Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
Like Tree16Likes
  • 4 Post By Dzoni
  • 1 Post By Dzoni
  • 1 Post By eee
  • 5 Post By Dzoni
  • 5 Post By Dzoni

tema: Garmin Fenix 3

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Garmin Fenix 3

    e ovako.... danas sam više testirao Smart Watch Garmin Fenix 3 po gradu....uključio sam Track Back opciju u navigaciji i startovao opciju hodanje. Znači uključen je non stop bio GPS i Bluetooth, jutros sam bateriju napunio na 100%, sa dolaskom kući nakon 12.5 km potrošio je samo 9%.....vremenski od 13h do nekih 16.20h. Opcija Track Back je fantastična, pošto nemam kartu instaliranu na satu (ima u Garmin prodavnici kupit), ova opcija je fantastična ko ide na planinu, po nepoznatom terenu, mala trouglasta kazaljka kad dodjete na odredište (to je nekih 3.6 km od mjesta odakle sam počeo bilježiti) pokazuje vam kako da se tačno vratite istom dionicom kuda ste već prošli-znači nema gubljenja u planini/ili drugom nepoznatom terenu. GPS je vrlo, vrlo precizan, odstupanja su nekih samo 2-3 m, dok kod Samsunga to znači biti i veća tolerancija. Onome kome treba baš velika preciznost uključit će na satu opciju "Glonass"-ruski navigacioni sistem satelita. (Ja ga još nisam imao prilike isprobati).Ono što mi se još svidja od navigacije na ovom satu je opcija "Sight' N Go", gdje kad uključite tu aplikaciju okrenete sat prema vizuelno uočljivom objektu (u mom današnjem slučaju je to munara dzamije) i sat vas navigara gdje trebate ići do tog objekta (naravno, na planini orijentir možete uzeti vrh nekog brda, velikog drveta, nekog tornja, itd), i "odvući" će vas sat tačno do tog odredišta, isto prateći trouglastu strelicu....U suštini sat mi se čini robustniji, malo teži i izdržljiviji od smart Watch Samsung-a Gear S3 Frontier, Garmin sat otporan je na dubinu od 100m, dok je Samsung Gear S3 Frontier otporan na vodu samo do 1,5m (i nisam ni pomišljao da ga stavljam pod vodu!), meni lično ljepši je od Samsunga (upravo zbog mat boje kućišta), oni zvjezdasti imbus na bezelu (5 komada) mu daju poseban šmek. Što se tiče visinomjera, barometra, kompasa (kompas nema Samsung Gear S3 Frontier!) mnogo, mnogo je tačniji od južnokorejskog giganta, a to je već odavno i poznato, Garmin je uvijek bio vrh u dobroj navigaciji.Nema čestih varijacija u bilježenju visinomjera i barometra, vrlo sam zadovoljan, ono što nisam zadovoljan kod ovog sata (e hajmo sad opleti......! ) je da se mnogo moraju pritiskati dugmad da bi se došlo do željene opcije u nekoj aplikaciji, ekran je mnogo tamniji od Samsunga, ne može se podešavati ambijentalnim svjetlom kao kod Samsunga, dugmad su malo kruća kad se pritiskaju, znači treba jača sila da se pritisnu, zvuk je mnogo slabiji nego kod Samsunga (ovim mislim na zvuk alarma, tajmera, i raznih notifikacija koje dolaze na sat, a ne na zvuk pričanja preko sata-jer to sat ne može!), lice sata (posebno ko prebaci na analogno lice (sa kazaljkama) je loše uradjeno, kao da je neko dijete od 8-9 godina nacrtalo kazaljke, dok kazaljke kod Samsunga izgledaju kao prave!. Većina opcija u menijima i podmenijima je monohrono (bez boje) kao kod sata Suunto, nije sve ali većina! Meni lično mnogo je komplikovanija aplikacija na mobilnom "Garmin Connect" od "Samsung Wear", sve je nekako razasuto, neplanski napravljeno, teško se snaći na prvi pogled. Sve u svemu kome treba sat za preživljavanje i hodanje po nepristupačnom terenu uzet će Garmin, onome kome treba brzo ulaženje u menije sa tač skrinom uzet će sat Samsung Gear S3 Frontier, ili još neki noviji od Samsunga.Samsung je dobar za grad, malo šminkerski sat, brzo se ulazi u menije, bilo pomičnim bezelom, tačskrinom ili dugmadima, Garmin je napravljen da može više teških fizičkih i meteoroloških uslova podnijeti....za sada ću koristiti naizmjenično i jedan i drugi pa vidjet ću dalje......
    Evo skrin šota kako je zabilježio sat današnju destinaciju po gradu koji je automatski sinhronizovao na mobilni telefon.....









    naravno, ove karte se mogu zumirati na mobilnom kao i sve druge karte, tako da dobijete uveličanu svaku ulicu sa nazivima na telefonu....znači, na satu je potrebno uključiti GPS i Bluetooth, a internet vam ne treba, treba vam internet samo da pogledate ove karte na svom mobilnom.....
    Poslednja ispravka: Dzoni (2.2.2021. u 20:45)
    eee, VLADAN P, bokanegra and 1 others like this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom

    Tražio sam dugo po uputstvima kako pronaći u navigaciji sistem ukucavanja koordinata ili mjesta na koja želimo ići, na kojima nismo nikad bili....ima opcija u satu "TracBack"gdje kada dodjete na neko mjesto pritisnete tu opciju i dok hodate sat bilježi putanju kuda idete, dok bi se na cilju ako se želite vratiti na isto mjesto sat lijepo upozorio strelicom i prikazanom kilometražom koliko imate do polazne tačke.....medjutim, vrlo je teško (možda je i moguće, ja nisam uspio pronaći na satu) relacija ture od polazne tačke ko krajnjeg cilja tamo gdje nikad niste bili, a željeli bi da znate kuda da idete da ne bi zalutali, i da vidite koliko kilometara imate do cilja, a možete staviti i opciju koliko ukupno kilometara imate u odlasku i povratku....morate imate na kompjuteru instaliran Garminov program "Garmin Connect" gdje kad se povežete satom preko kompjutera možete stvarati nove ture gdje ste planirali ići. Evo tog programa i strelicam sam pokazao redosljedom kako da stvarate nove ture na kompjuteru a zatim to prebacite na sat sinhronizacijom:





    Kad vam se otvori ova Google karta dovoljno je samo pronaći početno mjesto, kliknuti mišem, pojavit će vam se zelena oznaka start, i razvući po karti mišem i još jednom kliknuti, za zavretak ture, gdje se pojavi crvena oznaka, u opcija imate da li želite da mjeri sat u jednom pravcu kilometražu, ili u obadva pravca.....
    Poslednja ispravka: VLADAN P (7.2.2021. u 22:21)
    eee likes this.

  3. #3
    eee
    eee je sada online
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Garmin Fenix 3

    Ja mislim da tako rade i gps uređaji pravljeni specijalno za te stvari - na računaru kreiraš putanju i onda je ubaciš u uređaj.

    U svako slučaju - super uputstvo

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    Dzoni likes this.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Garmin Fenix 3

    Danas kupio eksterni senzor temperature Garmin, nije baš jeftin, ali je odličan, kad se upari sa satom pokazuje tačnu vanjsku temperaturu, u radnji Garmin u Sarajevu košta 32 eura, a kompatibilan je sa mnogo Garmin satova...Garmin Fenix 3, 5, 6......zakači se na pertle patika, trenerke, ruksaka kad se ide na planinarenje....onaj termometar u samom satu nije loš, ali pošto je sat stalno na ruci pokazuje temperaturu i tijela.....evo slike....



    eee, marko14, don Alberto and 2 others like this.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Garmin Fenix 3

    Stigla narukvica maskirna za sat.....izvinjavam se na kvaliteti slika, fotkao sam mobilnim.....






    eee, marko14, don Alberto and 2 others like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •