Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 18
Like Tree17Likes

tema: Android wear satovi

  1. #1
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Android wear satovi

    Jel nabavio neko ovo čudo?





    Biće i zlatnih
    Američki informatički gigant Epl spreman je da kupi trećinu godišnje proizvodnje svetskog zlata za luksuzne Epl satove, navodi se u izveštajima.
    Kod:
    http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2015&mm=02&dd=28&nav_id=963043
    Priložene slike Priložene slike Android wear satovi-android-wear-thumb-3-100388312-orig.jpg   Android wear satovi-lg-g-watch-android-wear-180314.jpg   Android wear satovi-motorola_moto_360_android_wear.jpg   Android wear satovi-pebble-wear-navigation-2.jpg  
    arch_m likes this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Android wear satovi

    Druže, bez ljutnje, ovo po meni nije sat.
    Giga, Neša and himmelstrider like this.
    Mišić M.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika joppa
    Član od
    30.9.2013.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    1.556
    Lajkovi
    15583
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Android wear satovi

    Ja sam imao samsung galaxy gear. Fora je ali je preglomazan, imao je integrirani remen, baterija kratko traje. Najveci nedostatak sto se ekran gasi zbog ustede energije.



    Sada razmisljam o pebble time-u.. svidja mi se sto ima e ink display koji malo trosi struje a savrseno je citljiv na suncu i nikad se ne gasi. Baterija traje 7 dana, dovoljno je vodotporan za plivanje i ima skroz novi i po meni fenomenalni interface koji ne pokusava prekopirati aplikacije sa telefona vec prikazuje notifikacije po vremenskoj crti (proslost, sadasnjost i buducnost). Remen pase bilo koji u 22mm. Dizajnom nije na nivou ostalih mozda ali kod takvog sata bitnija mi je funkcionalnost od dizajna.

    https://www.kickstarter.com/projects...no-compromises
    nele likes this.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Android wear satovi

    Ne brenujem ih ni 2%. Imam telefon od 5 inca kada mi nesto stvarno treba, a sat na ruci je neka zastarela tehnologija koja mi ipak tacno pokazuje vreme. Ne nosim sat da bih bio moderan, vec upravo da bi nesto na meni ukazivalo na tradiciju i eleganciju. To ovi satovi po meni nikako nisu, nema to ni malo duse.

    Kad budu mogli da kuvaju kafu, otkljucavaju auto, greju sobu, eventualno projektuju holograme i daju trenutnu nevidljivost, tad cu ih i nositi
    Vladimir NS, Neša and arch_m like this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  5. #5
    Član
    Član od
    6.1.2015.
    Poruke
    197
    Lajkovi
    465
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Android wear satovi

    Meni je ovo teška glupost, a imam skupe pametne telefone. Ne bih ovo nikad stavio na ruku, nije to to. Još da punim sat, boze sacuvaj. Plus sto ce da zastare za godinu dana zbog softvera.

    DrZim se ja dobrih starih satova, ima tu lepote i cari

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Android wear satovi

    Drugar imao nekakav Sony, malo mi je pričao iskustva i to kako se smorio nakon dva meseca kad su mu skinovi, svakodnevno punjenje baterija postalo obaveza. Ono što je isto primetio da sat imaš tek kad aktiviraš ekran, to zvuči banalno ali je zanimljivo zapažanje, faktički ostalo vreme je narukvica i mobilni uređaj. Vratio se klasičnom satu (nosi kvarc), čovek voli te džidže, za sada će mu biti dovoljno da ima dobar mobilini.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Android wear satovi

    hmmm, ne bih se baš složio da pametni satovi "nisu satovi".....ja lično volim ove satove....ustvari to je bila moja vizija još od 1976 godine, kad sam kao desetogodišnjak maštao da jednog dana imam na ruci sat kojim ću moći telefonirati, i još dosta raznih funkcija(da ih sada ne nabrajam šta je u stanju sve sat prikazati), a u to vrijeme su me drugovi zezali, govoreći mi;"To što ti maštaš nikada neće napraviti-NIKADA!" Tako su govorili davne 1976 godine....i eto, dočekam kao mator čovjek da mi se ispuni moj san, ono što sam tih godina maštao-ispunilo se danas....ne nosim taj sat zato da bih se "folirao", pogotovo u mojim godinama nemam se kome folirat, mator sam ja za te stvari....nego sam izabrao Samsung Gear S3 Frontier zato što mi pomaže u mnogo čemu, recimo mjerim svaki dan otkucaje srca, gledam i pratim svoje zdravlje preko sata, gledam koliko km sam dnevno pješke prešao,(a moram preći oko 15 km), nekada i po kiši idem, zašto onda sakrivati običan sat sa nekim najlonima da ne pokisne, pokazujem tačno svoju lokaciju nekome prijatelju gdje se nalazim u gradu(mada je ova opcija vrlo, vrlo korisna i vozačima ako im se ne daj Bože pokvari auto, da ih lakše pronadje onaj ko hoće da dodje do vas da vas odšlepa ili popravi auto!).....Znači-snimite svoju trenutnu lokaciju, to odmah možete preko mobilnog poslati nekome.2 x sam do sada platio kaznu zato što sam pričao na mobilni u toku vožnje, više im neću dozvoliti da mi uzmu ni marke!.Ima toga još dosta korisno što "malo bolji smart watch" može, kad kažem bolji onda i mislim na bolji(skuplji sat), malo mi je smiješno ovo što mnogi govore da se mora svaki dan ili svaki drugi dan puniti? A ne smeta im što mobilni telefon pune svaki dan?
    Ono što se nekome svidja (mislim na klasične satove na navijanje) ja to poštujem, i neću nikoga nagovarati da predje na Smart Watch, ok, neko to voli i to treba poštovati, slično sa klasičnim autima, neko je zaljubljen u VW Bubu, ili Tristaća, ili Zastavu 101, ali dosta tih ljudi pored tih auta vozi Range Rover-a od 60000 eura? Sa onom "vanzemaljskom tehnologijom"na kokpitu? A zašto onda voze tako sofisticirane aute kad je "bolji klasični auto" iz 1971 godine?
    Poslednja ispravka: Dzoni (27.12.2019. u 22:51)
    eee and sima hrabri like this.

  8. #8
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Android wear satovi

    Laičko pitanje. Da li "pametni sat" može pokazivati vreme ukoliko nije povezan na mobilni, i/ili nema wi fi, Bluetooth-a itd? Drugim rečima ,da li on samostalno meri vreme ili ga odnekud preuzima?

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Android wear satovi

    Da, može, kad se tek uradi "Vrati na tvorničke postavke" ili "Vrati na fabričke postavke" ili se kupi nov sat-tu se stavi vrijeme, podesi se datum, vremenska zona.....Tako sam i ja uradio kad sam kupio ovaj polovan sat, to sam napravio i pokazivao je tacno vrijeme, a tek kući kad sam došao skinuo sam aplikaciju samsung Gear na svoj mobilni, preko Bluetooth-a povezao sat, svi telefonski brojevi se automatski prebacili na sat.......ali.....bolje je ipak da sat i mobilni budu sinhronizovani, radi uskladjivanja tačnog svjetskog vremena, itd.....
    Poslednja ispravka: Dzoni (27.12.2019. u 23:30)

  10. #10
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Android wear satovi

    Grazie
    Dzoni likes this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •