Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1
    Novi član Avatar korisnika martinn
    Član od
    5.8.2008.
    Lokacija
    Vrbas
    Poruke
    18
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Da li ste čuli za satove ''ELGÉ'' ?

    Ovaj sat sam nasledio od dede, mislim da je iz 1962. godine ali nisam siguran. Sat je uglavnom super očuvan, nenošen i nema ogrebotinicu nigde (deda je voleo satove malo više od mene...). Tražio sam po internetu ali nisam baš ništa našao o njemu. Po nazivu bih rekao da je francuski, ali ko zna. Ako neko zna nešto o proizvođaču ili bilo šta, bilo bi mi drago da čujem. Inače, mehanizam je naravno mehanički i baš lepo izgleda...

    Hvala, pozdrav!
    Priložene slike Priložene slike Da li ste čuli za satove ''ELGÉ'' ?-elge1.jpg   Da li ste čuli za satove ''ELGÉ'' ?-elge2.jpg   Da li ste čuli za satove ''ELGÉ'' ?-elge3.jpg  

  2. #2
    Mlađi član
    Član od
    21.11.2008.
    Lokacija
    Kikinda
    Poruke
    36
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Da li ste čuli za satove ''ELGÉ'' ?

    To bi trebao da je mehanizam od švajcarskog sata Areta 238 ili 238a
    koji su se pravili pre 40-50 god.

  3. #3
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Da li ste čuli za satove ''ELGÉ'' ?

    Citat martinn kaže: Pregled poruke
    Ovaj sat sam nasledio od dede, mislim da je iz 1962. godine ali nisam siguran. Sat je uglavnom super očuvan, nenošen i nema ogrebotinicu nigde (deda je voleo satove malo više od mene...). Tražio sam po internetu ali nisam baš ništa našao o njemu. Po nazivu bih rekao da je francuski, ali ko zna. Ako neko zna nešto o proizvođaču ili bilo šta, bilo bi mi drago da čujem. Inače, mehanizam je naravno mehanički i baš lepo izgleda...

    Hvala, pozdrav!
    Proizvođač jeste francuski, a verovatno je i mehanizam proizvod francuske manufakture. Bilo bi dobro da postaviš još detaljniju sliku mehanizma, jer mi se čini da je ispod balansnog točka urezana neka oznaka (grb?) a levo od toga je neka oznaka koja počinje slovom P.
    Možeš i da napišeš šta je tačno ispisano na njemu. Moguće da je mehanizam proizvod čuvene "Horlogerie de Savoie" manufakture koja se nalazila blizu švajcarske granice.

    Pozdrav,
    V.S.

  4. #4
    Novi član Avatar korisnika martinn
    Član od
    5.8.2008.
    Lokacija
    Vrbas
    Poruke
    18
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Da li ste čuli za satove ''ELGÉ'' ?

    Pokušao sam da što bolje slikam mehanizam, ali mi je slab zum na telefonu. Uglavnom, ispod balansnog točka postoji grb kao krug u kojem sa krajnje leve i desne strane stoje savijena slova ''J'', a između nih neko slovo koje podseća na slovo ''E'' samo bez srednje crte, a malo dalje je urezano ''P531'' ili ''P331'' (skoro sam siguran da je ovo prvo) i na gornjem delu mehanizma ''17 Jewels''.
    Nacrtao sam grb i uslikao ga pa vidite, a slikao sam i mehanizam sa najmanje moguće razdaljine.
    Priložene slike Priložene slike Da li ste čuli za satove ''ELGÉ'' ?-slika1.jpg   Da li ste čuli za satove ''ELGÉ'' ?-slika2.jpg  

Slične teme

  1. Drvena kutija za satove
    By Martin in forum Opšti forum
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 30.9.2012., 10:50
  2. Kako slikate satove?
    By RUS in forum Opšti forum
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 31.1.2011., 21:09
  3. Da li smo pomerili satove unazad?
    By Laslo51 in forum Opšti forum
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 25.10.2009., 20:40
  4. Carina na satove
    By avalon in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 15.4.2009., 22:43
  5. Kakve satove nose pojedini sportisti u Srbiji?
    By Shmizla in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 25.2.2009., 20:14

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •