Strana 10 od 36 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 100 od ukupno 357
Like Tree665Likes

tema: "Svet Satova" limited edition sat

  1. #91
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    Au bre nisam ni znao koliko mogucnosti modifikacije ima.

  2. #92
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    Evo moj predlog: Selekcija pre i samog glasanja.

    1. Proveriti: Da li je moguce nabaviti-poruciti predlozene satove, jer to ujedno i vec samo za sebe predstavlja odredjenu eliminaciju, bez (pre) naseg glasanja.

    Primer :Moguce je nabaviti SKX007J ,Vitanov je imao upravo te made in Japan modele. Kinta je bila 20.700 snizeno sa 26.335
    Mozda moze da poruci opet isti model, jer nama treba 50-70-100 kom. i kupujemo djuture. Bolja cena za nas, on dobija zivu kintu odmah, bla, bla, bla...Mi dobijamo sat za 17. 980! Prednost ovog izbora je sat koji je jako dugo na trzistu, i sa tendencijom da zbog potraznje tu dugo, dugo i ostane. Delovi, cena, modifikacija.....

    Moguce je nabaviti 6309 cena xyz...Tada imate deo istorije Seiko genijalnosti na vasoj ruci, dozivotno.
    Glasam za to odmah iz mesta.

    Nije moguce nabaviti Citi NY0054-04E - Iskreno malo mi je i zao, ali ako je zaista to u vezi krunice cest slucaj, onda je to ozbiljna falinka i to bi zaista pokvarilo ceo ugodjaj.

    Nije mogu.................

    Mogu.....

    Da li je ovo do sada O.K.?

    2. Za Seiko SKX 007 i 6309 ima delova za modifikaciju da se naruce relativno jednostavno i sa relativno prihvatljivom cenom i sa mogucnoscu ubacivanja teksta, logo, personalizacije, Custom Made.... *( malo kasnije o tome).

    Za Citija nema, ili nisu kompatibilni, sta onda?


    3.
    U zavisnosti od dobijenog istrazivackog rezultata, predstaviti kandidate i sa obrazlozenjem zasto.....cena, delovi....

    4.Izjasnjavanje, komentari, pa glasanje i objava rezultata istog.

    5.Kupovina sata, u ovom slucaju je potrebno da se svi iskesiraju. Sto opet daje prednost dobijanja bolje cene, neko ce mozda odmah uzeti 2-3 kom. videcete zasto.
    Prednost ovoga je sto ostaje vise kinte za kupovinu-narudzbinu Custom Made delova.
    Sam sat na kraju izadje jeftinije.


    6.
    Sve kupljene satove odneti i ugravitati kod nekog majstora LE serijske brojeve xyz/xxxx...
    Svi znamo ko ima koji broj, objaviti spisak....primer: SHIBUMI 46/50

    7. Naruciti delove za modifikaciju, sa svim zahtevima sto je vec gore navedeno.*E sada ono malo kasnije! Naruciti 4-5 razlicitih boja (kombinacije) setova, jer to daje mogucnost da imate kad se zazelite: Zuti, orange, crveni, plavi(svetlo-tamno), crni... i to prema vasoj zelji. Uskalditi da to zaista bude sve sto se slaze i daje tu mogucnost perasonalizacije. Apsolutno svi dial-i imaju iste oznake na sebi,samo je boja druga.To se mora ispostovati jer to daje efekat LE i na kraju to je ono cemu tezimo.
    Zato sam i napisao da ce neko u tom slucaju zaista zeleti da uzme 2-3 sata, jer dobija vec spakovene 2-3 boje.
    Ili ce to kasnije opet da menja. Ko zeli da kupi sat-isti model posle originalne narudzbine moze, imace personalizovan sat razlicite boje samo bez LE serijskog broja. Pod uslovom da je kupio i dodatna 2-3 seta Dial-a, rings, skazaljke, bazel....A peskarenje kucista, bazela-a, bruniranje, PVD prevlake i ostalo ...to je na svakom da uradi u svom trosku i prema zelji kreira svoj sat.
    Za to sta bi podrazumevao i sadrzao u sebi jedan "set", zajednicki bi se dogovorili.


    8. Dogovoriti se i raspitati ko bi se prihvatio i kome bi se poverio zadatak modifikacije.G.Simovic, G.Milovan-Ranka Rodin,
    G.Krstic-Dojcinovic, G.Bojovic....Ili vec ...


    9. Prirediti-organizovati strucne radionice 2-3 x godisnje, gde bi iskusniji clanovi koji su vec usli u casovnicarske tajne, podelili i obucili zainteresovane, ili pozvati i platiti nekome od gore pomenutih casovnicara da zinteresovanim odradi promenu boje, delova.....personalizije sat. Tada se mogu i pogledati ostali LE custom made satovi ostalih clanova....
    To desavanje moze biti u nekoj sali mesne zajednice, dom armije, u udruzenju filatelista .....

    10. Lista zelja.

    Toliko za sada, razmislite o predlogu.

    Pozz
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  3. #93
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    Izuzetan covek Mr. Noah Fuller, preminuo je u aprilu prosle godine, zato bih i zeleo nesto, ali na nekoj drugoj temi napisem o njegovom talentu, radu i umecu. Njegov prijatelj i kolega Jake B. je nastavio sa radom.




    Mozda ima i neke simbolike, pocasti u svemu ovome sto mi sada radimo.
    Uglavnom je radio na"temelju"cuvenog 6309 , tako je poceo i to se posle i najvise trazilo, i jos uvek se trazi.
    A potom SKX007, Monster , pa onda sve ostalo.







    R.I.P. Sad day in the land of Seiko.
    vladas, sima hrabri and anbeast like this.
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  4. #94
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    Jos malo Mr. Noah kreacija.


    Pugo bi imao mnogo posla, tu bi njegova kreativnost, umece i talenat dosli do punog izrazaja.






    6309



    TSUNAMI limited edition, PVD custom made...



    TSUNAMI limited edition, custom made...
    333m Water Resist, 5.05mm thick sapphire w/blue AR, triple-grip bezel, tech crown, DLC coating,
    Coke bezel, Dagger hands, custom painted circle-square seconds..




    PVD UDT SKX007 mod
    SKX007 modified with Yellow -XW- Dial, Black Dagger hands, Black Sword seconds hand,
    PVD Bezel, PVD TECH Crown, and Black 55 Bezel.




    PVD'ed case UDT SKX007 with Super-dome conversion 5.05mm thick sapphire glass A/R inner coated.
    XW UDT dial, coffin vintage hands, silver chapter, and classic diver insert.









    Mislim da sada razumete zasto sam napisao da bi bilo lepo i pametno imati-naruciti setove u vise boja.

    Pozz
    vladas likes this.
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  5. #95
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat











    vladas likes this.
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  6. #96
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173
    vladas likes this.
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  7. #97
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    Slazem se sa SHIBUMI-jevim predlozima!

    Ako bi se islo na 6309 - onda definitivno narandzasti ili zuti SOXA mod! Takodje sam i ja pomislio na vise razlicitih cifera, mada mogucnost da se cifer promeni malo mozda i ubija ono "limited" u LE .

    I pored ovolikog broja prelepih Seiko modova, meni se sve vise mota po glavi onaj Laco sa crveno/bordo pilotskim kaisem :
    "Svet Satova" limited edition sat-lacomiyota.jpg
    Recimo ovako nesto, sa plavim kazaljkama i krunicom u obliku dijamanta kao modifikacije?

    EDIT: Pri tom mislim da 42mm odgovara vecini a i lepo je imati, bar delimicno, deo istorije. Mislim da Miyota nije nista dalja od originala u odnosu na ETA-e koje se mogu naci u ostalim verzijama Laco-a . Takodje bismo mozda mogli da trazimo drugi "solid caseback"?
    Poslednja ispravka: vladas (22.4.2012. u 15:42) Razlog: dodat predlog
    sima hrabri, anbeast and 23jewels like this.
    No time to lose

  8. #98
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat

    Valadas, mislim da se nece efekat Limited Edition izgubiti, cak ce citava prica dobiti vecu draz. Mogucnost da moses kreirati nesto tvoje a opet si deo ekskluzivnosti, originalne zamisli. Bitno je, kao sto sam vec naveo da se apsolutno nista ne manja na ciferu-dial-u. A i ne moze, jer se narucuje sve zajedno i sa odredjenim brojem setova. To je mala kinta u poredjenju sa zadovoljstvom. Moje misljenje, mozda i gresim.

    Primer













    Pozz
    vladas, sima hrabri and anbeast like this.
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  9. #99
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat




    vladas likes this.
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  10. #100
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: "Svet Satova" limited edition sat



    vladas likes this.
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

Slične teme

  1. "Svet Satova" custom made limited edition sat
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 98
    Poslednja poruka: 8.10.2012., 19:13
  2. ORIS Maldives Limited Edition
    By laneni in forum Oris
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 20:55
  3. CITIZEN ATTESA Limited Edition
    By Vladan Stevanovic in forum Citizen
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 7.2.2010., 10:37
  4. Nivada-limited edition
    By jaksha in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2009., 1:02
  5. Cerruti hitman limited edition
    By sector445 in forum Modni satovi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 3.12.2009., 18:59

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •