Strana 9 od 10 PrvaPrva ... 5678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 90 od ukupno 95
Like Tree48Likes

tema: SEIKO SERVIS!!!

  1. #81
    Član
    Član od
    9.10.2021.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    359
    Lajkovi
    2749
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: SEIKO SERVIS!!!

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Kada se bude uhodao, radiće i bolje, pošto mu je zamenjena opruga. Neko vreme posmatraj, kakva mu je rezerva snage. Ako je stavljena prava opruga, trebao bi da radi 45 sati nakon potpunog navijanja.
    evo već skoro mesec dana od servisa...
    Nosim ga dan dva nedeljno pa nisu "realni uslovi" ali sat ima sledeće ponašanje:
    posle servisa bio sam prezadovoljan preciznošću jer je bila oko +20ak sekundi na dan ali je rezerva bila između 36 i 40 sati
    Kako je vreme odmicalo, a sat je redovno navijan, rezerva je trenutno oko 42-43 sata ali je tačnost, možda i zbog nenošenja, otišla na +35do50s na dan.
    Da li da "reklamiram" servis ili da budem zadovoljan sa 50 godina starim satom?
    Nisam precision freak, samo ako može bolje, što da ne.

  2. #82
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: SEIKO SERVIS!!!

    Najbolje će biti, da ga nosiš 15 uzastopnih dana. Tako ćeš dobiti pravu sliku. Seiko Magic Lever omogućava brzo samonavijanje ali ne može praviti čudo. Verovatno će biti potrebno još jedno podešavanje, kada se sve zajedno uhoda.

  3. #83
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: SEIKO SERVIS!!!

    Zanimljivo, izucavao sam Seiko magic lever u nekom trenutku, ali na kraju dana mislim da se svi moji svajcarci navijaju brze nego Seiko satovi koje imam ili sam imao. Cini mi se cak da se Hamilton H31 (Valjoux 7753) na pandi navija brze iako se navija samo u jednom smeru. Nisam izvodio preterano "naucne" eksperimente, ali u situacijama kada stavim sat za vecernju setnju od ~1h, Seiko satovi mi po pravilu stanu u toku noci, dok Svajcarci cesce prebace do sledeceg dana. Moguce da je bilo samo do razlicitih okolnosti, ali takav su mi utisak ostavili. Moracu da uradim neki objektivniji test, taman imam sada u kolekciji razne seiko i ETA/Valjoux mehanizme za poredjenje

  4. #84
    Mlađi član
    Član od
    9.4.2021.
    Poruke
    75
    Lajkovi
    129
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: SEIKO SERVIS!!!

    Koliko se secam iz nekih prethodnih postova, doticni sat kolege Libero nije automatik, nego navijac. Tako da se prica oko magic lever-a ne odnosi na ovaj konkretan slucaj. Ali svakako treba probati jedno 2 nedelje u kontinuitetu nositi sat i redovno ga navijati. Idealno bi bilo svaki dan u isto vreme. Takodje bih ispratio kako se sat ponasa u razlicitim pozicijama dok miruje, da bi se dobila realnija slika.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  5. #85
    Član
    Član od
    9.10.2021.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    359
    Lajkovi
    2749
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: SEIKO SERVIS!!!

    Upravo se ulogovah da objasnim mehanizam ali me kolega Al pretekao.
    Tako je, u pitanju je mehanički Seiko 66 8050
    Aj, probaću sa češćim nošenjem. Problem je narukvica koja je tesna i ona rastegljiva pa em čupa dlake na ruci em ostavlja trag od nošenja. Naručio sam par zamenskih i čekam da stignu.
    Tražim BOR originalnu negde da nađem ali Sizifov posao.

  6. #86
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: SEIKO SERVIS!!!

    Ah da, zaboravio sam da se radi o ručnom navijaču.

    Bančika,
    Ne treba poseban ekspirament. Samo izvadiš Seiko iz kutije i čim ga pogledaš počne da radi. To je magic lever. Švajcarci su tvrdogalvi, posebno Valjoux. Dok ga ne streseš, nema ništa od njega. To je ta razlika. Ali je istina to što navodiš. Kvaliteta opruge i celog "gear traina" je kod švajcarskih satova bolja od japanskih pa zato i navijenost sata dobiva sasvim drugačiju sliku.

  7. #87
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: SEIKO SERVIS!!!

    Da, i to stoji, brze krene da se krece sekundara na japancima. Ali zanimljivo tu pobedjuje Orient Star koji ubedljivo najbrze krene da radi. Ko zna zasto

    A za eksperiment sam mislio u smislu koliko 1h navijanja rezultira u koliko sati rada. Ali to kad uzmem ili napravim navijac.

  8. #88
    Mlađi član Avatar korisnika srce
    Član od
    31.7.2021.
    Poruke
    85
    Lajkovi
    538
    Reputacioni uticaj
    3

    Određen forumom Re: SEIKO SERVIS!!!

    Da se javim sa zapažanjima posle odradjenog "doštelavanja". Bilo je besplatno i po meni krajnje ljubazno i profesionalno.
    Odmah po prvom pregledu sam obavešten da je regulator malo pomeren unapred i da je to razlog žurenja. Ostavio sam časovnik nekoliko dana na posmatranju.
    Po preuzimanju rezultat je sledeći: moja svakodnevna rutina ako ga ne skidam sa ruke kaže, izmedju 6.15 - 6.50 sec žuri .
    Ako merim po pozicijama , u svih šest pozicija raspon je izmedju 1,30 - 7,30 sec ( znači 6sec max.raspona) , najmanje odstupanje je cifer na dole , najveće krunica na gore.
    Prosečno odstupanje je meni u potpunosti zadovoljavajuće , a mislim da bi ovaj mehanizam mogao da postigne još bolji rezultat preciznosti ako bi se regulator mrdnuo još malo ( što kaže kolega : pitrebna je mirna ruka
    Summa summarum ,ja zadovoljan i ne diram ništa više ... nekad možda kada budem za nekoliko godina radio neki servis , a rezultati i dalje budu ovako stabilni , pitam časovničara da li ima mirnu ruku )

    Sent from my SM-G980F using Tapatalk
    eee and bokanegra like this.

  9. #89
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: SEIKO SERVIS!!!

    Drugari, kolega ima problem sa Seiko SSA44, sa 4R38. Mislim da je u pitanju ovaj model, u svakom slučaju reč je o open heart modelu, koji po specifikaciji ima 41 sat rezerve. Kupio ga je novog u Bomaru pre oko godinu dan, znači u garanciji je.
    Problem je sa rezervom snage, kada ga skine posle posla, sat drži manje od 24 sata, dešava mu se i da stane do jutra.
    Nosio ga je u Bomar da reklamira, ostavili su ga na proveri nekoliko dana, pa su mu poslali poruku da ga ostavi još neko vreme, a na kraju su ga obavestili da je sa satom sve u redu.
    Da li grešim, ali mislim da ne bi smelo ispravnom satu nakon nošenja od 12 sati da se desi da ne može da izdrži 24 sata?
    I šta preporučujete da čovek uradi?

  10. #90
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: SEIKO SERVIS!!!

    Pa može da se desi, ako je ruka mirovala, da se ne navije dovoljno. Npr dešava se kod satova kod kojih rotor navija samo kad se okreće u jednu stranu.

    Nisam uspeo da nađem kako rotor navija kod ovog mehanizma ali vidim da savetuju da se, kad je sat stao, pre nošenja krunica okrene 20x (krugova) i onda stavi na ruku. Možda da proba tako?

    Neka proba i da ga navije skroz ručno, cenim da će 40x biti dosta pa da vidi hoće li izdržati 41 sat.

    Možda da ode kod Vitanova, po još jedno mišljenje, ako ovo gore ne urodi plodom?
    piksi likes this.

Strana 9 od 10 PrvaPrva ... 5678910 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Servis i identifikacija sata
    By Ozziris in forum Džepni satovi
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 17.4.2012., 14:47
  2. Servis Locman sata
    By jaksha in forum Opšti forum
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.8.2010., 9:51
  3. Doxa servis!
    By rumeni in forum Doxa
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 6.8.2009., 17:17
  4. Omega servis u Srbiji i ex-yu državama
    By Foghorn_Leghorn in forum Omega
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 26.10.2008., 13:14
  5. Festina F 16183 servis
    By Smisha in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.8.2008., 17:14

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •