Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 28
  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Servis za Seiko satove koji nisu namenjeni nasem trzistu

    Svi Grand Seiko satovi se servisiraju u Japanu i svi Grand Seiko satovi se šalju za Japan kada je potrebno odraditi servis, bez obzira u kom delu sveta ti živiš. Sat ne šalješ ti već ga nosiš do zvaničnog distributera a on bi trebalo dalje da ga prosledi do Seiko servisnog centra u Japan.
    Tako se radi i sa većinom high-end švajcarskih satova. Zaista mislite da se VC, JLC, Patek i ostala kompanija (pa čak i Breitling) servisiraju kod naših distribura?

    Što se tiče ostalih satova iz Seiko kolekcije svaki časovničar koji je barem jednom u životu došao u kontakt sa Seiko satovima bi trebalo da zna kako da ih servisira i zaista ne vidim razlog zašto bi to časovničarima predstavljao problem. JDM imaju iste mehanizme kao i modeli koji se prodaju na drugim tržištima.
    Najbitnije u celoj priči ti je da postoji zvaničan distributer u zemlji preko kojeg mogu da se naruče rezervni delovi koji su potrebni za servis kao i kod kojeg mogu da se, ukoliko to želiš, servisiraju satovi. Čak i ako distributer nije u mogućnosti ili neće da naruči rezervne delove postoje i druge opcije kao što su ebay, online prodavnice, specijalizovani servisi, drugi ovlašteni servisi, itd. Dakle, uvek postoji mogućnost da se rezervni delovi nabave.

    Za garanciju ne znam šta da vam kažem. Bitno je da je garantni list propisno overen i distributer bi po pravilu MORAO da prizna garanciju ukoliko se sa satom nešto dogodi u garantnom roku.
    Kažem po pravilu jer pravila u ovoj državi ne postoje a i sam sam imao loša iskustva sa međunarodnom garancijom Citizen-a koja mi nije priznata, iako je sat kupljen u radnji kod zvaničnog distributera ali u inostranstvu. Generalno, sve zavisi od dobre volje distributera da li će vam priznati garanciju za sat koji niste kupili kod njega ili neće.
    I da, garantni listovi koji se dobijaju uz satove koji su kupljeni preko online prodavnica, pa čak i onih koje su u Singapuru, su VAŽEĆI ukoliko su propisno overeni i ukoliko se radi o Seiko garantnim listovima. Šta mislite odakle te prodavnice nabavljaju Seiko satove?
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Servis za Seiko satove koji nisu namenjeni nasem trzistu

    Citat sub kaže: Pregled poruke
    To znaci da ni ovi ovlasceni dieleri u Austriji,Francuskoj.... nemaju servise za GS iako ih prodaju?
    Znaci kupis sat od nekoliko hiljada e i onda ga na redovan servis saljes postom (osim ako nisi u Japanu)
    Mislim da mozes i ostaviti u npr.Becu,Parizu kod ovlastenih a oni posto to ne znaju servisirat salju u Japan.Kad sve bude gotovo zovu te da platis i uzmes sat.
    Bar ja mislim da bi to tako trebalo biti,a siguran sam da trenutno nema nitko u Europi servis za Spring Drive ili GS.
    Van garancije postoje dobri urari koji mogu raditi i na Marinmasteru i na GS.Ali ako neki dio treba narucit onda je problem jer opet mora iz Japana.Sad je lakse jer se ipak pocinju prodavati u Europi s obzirom da su ti modeli prije bili iskljucivo za japance.Ali sigurno jos par godina dok se sve ne uhoda da ce sve biti teze nego za Svicarca.

  3. #13
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Servis za Seiko satove koji nisu namenjeni nasem trzistu

    Da ali za "svajcarce" koje si naveo , mi deluje to nekako lakse odneses ga u prodavnisu koja je njegov zastupnik,i oni ti kazu za kolko da dodjes da ga preuzmes da li ga oni salju negde dalje ili ne to je je druga prica.
    Tvojeje je da dodjes i da ga preuzmes i platis.
    Za breitling vidim da su Malbasici ovlasceni u banja luci ,a cini mi se da kod nas ima servis i pri Identiku i pri Maestru.

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Servis za Seiko satove koji nisu namenjeni nasem trzistu

    E da, ovo što je jole777 napisao... GS je dugo vremena bio rezervisan i isključivo namenjen japanskom tržištu i ljubomorno se čuvao od ostatka sveta. Obzirom da je GS sada rešio da izađe iz Japana i ponudi svoje satove ostatku sveta verujem da će se i problem servisiranja satova rešiti. Međutim, najbolji časovničari i najkvalitetniji servis ćeš i dalje dobijati isključivo u Japanu, barem narednih 10-ak godina.

    Za ostale Seiko satove, kao što već napisah, nije problem naći delove i dobrog časovničara koji će ih servisirati.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #15
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Servis za Seiko satove koji nisu namenjeni nasem trzistu

    Bre sub, pa ne šalje sa taj sat do Japana sa poštarom na biciklu i ne šalje se tako što javiš svim mogućim bandama od Beograda do Tokija rutu prolaska poštara.
    Sat se šalje kurirskom službom, osiguran od krađe i oštećenja i princip servisiranja bi trebao da bude isti kao i kod švajcaraca. Odneseš, servisiraju, jave da je gotovo, dođeš po njega.

    Da imaju servisere, ali svi veći servisi se rade kod samog proizvođača a ne kod distributera.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  6. #16
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Servis za Seiko satove koji nisu namenjeni nasem trzistu

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    Bre sub, pa ne šalje sa taj sat do Japana sa poštarom na biciklu i ne šalje se tako što javiš svim mogućim bandama od Beograda do Tokija rutu prolaska poštara.
    Sat se šalje kurirskom službom, osiguran od krađe i oštećenja i princip servisiranja bi trebao da bude isti kao i kod švajcaraca. Odneseš, servisiraju, jave da je gotovo, dođeš po njega.

    Da imaju servisere, ali svi veći servisi se rade kod samog proizvođača a ne kod distributera.

    Pozdrav
    Znaci to isto moze da se odradi i preko bilo kog AD, to je bolja varijanta od ove sa bandama
    Zato ipak kupite Rolex i Petrovici mogu da odrade ceo servis i bog da vas vidi ,ups evo neke nove rasparve

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Servis za Seiko satove koji nisu namenjeni nasem trzistu

    Nije rasprava potrebna,Rolex ima dobru mrezu jer ipak je tu u Europi i prodaje se na milijune vec duze vrijeme,ima tecajeve i izobrazbu vec duze vrijeme..GS je do sada imao output u desecima tisuca i nalazi se na kraj svijeta,tek se pocinje prodavati u ostatku svijeta..Tko ce te nauciti radit na GS i Spring Drive mehanizmima za koje i oni sami koriste samo elitne najiskusnije urare.No tko ima novaca to mu nece biti neki veci problem.

  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Servis za Seiko satove koji nisu namenjeni nasem trzistu

    Malo izvrćeš celu priču jer mi se čini da ne vidiš suštinu.

    Pošto si uveo Rolex u diskusiju, hajde da te pitam sledeće. Recimo da je Rolex do današnjeg dana bio namenjen isključivo švajcarskom tržištu i da može da se kupi samo u Švajcarskoj i nigde više, da se do rezervnih delova može doći isključivo preko Rolexa i da se garancija priznaje ako se servis odradi isključivo u Rolex ovlašćenim s.centrima da li bi ti i onda bilo nelogično što sat zbog servisa moraš da pošalješ (poštarom na biciklu ) u Švajcarsku?

    Činjenica je da je Grand Seiko do skoro bio namenjen Japanu, da se jedini servisni centri nalaze u Japanu i da se do rezervnih delova može doći isključivo u ovlaštenom servisnom centru koji se opet nalazi u Japanu pa je tako i logično da se servis može odraditi samo u Japanu. Dakle, Japan, Japan i samo Japan.
    Kako vreme bude odmicalo pojaviće se edukovani i kvalitetni časovničari koji će servis moći da odrade i u evropskim ili SAD Seiko serv.centrima a do tada će se satovi slati u tu azijsku zemlju. Niko nam nije kriv za to što je Japan na kraj sveta a ne na 2 sata vožnje od naše male državice.

    Na kraju krajeva, uvek možeš sat da odneseš kod lokalnog časovničara da ti odradi servis, ukoliko imaš poverenja u njega i ukoliko smatraš da je dovoljno kompetentan da odradi takav servis. Ali kada se dođe do pitanja rezervnih delova, ne postoji sivo tržište ili drugi izvor nabavke osim onog koji se nalazi u ... ... Japanu.



    Diskusiju o tome da li je bolji Rolex ili Seiko i ko ima kvalitetniji mehanizam ili sat nećemo potezati.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Servis za Seiko satove koji nisu namenjeni nasem trzistu

    Ima to i svojih prednosti.Kada sat stigne u Japan na njemu rade najbolji Seikovi majstori.Sat se vrati kao nov doma.

  10. #20
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Servis za Seiko satove koji nisu namenjeni nasem trzistu

    Ovo je bilo sala za Rolex.
    Jasno mi je da da se GS polako probija , na evropsko trziste i da ne moze da ima mrezu servisera ,koju ima Rolex.
    Za sad mi deluje kao jako komlikovano ,a i verovatno skupo da saljes sat u japan da bi ga oni servisirali .
    Siguran sam da vecinu svajcarskih brendova mozes da servisiras u nekom nasem okruzenju i da to nije toliko komplikovano kao sto je stituacija sa GS.
    U nekoj od tema spomenuo sam mog prijatelja kome se pokvari Blancpain ,posto nije imao nameru da salje sat u Svajcarsku planirao je da ukoliko ne nadje u BG servisera da ga ga servisira u Moskvi,juce mi rece da ga nije nosio za Moskvu ,vec je nasao casovnicara u Budvi koji ga je popravio.
    Sa druge strane ,zahvaljujuci internetu danas GS i drugi modeli namenjeni japanskom trzistu su dostupni na jednom znato sirem trzistu nego sto je Japan ali i dalje ce ostati problem servisa i potrebe slanja sata u japan sto ce podizati cenu servisiranja ,a i trajanje samog servisa.
    Kada uzmemo u obzir da samo kod isporuke narukvice ponekad se ceka i dva meseca (ne mislim samo na japanske satove), mogu da zamislim kolko bi trajalo servisiranje.

Slične teme

  1. SEIKO SERVIS!!!
    By carapan in forum Seiko
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 30.3.2023., 15:36
  2. Servis za Citizen satove
    By Misfit in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 23.10.2010., 9:47
  3. Servis za BLANCPAIN
    By sub in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15.1.2010., 16:08
  4. Doxa servis!
    By rumeni in forum Doxa
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 6.8.2009., 17:17

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •