Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
Like Tree1Likes
  • 1 Post By 23jewels

tema: Ogrebotine na zupcanicima u Seiko mehanizmu - problem ili ne

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Ogrebotine na zupcanicima u Seiko mehanizmu - problem ili ne

    Primetio sam,slucajno,na mom Seiku,ovaj trag na zubcaniku. Da li neko mozda zna koja je uloga ovog zubcanika,da li ovo moze biti neki problem... Pregledom ranijih nekih slika video sam da trag nije postojao ranije



  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Ogrebotine na zupcanicima u Seiko mehanizmu - problem ili ne

    Verovatno ga zamajac grebe dok namotava mehanizam ili već neki zubčanik. Možda nije dobro pričvršćen, koliko vidim na slikama na dva različita mesta je ogreban? Može vremenom da se sam ošrafi ako nije dobro prišljafljen i da iskrivi zupčanik, ali moje predpostavke pustimo majstorima svoje struke i lepo ga odnesi časovničaru da vidi u čemu je problem.

    Jel osećaš sat kako namotava na ruci, jel isti zvuk kao i kada si ga kupio?

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Ogrebotine na zupcanicima u Seiko mehanizmu - problem ili ne

    Problem,kao sto ANGEL II kaze,nosi kod urara.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom re: Ogrebotine na zupcanicima u Seiko mehanizmu - problem ili ne

    Cuje se namotavanje i pri malom pomeranju. Po zvuku mi se cini da namotava glatko...
    Ova druga,manja,ogrebotina mi nikako nije jasna. Ova veca je u pravcu zubcanika,a ova manja kao da se neki drugi zubcanik oslikao na njemu.

    Opet onaj prvi problem,problem sa mehanicarom,kome odneti,a ne pogresiti...

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Ogrebotine na zupcanicima u Seiko mehanizmu - problem ili ne

    Kod časovničara koji ima najduži staž, časovničarska radnja koja je građena generacijama ili potekla od istog osnivača, kod takvog odnesi sat.

    Želim da verujem da je samo u njemu problem, izgrebanom zupaniku, to jest da nije dobro pričvršćen jer ako nije u njemu problem imaš momentalno više problema jer njega grebu dve stvari koje mora časovničar da otkrije.
    Opusti se sa časovničarima, svaki pravi greške, svakom se ponekada desi da sklizne ruka dok mu je oštar predmet u ruci i tako malo ogrebe sat!

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom re: Ogrebotine na zupcanicima u Seiko mehanizmu - problem ili ne

    Aha,jos mi nisi zaboravio nakovanj...

    Nadam se samo da nece utvrditi da je problem u bateriji i da nju treba pod hitno zameniti


    Po obliku ogrebotine i duzini,rekao bih da on kaci o nesto. ne izgleda mi da rotor moze da napravi ovakvog oblika saru. Bice to "opasan kvar,auuu..."
    Poslednja ispravka: 23jewels (22.5.2011. u 15:24)
    nikola0406 likes this.

  7. #7
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Ogrebotine na zupcanicima u Seiko mehanizmu - problem ili ne

    Ne brini, mislim da se ne radi o ogrebotinama.
    Ovako na fotografiji mi deluje kao visak ulja ili masti koje se kretalo po satu kada se sat zagrejao i visak se ohladio pri kontaktu sa zupcanikom i tu ostao.
    Nagadjam na osnovu fotke.
    U svakom slucaju, casovnicar bi trebao da da konacni sud.
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Ogrebotine na zupcanicima u Seiko mehanizmu - problem ili ne

    E,da...ja zaboravih na ovu temu...

    d1d je bio u pravu,ovi tragovi NE predstavljaju problem ili kvar mehanizma jer se radi o ulju ili masti koju je na zubčanik prenela zapinjača ili zubčanik za navijanje koji je deo sistema za navijanje opruge (onaj mali zubčanik sa leve strane)...

    hvala Dragonu

  9. #9
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Ogrebotine na zupcanicima u Seiko mehanizmu - problem ili ne

    To kaj se vidi su tragovi ulja sa zupkanika do njega a nastali su zato kaj je donji ležaj kučišta opruge izderan pa zajedno sa župčanikom iznad/na kojem su tragovi) stoji ukoso pa lagano dodiruje zupčanik ( učvršćen sa šerafom sa tri proreza-po čemu se vidi da je kontra navoj). Također može biti da je izderano ležište zubčanik sa kontra šerafom što je ređi kvar
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

Slične teme

  1. Problem sa SEIKO 5 satom
    By Koska23 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 8.1.2020., 6:27
  2. Problem sa satom
    By Aleksandar S in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 30.3.2011., 18:18
  3. Seiko SNZG13 - PROBLEM ILI NE !
    By banja in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 9.1.2011., 16:52
  4. Buran problem 2
    By sociolog in forum Ruski satovi
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 27.6.2010., 18:13
  5. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.2.2010., 23:07

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •