Strana 4 od 36 PrvaPrva 1234567814 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 357
Like Tree665Likes

tema: "Svet Satova" limited edition sat

  1. #31
    Član Avatar korisnika nwolfe
    Član od
    30.9.2011.
    Lokacija
    Hannover, DE
    Poruke
    178
    Lajkovi
    375
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Sjajna tema!
    Ono što bih ja definitivno voleo da vidim je automatik ili navijač sa belim ciferom, arapskim brojevima i plavim kazaljkama
    Nešto ovako:

    "Svet Satova" limited edition sat-iwcportuguesechronograp.jpg"Svet Satova" limited edition sat-mo.jpg"Svet Satova" limited edition sat-mlongines30chf01.jpg
    "Svet Satova" limited edition sat-7952-h12-15.jpg"Svet Satova" limited edition sat-steinhart-marine-chronometer-ii-arabisch_03.jpg"Svet Satova" limited edition sat-1013_0.jpg

    Ovde sam okačio i nekoliko hronografa - naravno, ne očekujem da ss-sat bude hronograf, satove sam okačio zbog dizajna.
    Nisam dao neko svoje konačno viđenje, al prosto sam hteo da kažem na šta bih voleo da liči ono što bih ja voleo da kupim. Prosto, želim da kupim beli sat sa plavim kazaljkama, a dva modela koja mi se najviše sviđaju, iwc portoghese i njegov omaž, parnis "chronometer" me odbijaju, jedan svojom cenom, a drugi svojim (ipak sveukupno nezadovoljavajućim) kvalitetom

    Znači, neki modifikovani omaž portoghesera bi me definitivno kupio!
    juke likes this.

  2. #32
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Ja sam za dajvera,ma da ako vec imamo jednog velikana medju nama iskusnog u svemu ovome da poslusamo njegov savet...
    eee and igor bg like this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  3. #33
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom re: "Svet Satova" limited edition sat

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    Nego, mozda ne bi bilo lose da se otvori po jedna "soba", potforum, za svaku ideju, pa mozda da se u posebnim temama razradjuju ideje za kuciste, cifer, kazaljke..., da bi se lakse organizovalo npr. glasanje za odredjena resenja?
    Pa,ne bi bilo loše
    Ajde,bre,razdeli teme.Nemoj da čekaš Vladana S.
    Ubićete se posle od raspoređivanja već postavljenih postova(predloga)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #34
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    Teme su razdvojene, pa vam molim da komentare ostavljate u odgovarajucoj temi. Druga tema je na sledecoj adresi: "Svet Satova" custom made limited edition sat

  5. #35
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    Odlične ideje, maštoviti predlozi. Ambiciozan poduhvat.
    Moj predlog: da bi se cela priča pomerila sa nivoa "Kefalice" i sa obe noge dovela na zemlju, ideju o "srpskom satu", šta god to značilo, treba spakovati i ostaviti za neko bolje vreme. Ili, u suprotnom, biti spreman da ceo poduhvat završi kao veoma "Limited edition" u pokušaju. Sa izrazito negativnim knjigovodstvenim bilansom. Ovde marketing ne pomaže ni ustanovljenim brendovima a kamoli... Još uvek je ovo posna i jalova livada da bi se takava biljka sadila naprečac.
    Sad, da ne ispadnem baš totalni baksuz, mislim da je verzija "Svet Satova" pun pogodak. Samo da se pazi da to ne ispadne neka reklamna varijanta. Precizirati koncept, možda putem neke ankete, naravno po principu većinskih glasova a na temu tri ili četiri verzije, uključujući i cenovni rang jer to u suštini određuje tiraž.
    Ovako, tema će zaokružiti "rekordnih" 2000 postova a neće dati nikakav upotrebljiv rezultat.
    Meni je industrijski dizajn struka; oblikovati ručni sat je odmor za dušu ali manimo se toga dok se kompletna priča ne postavi u svoj okvir. Usput, postoje stvari koje ne treba "dizajnirati" onako iz sve snage i po svaku cenu, pogotovo ako je ciljna grupa razuđena (sastav jednog foruma, npr). Klasika sa minimalnim intervencijama je neki zajednički sadržalac jer neće se svakome dopasti Wenger ili Hublot, da ne nabrajam.
    Pošto bi bilo jako lepo imati na ruci sat sa logom ovog portala, da bi stigli do toga (što uopšte nije mala stvar), cenovni rang od oko 150 evra za mehanički sat u čeliku završio bi sa tiražom od maksimalno 60 do 70 primeraka (u pretplati, kako drugačije). Moja procena.
    Nije predlog, samo ilustracija nečega što bi mene privuklo:

    "Svet Satova" limited edition sat-pilot.jpg

    Vidim da su u međuvremenu teme razdvojene te za ovu varijantu predlažem anketu:
    1. tip sata: ronilački, flieger, dress...
    2. navijač ili automatik (dan / datum ili bez toga)
    3. dimenzije (do 40mm ili veći)
    4. expo poklopac ili ne
    5. narukvica: koža / čelik / kaučuk
    6. luminacija (ako da, onda gde?)
    7. mineralno staklo / safirno, ravno ili...
    8. cenovni rang, avansno ili ne (broj narudžbina)
    9. itd
    Poslednja ispravka: Vukas (18.4.2012. u 14:54)

  6. #36
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    1. tip sata: Ronilački ali ublazenih linija (ne agresivno sportskih), ili avijaticarski na liniji Nighthawka i Fortisa
    2. navijač ili automatik (dan / datum ili bez toga): Sve jedno (mozda pre auto), sa datumom (i danom ako ne poskupljuje drasticno)
    3. dimenzije (do 40mm ili veći): 42mm (mozda i 44mm, ali je 42 nekako na pola puta)
    4. expo poklopac ili ne: Ekspo
    5. narukvica: koža / čelik / kaučuk: celik
    6. luminacija (ako da, onda gde?): Da. Ne prevelike povrsine i ne mora da svetli ''ko Las Vegas'' jer je nekakav dajver/dressy hibrid.
    7. mineralno staklo / safirno, ravno ili...: Mineralno (zbog cene), ali ne gadim se safira.
    8. cenovni rang, avansno ili ne (broj narudžbina): Mnogo bi bilo lepo da bude oko 200 - 250 evropljana
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  7. #37
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    Dakle,tu smo.Sad bar imamo posebnu temu za ovaj sat.Slažem se sa većinom ovoga što je Vukas napisao.
    Ako sam dobro razumeo treba da izaberemo konkretan model koji će doživeti manje modifikacije(pre svega na ciferu,eventualno koroni),a čija cena posle svega neće preći cifru od 350 evra (a bilo bi bolje da je konačna cifra i niža).
    Pa,hajde onda da pođemo redom i da izaberemo taj model.
    Dajte predloge konkretnih modela a da je njihova nabavna cena oko 200 evra.
    Gazda bi ,kasnije,mogao da se pozabavi time koliki bi se popust ostvario naručivanjem veće količine izabranog modela.

    Evo moj predlog bi bio-
    Kupiti neku Amfibiju za 50 evra.Mehanizam proveren-dimenzija univerzalna.Dalje kupiti insert za bazel(recimo od seiko 007) za 30-35 evra.

    To bi sa carinom i porezom bilo oko 110 evra.
    Ostaje da se osmisli i zameni cifer. Vrlo je moguće da bi se konačna cifra zaustavila na 200 evra.Kaiš ili narukvicu svaki kupac stavi po izboru.



    "Svet Satova" limited edition sat-am1.jpg
    "Svet Satova" limited edition sat-am2.jpg
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  8. #38
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    Eto jednog lepog upotrebljivog predloga: Amfibija sa Seiko bazelom, za to bih glasao.
    Nego, moja ideja je bila da S. Vladanu natovarimo još jedan posao na vrat, a to je da definiše i postavi zasebnu anketu po ovom pitanju. Inače nam ne gine tapkanje u mestu.
    Poslednja ispravka: Vukas (18.4.2012. u 16:29)
    VLADAN P and backarelli like this.

  9. #39
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    Ljudi, ne prestajem da radim, toliko me sve ovo ponelo. Hajde molim vas razmotrite i ovaj predlog. Uzeo sam u obzir maksimum vaših želja i dospeo do rešenja koje mi se čini potpuno čisto u obe varijante cifera...i crnoj i beloj. Kućište je diskutabilno, bitno mi je da procenite cifer i kazaljke...sve se to da upakovati i u već postojeće telo:

    1. CRNI:


    2. BELI:
    Djordje, jole777, anbeast and 1 others like this.
    ...požuri polako...

  10. #40
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    Umbra,ja bih ti predložio da sačekaš sa (inače jako dobrim) predlozima dok se ne izabere konkretan model sata za koji ćeš onda osmisliti cifer.
    Biće lakše i tebi i nama.
    anbeast likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Slične teme

  1. "Svet Satova" custom made limited edition sat
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 98
    Poslednja poruka: 8.10.2012., 19:13
  2. ORIS Maldives Limited Edition
    By laneni in forum Oris
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 20:55
  3. CITIZEN ATTESA Limited Edition
    By Vladan Stevanovic in forum Citizen
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 7.2.2010., 10:37
  4. Nivada-limited edition
    By jaksha in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2009., 1:02
  5. Cerruti hitman limited edition
    By sector445 in forum Modni satovi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 3.12.2009., 18:59

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •