Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 27
Like Tree8Likes

tema: 3 omiljena proizvođača satova

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom 3 omiljena proizvođača satova

    Hajde da vidimo koji su vam omiljeni proizvođači satova.
    Navedite 3 (može i više) proizvođača koji su za vas najbolji, najkvalitetniji, najlepši, najinteresantniji... napišite i zbog čega je tako, ukoliko to želite a i ne morate... a možete i da postavite slike par vama najlepših satova navedenih proizvođača.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  2. #2
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom re: 3 omiljena proizvođača satova

    Omiljeni proizvodjac je cini mi se ponekad promenljiva velicina, ali navescu 3 stalna + jos neke:
    1. IWC - Naprosto svidja mi se dizajn satova, prica koja stoji iza kuce i njihova inhouse resenja (i za svoje mehanizme i za doradjene ETA)
    2. Hamilton - Mid to low range proizvodjac satova, iz Swatch grupacije, najvise mi se dopao dizajn razlicitih serija (Jazzmaster Viewmatic/Chrono/Maestro, Khaki Field, Khaki GMT Conservation/AIR Race, Khaki King...) a i upotrebljavaju ETA (logicno) mehanizme, najcesce auto.
    3. Seiko - Izuzetna firma, sa toliko sirokim dijapazonom satova. Posebno mi se svidjaju Monster i 007 od jeftinijih, Sumo i Tuna od mid range i svi Spring Drive satovi.

    Tu su jos:
    Zenith (posebno El Primero ), Ulysse Nardin (zbog istinskih novotarija), Citizen, Tag Heuer... ali o njima drugi put.
    panonski likes this.

  3. #3
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom re: 3 omiljena proizvođača satova

    Trenutno

    Omega (zbog PO)
    Steinhart
    Hamilton (zbog Conservation)

    Jes da trenutno nemam ni jedan on ovih proizvodjaca, ali doci ce dan

  4. #4
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom re: 3 omiljena proizvođača satova

    1.Zenith - Neverovatan dizajn,El Primero mehanizam,vrhunski materijali se koriste za izradu i ceo imidz koji prati zenith,modeli sa tourbilllonom izgledaju nestvarno
    2.Omega- Za mene, kada pomislim na vrhunski sat pomislim na Speedmaster moonwatch, od malena mi je omega bila pojam za vrhunac u casovnicarstvu,na svakoj Olimpijadi letnjoj ili zimskoj oni su zaduzeni za merenje vremena,i jednostavno Omegini hronografi su prelepi,svi do jednog,stari,novi, nije bitno,legendarna firma,sa legendarnim satovima.
    3.Seiko -Cudo od satova.Verovatno firma koja za ulozeni novac daje najvise.Svi satovi imaju samo Seikove mehanizme,i nikad,ali nikad se ne kvare.Imam vise poverenja u Seika nego u bilo koji svajcarski sat,barem sto se tice problema.Imaju bukvalno sat za svakoga, i sto se tice cene, i dizajna.Svidjaju mi se Sportura satovi cija je zavrsna obrada i kvalitet na neverovatnom nivou,i nove Anante koje posramljuju svajcarce koji su duplo skuplji.Svaki ljubitelj satova bi trebao da ima barem jedan skuplji seiko i da prema njemu meri druge satove
    Priložene slike Priložene slike 3 omiljena proizvođača satova-sna749p2-06..jpg   3 omiljena proizvođača satova-dscn1685..jpg   3 omiljena proizvođača satova-omega-speedmaste-1.jpg   3 omiljena proizvođača satova-blueomega..jpg   3 omiljena proizvođača satova-zenmas3..jpg  

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom re: 3 omiljena proizvođača satova

    Težak zadatak prijatelju moj,vrlo težak! Skoro sam napisao da je kod mene na 1. mjestu kvalitet(ili ti šta dobijam za cijenu),pa tek onda ljepota!
    1.Sinn-zaštitni znak im je neuništivost(mogao sam ovdje staviti i Damasko,ali mi se više sviđa Sinn-mnogo veći izbor)!Imaju ogroman broj modela odličnog kvaliteta,a nisu ni skupi!
    3.Stowa-vrhunski kvalitet za male pare!Nisam našao jeftinije hronometre od Stowa satova,a i kada nisu unutra COSC mehanizmi,kvalitet je neosporiv!Mala firma,duga istorija,a prave vrhunske satove do kojih može doći normalan čovjek-svaka čast!
    3.A.Lange & Sohne-nešto prelijepo,bez obzira na model!

  6. #6
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: 3 omiljena proizvođača satova

    Nekada slika govori hiljadu reči...


    Vacheron Constantin Tour de l’Ile





    Zenith Grande ChronoMaster XXT Tourbillon El Primero Concept




    Panerai Historic Collection Radiomir PAM00292




    Samo da se zna, tri omiljena proizvođača je meni malo, potrebno mi ih je 165 recimo!

    Super tema pozdrav...

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Larosa
    Član od
    17.11.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    538
    Lajkovi
    1905
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom re: 3 omiljena proizvođača satova

    Moj skroman doprinos temi:
    1.A.Lange und sohne
    2.Jeager LeCoultre
    3.IWC Schaffhausen
    U prilogu slike,a one govore više od reči.....
    Priložene slike Priložene slike 3 omiljena proizvođača satova-jaeger-lecoultre-4.jpg   3 omiljena proizvođača satova-iwcgrandcomp03..jpg   3 omiljena proizvođača satova-17102009001..jpg  

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: 3 omiljena proizvođača satova

    Moja "lista" bi išla nekako ovako:

    SEIKO
    Gotovo da mogu da kopiram komentar člana Nikle i u svemu da se složim sa njim, jedino bih rekao da se mehanizmi ipak kvare... nisu baš tako savršeni. No, Seiko zaslužuje maksimalno poštovanje jer su oduvek bili ispred konkurencije i ispred vremena, razvili su in-house mehanizme namenjene satovima svih cenovnih kategorija, od najjeftinijih do onih najkvalitetnijih high-end modela. Zaista, ako želite robustan mehanizam koji će da traje bez previše maženja i paženja kao što je to potrebno kod švajcaraca, onda je Seiko pravi izbor.
    Moj favorit je definitivno Seiko SBDX001 sa 8l35 mehanizmom.


    Slike pozajmljene sa WUS-a


    D.Dornblüth & Sohn
    Odličan primer kako jedna mala porodična manufaktura može uspešno da se nosi sa velikim i daleko luskuznijim proizvođačima satova. Ne mogu da se podiče mehanizmima koje ima jedan A.Lange ali jednostavan dizajn i takoreći in-house mehanizmi u kombinaciji sa odličnim kvalitetom ovog proizvođača kod mene svrstavaju na poziciju broj dva.
    Jedan odličan tekst o ovom proizvođaču koji vredi pročitati.
    LINK

    Koji model sata mi se dopada... Hmmmm, šta ima tu da mi se ne dopada... Za sada, apsolutno SVI!




    Jaeger-LeCoultre
    Mislim da je u ovom tekstu sve rečeno i da će vam biti jasno zbog čega je JLC u top 3...


    Međutim, složio bih se da je izabrati samo tri proizvođača jako teško i da postoji mnogo favorita pa bih tako dodao i A.Lange & Sohne čije satove verovatno nikada neću posedovati ali ono što izlazi iz radionica ovog Nemca ostavlja bez daha, a nisam ga stavio među top tri samo zato što zauzima ultimativnu poziciju i nema konkurenciju, po mom skromnom mišljenju... pa su tu i Gerard Peregaux, Blancpain, Glashutte Original, naravno Zenith iako u poslednje vreme ne oduševljava previše sa modernim dizajnom satova, Montblanc, Doxa, Sinn, Tutima, Stowa...
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  9. #9
    Novi član
    Član od
    8.2.2009.
    Poruke
    28
    Lajkovi
    12
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: 3 omiljena proizvođača satova

    uhh samo tri?

    1. Sector - sinonim za ekstremne sportove; pratim sektor od kad je jos proizvodio prave satove, al mislim bukvalno, ovo sad su "igracke" osim eventualno yaht timera i 890-ke. Moj sektor npr. iz '94 ima u sebi miyotu 3S10 12 rubina koju je koristio i Breitling jupiter pilot do neke '98, tada je bio aktuelan i sector SGE 650 quartz 27 rubina koji je nosio istrazivac Mike Horn. U to vreme je secam se i najjeftiniji sector imao potpisanu masinu sa 7 rubina (danas ne mozes ni naci neku quartz miyotu sa rubinima, al to je neka druga prica). A da, ne treba zaboraviti i Sector Diving team 1000m koji je nosio ronilac Umberto Pelicari.


    2. Chopard - zbog modela 1000 miglia, sta da vam kazem - drzao sam ga na ruci pre neki dan. automatik chrono, titanijum i cosc sertifikat a narukvica kao automobilska guma - sve u duhu cuvene trke.


    3. Seiko - moram da se slozim sa kolegama, jednostavno najbolje za ulozen novac - posedujem jedan seiko 5 iz '82 koga redovno nosi moj otac - jednostavno sat odoleva zubu vremena uz odlicnu tacnost..
    Poslednja ispravka: vladast (14.5.2010. u 23:40)

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: 3 omiljena proizvođača satova

    vladast, ne mora samo 3, može i više naravno ako ima još proizvođača koji su interesantni i omiljeni i jednostavno ih ne možete zapostaviti... 3 je neki minimum koji bi bilo poželjno postaviti.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Crna lista proizvođača satova
    By Vladan Stevanovic in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 12.2.2021., 5:26
  2. Omiljena knjiga/citat
    By JovanaM in forum Kafić
    Odgovora: 120
    Poslednja poruka: 9.10.2014., 22:29
  3. Kako izgovarate imena proizvođača satova?
    By dragon in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 16.6.2013., 13:01
  4. Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 29.1.2011., 20:52
  5. Pitanje o nekoliko luksuznih proizvođača satova - Chopard, Cartier, Bvlgari
    By milan zmaj in forum Swiss-Made luksuzni satovi
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 18.1.2011., 6:07

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •