Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 21
Like Tree3Likes

tema: Seiko sx007 - problem ?

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Seiko skx007 - problem ?

    Pozdrav!

    Evo bas sam danas malo cackao po 007, pratim kolika su mu odstupanja i zapadne mi za oko nesto pa reko da vas pitam u vezi toga.

    Naime, rec je o tome da se ovi karakteri izmedju cifera i korone mislim da se zove chapter rings i markeri na ciferu ne poklapaju. Ima jedno pola mm razmaka... Neznam kako da objasnim blize tako da cu postaviti slike da vidite.

    U principu, (ukoliko se ja nisam "istripovao") nije nikakav problem, verujem da se to kod majstora moze srediti, nego me samo interesuje da li je to "fabricka greska" ili je vec bilo takvih slucajeva. Ima li ko iskustva sa ovim?

    O ovome je rec (chapter rings) :

    ImageShack� - Online Photo and Video Hosting

    A ovako to izgleda na satu:

    ImageShack� - Online Photo and Video Hosting

    ImageShack� - Online Photo and Video Hosting

    ImageShack� - Online Photo and Video Hosting
    Poslednja ispravka: banja (8.6.2011. u 18:20)

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Seiko skx007 - problem ?

    Banja,uzivaj u sato,to nije problem. Moguce je da ti to majstor usteluje,ali koliko sutra neces ni primecivati. Evo slika mog Seika




  3. #3
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko skx007 - problem ?

    Jel to bilo i kada si kupovao sat ili se nekim cudom pomerio taj prsten. Bas je necentriran Nisam to do sada na 007 video. Verujem da nije problem da se to lepo centrira. Nemoj se sekirati, odnesi kod nekog pouzdanijeg casovnicara i uradi to.

  4. #4
    Član Avatar korisnika Templar
    Član od
    6.4.2010.
    Poruke
    157
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Seiko skx007 - problem ?

    Ma ja ne bih dirao nista, ovo meni ne smeta, doduse sto ljudi 100 cudi .
    "Don't Touch The Watch." - Patrick Bateman

    http://www.youtube.com/watch?v=Tm4zUH-Xv_o

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Seiko skx007 - problem ?

    banja, i na mom monsteru je isto tako, postoji, otprilike, pola "klika" razlike izmedju markera na koroni i ciferu... kada se okrece korona, recimo da se tokom 2/3 kruga markeri poklapaju, a onda tokom poslednje trecine dolazi postepeno do tog odstupanja. pretpostavljam da moze da se podesi, ali kao sto vec rekose ljudi - uzivaj u satu, nije to nista strasno.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Seiko skx007 - problem ?

    @nikola0406
    Kao sto sam i napisao, to sam slucajno otkrio inace nisam ni obracao paznju tako da s obzirom da nisam nigde udario satom ili mi je ispao verovatno da je tako kupljen.

    @23jewels, @sima hrabri, @Templar
    Naravno da mi to ne prestavlja veliki problem, najvaznije mi je da imam kvalitetan sat i da uzivam svaki put kada ga stavim na ruku

    Posto za njega planiram da kupim super oyster II narukvicu,posto ce tek na njoj da bude po mom ukusu, taman kad mi stigne oticu do Simovica da mi je namesti pa cu usput i ovo srediti.
    Sve u svemu, ni ne razmisljam o ovome, uzivam u satu i svakom njegovom otkucaju!
    Ovo ce se srediti vec, hteo sam cisto da se raspitam da li je neko vec imao slican problem!

    Hvala momci na savetima!

  7. #7
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko skx007 - problem ?

    Da treba uzivati u satu, jer sat je stvarno prelep. Na zalost ovaj problem se ne moze resiti, bar ja nisam uspeo to da resim na svom satu. Ako neko ima boljeg majstora neka javi, ali mislim da je nemoguce da se otkloni ovaj problem nepoklapanja.. I kod mene se u jednom delu poklapaju a u drugom ne. Kao sto je Simahrabri naveo.

  8. #8
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko skx007 - problem ?

    Pogledajte covekove fotke. Ja mislim da on uopste ne prica o koroni, luneti, kako je vec zovete, vec o nepoklapanju markera unutrasnjeg prstena i cifera. Luneta s tim nema veze. Ona je spolja. Njegov problem je taj prsten koji je odvojen od cifera i koji je dovoljno okrenuti pola crte udesno i problem resen. Ne plasite coveka bzv

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Seiko skx007 - problem ?

    u pravu si, nikola, sad tek vidim u cemu je problem.

    banja, mislim da je nikola u pravu i sto se tice resenja problema - pravac kod dobrog majstora, verovatno moze da se lako resi! (ako je sat nov i pod garancijom, pokusaj da ga zamenis, a ako je nov, a nije kupljen ovde, onda bih ipak razmislio da li bih ga otvarao zbog toga!)
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Seiko skx007 - problem ?

    Citat nikola0406 kaže: Pregled poruke
    Pogledajte covekove fotke. Ja mislim da on uopste ne prica o koroni, luneti, kako je vec zovete, vec o nepoklapanju markera unutrasnjeg prstena i cifera. Luneta s tim nema veze. Ona je spolja. Njegov problem je taj prsten koji je odvojen od cifera i koji je dovoljno okrenuti pola crte udesno i problem resen. Ne plasite coveka bzv
    Heheh, u pravu si Nikola, nego, odma sam ja svatio da je problem slican a ne isti tako da se nisam uplasio sto se toga tice. Znaci da blize pojasnim, nije problem u koroni vec u prstenu sa markerima izmedju korone i cifera... Dovoljno je samo malo pomeriti u desno prsten da se centrira sa markerima na ciferu i problem resen.

    @ UlysseNardin , sima hrabri
    Kod vas je mislim problem u nepoklapanju markera na koroni i ciferu.

    Kao sto sam i rekao ne prestavlja mi to nikakav problem a kod majstora cu da odem tek onda kada budem isao da mi namesti SO II kada kupim, tako da bez brige!

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Problem sa SEIKO 5 satom
    By Koska23 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 8.1.2020., 6:27
  2. Ogrebotine na zupcanicima u Seiko mehanizmu - problem ili ne
    By 23jewels in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 19.8.2011., 14:41
  3. Seiko SNZG13 - PROBLEM ILI NE !
    By banja in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 9.1.2011., 16:52
  4. Sat Buran problem
    By sociolog in forum Ruski satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 27.6.2010., 19:53
  5. Buran problem 2
    By sociolog in forum Ruski satovi
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 27.6.2010., 18:13

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •