Strana 2 od 22 PrvaPrva 12345612 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 218
Like Tree192Likes

tema: Apple pametni sat

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    A baterija traje?
    Ponoviću po ko zna koji put: ovo sa pravim satom ima veze samo zato što se nosi na zglobu ruke,inače je igračka za djecu.
    .....+1
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  2. #12
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Ja na ove pametne satove gledam kao na kvarc naspram mehanike. Kako su se onomad desavale i razvijale situacije... Ne treba ih zanemariti. Bice sve vise pristalica ovih satova.

  3. #13
    Novi član
    Član od
    30.5.2013.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    101
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Citat Shmizla kaže: Pregled poruke
    Ja na ove pametne satove gledam kao na kvarc naspram mehanike. Kako su se onomad desavale i razvijale situacije... Ne treba ih zanemariti. Bice sve vise pristalica ovih satova.
    Slazem se da ih ne treba zanemarivati ali je jako bitno razlikovati sta je sat a sta nije. Ovo je umanjeni racunar smesten u kuciste rucnog sata ali to ga ne cini satom kao sto ni racunar nije iako prikazuje vreme.

  4. #14
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Bice sve vise pristalica medju onima koji nisu ljubitelji satova uopste.

    Ne bih ja to poredio sa kvarcom i kvarcnom revolucijom. Stvar je u tome sto je kvarc bio u to vreme logican korak u evoluciji satova, koliko god se to nekome svidjalo ili ne satovi su postali precizniji, robusniji, jeftiniji....a ovo je samo kao sto rekose kolege pre mene igracka.
    Sto rece Hadzija, ovo se naziva satom samo zato sto se nosi na ruci, nikakva druga slicnost ne postoji.
    Misic M. likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  5. #15
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Shmizla kaže:
    '' Ne treba ih zanemariti. Bice sve vise pristalica ovih satova.''

    Biće.
    Kao što ima i sve više poklonika selfija,gradskih terenaca,fejsbuk prijatelja, brendova,hepeninga,iventova ...

    Računamo mi na njih.
    Računamo i te kako.
    jagos and Martin Mystere like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #16
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Jos jedna nova dziza bizda za one kojima je bitno da su u trendu, da ih vide i da im se dive .
    Ali obzirom koliko malo ljudi uopste i nosi rucne satove (a sto bi ih nosili kada sa mobilnim idu i na tusiranje i na spavanje) ako ovo za neku godinu bar neke makar malo skrene na pravi put (rucnog sata) bice dobro.
    Mada se ne bih bas kladio u to...
    vladas likes this.

  7. #17
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Pogledao sam i druge izvore za ovu vest, ali na osnovu raspoloživih podataka ne znam da li će ovo biti tako jednostavno. Koliko vidim, sprava će imati neku vrstu komunikacije SMS/email, ali ne piše da li je za njegovo funkcionisanje potrebna SIM kartica ili bežični internet. Doduše, ukoliko je za njenu upotrebu potreban iPhone, time je problem rešen delimično. Kako god okrenemo, oba uređaja će trošiti bateriju, a po svoj prilici nešto više, jer ih je potrebno povezati. Konačno, i u tekstu je napisano da će za punjenje biti potrebno dosta vremena, a ne znam ko može garantovati da će se baterija isprazniti baš kada vlasnik ide da spava, tj. da se neće isprazniti u trenutku kada je potreban. Senzori koji prate vitalne funkcije, tj. rad srca, pritisak i slično, mogu da budu interesantni penzionerima, za koje ne verujem da su ciljna grupa, ali i sportistima, koji već imaju izbor.

    Ako uređaj ne može da se koristi za komunikaciju bez iPhonea, ne vidim onda koja mu je svrha, jer ukoliko je telefon već tu, svakako da je pogodniji za čitanje elektronske pošte, SMS poruka, internet i slično.
    Misic M. likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #18
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Prvo hvala Krstinu za predstavlanje. Znao je on sigurno kakvi će biti komentari ali ipak treba neko i "prljav" posao da obavi tj. da predstavi "pametne satove" . Golema je muka saradnička.
    Da i ja kažem koju mudru. Sat mi se ne dopada. Kao što već rekoše na postoje pametni satovi ovo su multifunkcionalni-komunikacioni ( jednog dana možda i teleportujući ) uređaji koji između ostalog pokazuju vreme. Da li je ovo budućnost, rekao bih da nažalost jeste. Po meni ovo jeste neki uzrok buduće krize u časovničarstvu ( neka buduća kvarcna kriza ). Luksuz među satovima biće i dalje tražen PP,VC itd. ali oni koji danas provode vreme na društvenim mrežama i sl., ove uređaje dočekaće raširenih ruku. Na sreću ili na žalost. Dakle mlađe generacije koje retko i nose satove jesu ciljna grupa. Ne bih se čudio ako bi za koju godinu neki poznati proizvođač satova napravio neki pametan sat a sve zarad opstanka.
    Bilo je i ranije pametnih satova kao npr Seiko sa tv-om i sl. ali vreme je bilo drugačije, softverska i hardverska ograničenja brojna. Danas je pogodno tle za kojekakve stvari.
    Što se mene tiče meni pametniji sat od G-Shocka ne treba.
    vladas, nele, Misic M. and 1 others like this.

  9. #19
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    Video:

    Apple - Apple Watch - Introducing Apple Watch



    Apple - Apple Watch - Reveal



    Apple - Apple Watch - Health and Fitness


  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Apple pametni sat

    A zasto tvrdite da ovo nije sat? Onda bi isto tako mogli reci da ni digitalni satovi nisu satovi. Evo recimo vec sada neki G-Shock modeli mogu da jave kad stigne SMS, da upravljaju kontrolama na media plejeru telefona, cak i da prepoznavaju muziku... Seiko ima modele koji mogu da prikazu na displeju prakticno bilo sta. Postojali su i ranije satovi koji mere puls, imaju daljinski za TV i sl. Timex je imao modele koji mogu da se programiraju, cak i da rade igrice na njima. Ako uredjaj nudi nesto vise od samog merenja vremena to moze da mu bude samo plus, nikako mana.
    Dzoni, Serb and No42 like this.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •