Strana 34 od 36 PrvaPrva ... 2430313233343536 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 331 do 340 od ukupno 357
Like Tree665Likes

tema: "Svet Satova" limited edition sat

  1. #331
    Član Avatar korisnika StariAS
    Član od
    5.6.2012.
    Lokacija
    Beograd <-> Štutgart
    Poruke
    429
    Lajkovi
    2258
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    Cini mi se da je neko rekao da je minimum za porudzbinu 50 satova, a s obzirom da nas je do sada ukupno glasalo 34 za tip kucista, cenim da ne mozemo da donesemo konacnu odluku bez tih ljudi koji nam nedostaju.
    Sto se mene tice nema razloga da zurimo, meni je dovoljno i da mi stigne za Novu godinu.
    Tip brojcanika bi mogao da se postavi na glasanje, ali ja ne znam da li su se svi izjasnili, tj. dali svoj predlog?
    @Zma Kako stoji stvar oko toga sta su ljudi iz meranoma spremni da urade? Kolika bi im bila minimalna serija?
    @Veberz Ima li sanse da napravis i jedan brocanik poput onog koji sam predlozio? Cisto da ne bi svi bili bazirani na istom, ali u razlicitim bojama.
    Edit: Meni ministarka odgovara jer imam tanak zglob, pa ce ipak malo bolje lezati od 090, to je jedini razlog zasto sam glasao za taj tip kucista.
    Poslednja ispravka: StariAS (10.10.2014. u 11:17)

  2. #332
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    Shmizla

    Da,to što si postavila ide u prvi krug glasanja (da se izabere osnovna kombinacija boja) pa onda još jedno glasanje za preciznu kombinaciju.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #333
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    OK, tako sam i predpostavljala, ali rekoh da se konsultujem sa vama.
    Evo otvaram sada anketu...
    Pozz!

  4. #334
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.020
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    @StariAS
    Bojim se da sve i da danas porucimo za NG ne bi stiglo.
    Mislim da ispod 50 ne treba da se ide.
    Za predlog brojcanika je isto bilo vremena iha-ha.
    Nema smisla da ti ja u 2D crtam taj brojcanik kod koga je najlepse to presijavanje boja. Probaj da nadjes na netu sto bolju sliku, postavi je kao predlog za reizdanje brojcanika ( a la französische forum i njihov sat). Meranom bi vec ukomponovao forumski amblem.

    Ukoliko nema dovoljno zainteresovanih na ovom forumu, Zma i ja smo clanovi i na ruskom forumu pa se mogu potraziti interesenti i tamo (s tim sto bi nazalost opet veci teret pao na Zeljka posto on odlicno barata ruskim jezikom, a ja sam samo ove godine poceo da obnavljam nesto sto 20 godina uopste nisam koristio). Mogu i ja pokusati na jednom madjarskom forumu. Uveren sam da cemo naci i ostale ako nas tu bude preko 30! I naravno ako sat bude bio "boli glava"

    &Vladan, @Dragana

    i to je resenje, mislim da nije optimalno (strogo po meni), ali postajem i ja kao Zeljko; daj bilo kako, samo da se to pregura
    Poslednja ispravka: veberz (10.10.2014. u 11:28)
    VLADAN P and StariAS like this.

  5. #335
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat


  6. #336
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    Hmm... nekolicina nas je kao stigla do tih predloga koje si postavila, medjutim, rekao bih da nas nema 50-ak koliko je potrebno za uspeh akcije (ako nesto nisam pogresno razumeo). Trebalo bi da idemo od opsteg ka posebnom. Moj predlog je da se glasanjem prvo utvrdi cenovni rang, zatim proizvodjac, potom model i na kraju boje, stampa itd,itd.... Ima vec nekoliko tema koje pokrivaju sve ovo, ali bi bilo dobro da to sve nekako bude na jednom mestu i jasno definisano.

    Zbog masovnosti, mislim da bismo verovatno postigli konsenzus po pitanju cene sata. Cena bi trebalo da bude sto pristupacnija da bi sto vise clanova moglo da poseduje takav sat. (Nigde se pravilima ne zabranjuje da u buduce bude jos projekata LE satova koji bi bili skuplji).

    1. anketa: ''Da li ste za to da ''Prvi SvetSatova LE custom made sat'' bude u cenovnoj kategoriji do 100E (ili oko te brojke)

    Kada (ako) dobijemo dovoljan broj pozitivnih odgovora, postavljamo drugu anketu

    2. anketa: ''Koja od sledecih firmi treba da proizvede ''Prvi SvetSatova LE custom made sat''?

    U pomenutoj cenovnoj kategoriji nema previse izbora i verovatno ce to biti Vostok, no proces bi valjalo ispostovati (mislim da niko nije pominjao Manbushije kao moguceg dobavljaca)

    Kada od ponudjena 2,3,4 proizvodjaca odaberemo jednog, postavljamo trecu anketu.

    3.anketa: ''Koji bi od ponudjenih modela trebalo da bude ''Prvi SvetSatova LE custom made sat''

    I tako dalje i tako dalje...sve uze i uze dok ne dodjemo do resenja. Mozda bi trebalo odrediti vremenski okvir za svaku anketu da se stvari ne bi razvodnjavale....
    StariAS likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  7. #337
    Član Avatar korisnika StariAS
    Član od
    5.6.2012.
    Lokacija
    Beograd <-> Štutgart
    Poruke
    429
    Lajkovi
    2258
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    @Veberz
    Jedino da postavim svoju sliku, jer prave na internetu nema.
    "Svet Satova" limited edition sat-dsc_0237.jpg
    Na zalost, posto vise namam ovaj sat, nemam ni mogucnosti da ga bolje slikam.
    Edit:
    Moja ideja je da se ponudi i varijanta redizajniranog brojcanika. A tebi Veberz jos jednom veliko hvala na razumevanju.
    Malo sam se zaneo sa idejom da cemo dobiti sat do Nove godine, zaboravio sam da je skoro polovina oktobra.
    Samo neka se glasa i to je to.
    Poslednja ispravka: StariAS (10.10.2014. u 11:46)

  8. #338
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    S obzirom na procenu cene koja bi izašla za Svet Satova LE sat smo odabrali Amhibia-u. A sada kada budemo utvrdili sve detalje na njoj, šta će biti postavljeno i sa kolikom izmenama, ćemo znati njenu tačnu cenu. Stoga, ja smatram da ipak trebamo ići ovakvim koracima, te ćemo na kraju dobiti jasnu cifru i kako bi sat trebao da izgleda.

  9. #339
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    Bice da sam onda propustio te korake... Nisam skapirao da je Amfibija zvanicno vecinskim brojem glasova i neopozivo odabrana. Mislio sam da je to i dalje samo jedan od predloga. Onda, OK, preskacemo taj korak i idemo utvrdjenom stazom
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  10. #340
    Stariji član Avatar korisnika Dukin
    Član od
    28.3.2014.
    Lokacija
    Bijeljina-Beograd
    Poruke
    730
    Lajkovi
    6859
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    Ja sam već sam glasao i za kućište i za kombinaciju boja.
    Predlažem da svaka anketa bude otvorena maximalno 5 dana (ili dok glasa 30 osoba) i da onda prelazimo na sledeće korake oko izgleda sata.
    Smatram da, ako nas 30 glasa da smo svi zainteresovani i za kupovinu. Po definisanju konačnog izgleda i cijene sata, siguran sam da će se naći još 20 zainteresovanih za kupovinu što je ukupno 50.
    Podržavam Shmizlu i smatram da je ovaj slijed koraka najefikasniji.
    Pozdrav!

Slične teme

  1. "Svet Satova" custom made limited edition sat
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 98
    Poslednja poruka: 8.10.2012., 19:13
  2. ORIS Maldives Limited Edition
    By laneni in forum Oris
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 20:55
  3. CITIZEN ATTESA Limited Edition
    By Vladan Stevanovic in forum Citizen
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 7.2.2010., 10:37
  4. Nivada-limited edition
    By jaksha in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2009., 1:02
  5. Cerruti hitman limited edition
    By sector445 in forum Modni satovi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 3.12.2009., 18:59

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •