Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 28
Like Tree39Likes

tema: Cene servisa za satove

  1. #11
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Cene servisa za satove

    Cene u servisa Srbiji su jos i korektne, napolju je sve daleko skuplje. Redovan servis za Svajcarce je oko 300e napolju, govorim o klasicnim modelima sa ETA mehanizmima i njihovim modifikacijama. U Srbiji je oko 100e kod boljih casovnicara.

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Cene servisa za satove

    sad je 150 eura za 7750 na breitlingu kod ovlascenog servisera

  3. #13
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Cene servisa za satove

    Znam časovničara kod kojeg servis Valjoux-a 7750 košta 120 evra, Lemania 5100 je nešto jeftinija. Znam dvojicu kod kojih servis pomenutih ( Valjouxa i Lemanie) košta oko 7000 din ( oko 60 evra ) a Poljot 3133 oko 5000din ( oko 42 e). Servis mehanizma kao što je u Seiko 5 , nebitno da li je 7005,7006, 7019,7025,7002,7009, 7s26 itd je od 1800din ( oko 16 e) i to je obično za stalne mušterije pa do najviše 2500 din ( oko 21 e ). Servis Vostoka 2209, 2414, 2409, je oko 1000din ( oko 8,5 e ). Za mehanizam 2234 gotovo sam siguran da je ista cena ( ima opciju hakovanja ). Servis Vostoka 2416, automatik je oko 2000 din ( oko 17 e ). Jedan časovničar mi je tražio za servis Vostok Amfibije meh 2409, ručni navijač, 4000din oko 34 evra (i to pre više od godinu dan, možda je sada i skuplje ). Što je mnogo, mnogo je.
    Jedan časovničar kada sam ga pitao za servis 5100, 7750, on me pogleda, pa jedno 10tak sekundi, i pita me :" To su hronografi? - Jeste, mehanički hronografi. Pa moram pogledati kako mehanizam izgleda pa ću ti reći. Neka okvirna cena? Pa oko 3000din, ali kada ga vidim mogu ti reći u 500 din.". Dakle čovek ne zna koji su mehanizmi u pitanju ( a u pitanju su dva verovatno najugrađivanija štopera ili su bar tu negde ). Da zna šta se krije ispod poklopca, sumnjam da bi rekao "..oko 3000din. " I šta je sada zaključak? Pa ne treba se samo rukovoditi cenom jer je ovaj ubedljivo najjeftiniji ali verovatno najmanje stručan. Odneti sat kod takvog časovničara, uštedeti nekoliko crvenih i strepeti nekoliko dana je suviše velik rizik. Naravno uvek treba uporediti cenovnike ali pre svega reputaciju časovničara.
    Da dodam, bilo je i servisa gde majstor nije bio tu a oni koji su bili u servisu ( obično članovi porodice ) nisu znali cenu, niti okvirnu. Dakle cenovnik ne postoji. Nimalo profesionalno.
    milan zmaj, vladas, jagos and 4 others like this.

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Cene servisa za satove

    slazem se sa sky najvaznija je reputacija casovnicara.kod nas jos uvek nisu tako visoke cene i nije vredno igrati se zbog sitne ustede.svasta se radi.

  5. #15
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Cene servisa za satove

    Apsolutno se slazem sa tobom @sky, ja sam bas upravo i napisao cene koje su kod proverenih majstora koji te mehanizme rade svakodnevno. Nikada ne treba stedeti na dobrog majstora!

  6. #16
    Član Avatar korisnika Martin
    Član od
    25.2.2009.
    Poruke
    106
    Lajkovi
    21
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Cene servisa za satove

    Nisam radio servis, ali sam se raspitivao za cene...
    U Novom Sadu, kod jednog dobrog časovničara, servis za Valjoux 7751 je - 140 evra.
    Kod drugog, takođe dobrog, servis za ETA 2836-2 je - 80 evra.

  7. #17
    Mlađi član Avatar korisnika SEIKO
    Član od
    11.2.2012.
    Lokacija
    Niksic, Crna Gora
    Poruke
    74
    Lajkovi
    167
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Cene servisa za satove

    Vrlo interesantno kako je servis sata skup...To izgleda dođe isto ko regristracija auta, mada ja se ne žalim na cijene servisa jer je moj časovničar vrlo fer prema meni i mojim satovima što se tiče cijena servisa, nikada mu za čišćenje mehanizma nisam dao preko 20-25 eur, a u većini slučajeva ( kad odnesem obični mehanizam, neki navijač tipa omikron, darwil ili seiko 5) mi i ne naplati uopšte čišćenje...On mi dosta objasni, primjera radi, nedavno sam mu odnio na čiščenje stari sat sa COSC potvrdom i veli da mu kolege obično više naplaćuju svojim mušterijama zato što je to chronometar a zapravo nema i neke bitnije razlike od drugog mehanizma sličnog tipa...ja se baš naježim kad naplate ćišćenje 150-250 eur, znam ja da je to komplikovano i da ima iljadu djelića sat i da to treba fino rastaviti i ovo ono ali smatram da je to, posebno za naš standard preskupo...Šta znam...
    krstin likes this.

  8. #18
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Cene servisa za satove

    Eh, cene su takve kakve jesu, i moraju se platiti. Tačno je da se i hronometar i običan navijač ne razlikuju mnogo po koncepciji, ali ovaj prvi jeste komplikovaniji i zahteva vremena i truda. S druge strane, običan časovničar, tj. onaj kome u radnji nisu samo skupi satovi, mora da balansira između mogućnosti kupca da plati i zarade koju ostvari. Tu treba uračunati svakojake takse i poreze, račune i ostale troškove, ali ne znam kakva je računica na kraju meseca. Naravno da ćemo mi koji imamo više satova češće davati novac, ali prosečan čovek, koji ima jedan ili dva sata, lakše će podneti trošak.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #19
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom Re: Cene servisa za satove

    pozdrav!

    preporucujem svima da procitaju prilozeni tekst...nema mnogo veze sa temom ali ima sa servisiranjem..

    How often does a watch need a service? | Watch Guy

    postovanje,

    z
    krstin likes this.

  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Cene servisa za satove

    evo sta kaze breitling, cene su u dolarima:

    Cene servisa za satove-breit.jpg

    mene ako pitate, jako skupo

Slične teme

  1. Predlozi za kupovinu sata do 300 EUR
    By zdragana in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 780
    Poslednja poruka: 12.10.2021., 16:28
  2. Cene breitling satova kod nas?
    By Wildboar in forum Breitling
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 25.8.2021., 18:39
  3. Moj sat pre i posle servisa
    By Shmizla in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 209
    Poslednja poruka: 16.5.2019., 16:37
  4. Rad BPM Servisa
    By Angelos in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 7.4.2016., 7:43

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •