #16
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Godišnji obim proizvodnje satova- lista proizvođača

    ovaj Seiko je pravo umetnicko delo, kao i jos neki modeli Langea, Vacherona i UN-a na primer.
    Neko ce kupiti radove Dzeksona Poloka i platiti osmocifreni iznos u dolarima i niko nece postaviti neumesno pitanje, da vulgarizujem stvari, koliko su kostale boje i platno......
    E sada ne znam kako bih opravdao cenu nekih satova koji kostaju 10k dolara, a prave se u ogromnim serijama, mozda je odgovor uspesan marketing
    Vukas likes this.

  7. #17
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Godišnji obim proizvodnje satova- lista proizvođača

    predpostavljam da neko ko ima toliki novac nije glup.taj koji plati sat 500 000 odlicno zna zasto je toliko platio.mi verovatno to nikad necemo znati.

  8. #18
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Godišnji obim proizvodnje satova- lista proizvođača

    Upravo završavaš večeru u otmenom restoranu negde na periferiji Hong Konga, dva kustosa donose ti vince od 2000 $, petocifreni račun ne smeju ni da ti pokažu, nije red... pratilja ti se šepuri sa dijamantskom ogrlicom od 200 000 $ koju si joj upravo poklonio, asistent te zatrpava mejlovima o skoku deonica na berzi za 8.6% iako zna da ne treba da te uznemirava, gradonačelnik strpljivo čeka u atrijumu pa ako ga primiš... a ti se nešto zagledao u svoju jahticu od 75 metara sa 15 članova posade i razmišljaš da je promeniš za neku bržu i konforniju.
    Ljudi... o čemu pričamo!? Mali, jeftini Seiko. Nema ništa jače od 500K
    $?! Šteta.

    Odoh u OFF za sve pare...
    Poslednja ispravka: Vukas (23.4.2013. u 23:29)
    Vladan Stevanovic and Mr D like this.

  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Godišnji obim proizvodnje satova- lista proizvođača

    Ali Vukas, sada kada si ovo napisao, i meni je mnogo lakse i bolje se osecam. Jer vidim da je i ovom milijarderu tesko i da on ima svojih problema

    Da ne idem sasvim u off. Svi dobro znamo da su cene satova naduvane, i da je njihova realna vrednost verovatno daleko manja. Ali takodje mi dobro znamo da je sat cudna stvar i da ga mnogi dozivljavaju na razne nacine, pa su takodje mnogi spremni da ga plate koliko proizvodjaci kazu. U tom smislu Seiko je stvarno "najposteniji". Sto se tice Svajcaraca oni su davno preterali. Jer osim papreno visokih cena, sa daljom tendencijom rasta, mene posebno iritira sistem servisne mreze, koji postaje sve rigorozniji i zatvoreniji. Pa dolazimo u situaciju da cemo cak i "jeftine" stare vintage satove morati da saljemo direktno u fabriku, jer delova nece biti nigde drugde. A mi tu kao kupci nista ne mozemo, a i da mozemo opet se nista ne bi promenilo, i opet bismo kupovali satove.
    Poslednja ispravka: tolarbo (24.4.2013. u 2:45)

  10. #20
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Godišnji obim proizvodnje satova- lista proizvođača

    Tolarbo,
    Znaš i sam da se dijelovi i servisiranje GS-a, Credora pa i većine Prospex linije se može nabaviti/obaviti samo u Japanu.
    Gdje je tu Seikovo poštenje?
    Zaboravi na 7s ili 4r mehanizme- to se pravi na kilo i kupiš ga preko neta kao i većinu Eta mehanizama.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •