Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 18 od ukupno 18
Like Tree9Likes

tema: Seiko Prospex SSC015P1 ili Seiko Prospex SRPB51K1

  1. #11
    Član Avatar korisnika Vtcwatch
    Član od
    24.2.2018.
    Poruke
    472
    Lajkovi
    6255
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Seiko Prospex SSC015P1 ili Seiko Prospex SRPB51K1

    Evo upravo pisem prvi post na forumu, pa da se i predstavim.
    Tomislav iz Hrvatske, aktivan clan portalusatova pa rekoh da se registriram i na Vas forumu
    Evo ovako 57000 din je skoro 500€ nesto malo manje. Po meni je to stvarno dosta, znaju se naci za puno manje novaca. Na Amazonu.de se prodaju po 370€.
    Inace Samurai je jako lijep i dobro napravljen sat. Pogotovo uzivo, na slikama djeluje preglomazan uzivo je druga prica.

    Poslano sa mog SLA-L22 koristeći Tapatalk

  2. #12
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Seiko Prospex SSC015P1 ili Seiko Prospex SRPB51K1

    Pozdrav i dobrodođao na forum.

    Tačno je da je razlika u ceni oko 100 €, ali jedno je kupiti robu na Amazonu, a drugo u lokalnoj prodavnici. Roba koja se uveze iz inostranstva podleže plaćanju carine i PDV-a, tako da bi i ovaj sa Amazona bio skuplji da se naruči iz fotelje. Isti proizvod može da ima veoma sličnu cenu i u nekoj običnoj evropskoj prodavnici, što često ume da bude slučaj, a kupovina preko Amazona bi u ovom slučaju predstavljala sličan trošak kao da se ovde kupuje u radnji.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #13
    Član Avatar korisnika Vtcwatch
    Član od
    24.2.2018.
    Poruke
    472
    Lajkovi
    6255
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Seiko Prospex SSC015P1 ili Seiko Prospex SRPB51K1

    Da troskove carine i pdv-a u potpunosti razumijem ali mi je i dalje taj iznos prevelik za taj sat(samo moje misljenje) i kod nas se kreću za cca 480€ - popust od 10-20%


    Poslano sa mog SLA-L22 koristeći Tapatalk

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika dr.Duka
    Član od
    21.12.2015.
    Lokacija
    Pozarevac
    Poruke
    616
    Lajkovi
    5408
    Reputacioni uticaj
    195

    Određen forumom Re: Seiko Prospex SSC015P1 ili Seiko Prospex SRPB51K1

    Pozdrav Tomislave dobrodošao !

    Što se tiče kupovine i ja se slažem sa Nesom da je da je ponekad kupovina u radnji bolja nego sa neta.OK je varijanta uzeti napolju, ali ako se natrci na dobar popust(a imaju dobar discount i na Jomashop i Ashford, Gemnation generalno mislim na sve satove ne samo Seiko) koji može da bude bolji od cene u našim radnjama čak i kada vam obračunaju punu carinu i porez..Opet vidim i dobre cene kod nas u radnjama(u pravu je Srdjanr, treba se izboriti za dobar popust pri trgovini..) E sad.. stvar izbora pojedinca je presudna.

    Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
    Gde pacov prodje,tu mis nema sta da trazi(rumunska narodna poslovica)

  5. #15
    Član Avatar korisnika Vtcwatch
    Član od
    24.2.2018.
    Poruke
    472
    Lajkovi
    6255
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Seiko Prospex SSC015P1 ili Seiko Prospex SRPB51K1

    Da to si u potpunosti u pravu. Sve ovisi od modela sata, znali su se naci satovi koji su uz carinu i pdv i dalje skoro duplo jeftiniji nego u Hrv i Srb.
    Dok je sad recimo u Montreu(koji dize cijene u nebesa) crna limitirana kornjaca nekih 400ak eura sa popustom, a za te novce se nemoze ni vani pronac.


    Poslano sa mog SLA-L22 koristeći Tapatalk

  6. #16
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Seiko Prospex SSC015P1 ili Seiko Prospex SRPB51K1

    Svako malo tržište, a i jedno i drugo to jesu, često ima visoke cene jer uvoznik raspoređuje svoj deo na manji broj satova. Za naše uslove je najpovoljnije kada se pojavi neki popust u inostranstvu, kao što je rekao Dr Duka, pa će sat ipak biti jeftiniji. Ipak, tu treba i videti kako se ostvaruje garancija, tj. da li se sat mora servisirati u inostranstvu, jer nekada ima i prodavaca iz sive zone koji ne rade ništa nelegalno, ali ipak postoji ovaj rizik.

    Nažalost, cena je takva kakva jeste, a svakako da bi nam svima bilo lakše da imamo američke cene.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Seiko Prospex SSC015P1 ili Seiko Prospex SRPB51K1

    I ja takođe smatram da je cena od 57 500 RSD (oko 480€) prevelika za ovaj sat. Ali to je preporučena cena za Evropu za ovaj model. Gledao sam ga u Seikovom butiku u Sofiji cena je 940 Leva, tj. ista kao i kod Vitanova.
    bt321 likes this.
    Mišić M.

  8. #18
    Član Avatar korisnika ssrki
    Član od
    20.6.2014.
    Poruke
    169
    Lajkovi
    561
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Seiko Prospex SSC015P1 ili Seiko Prospex SRPB51K1

    Citat srdjanr kaže: Pregled poruke
    Meni je crni Samuraj prvobitno bio favorit, ali kad sam probao plavi promenio sam mišljenje i uzeo njega. Sat sam kupio kod "Vitanova" i uspeo da se izborim za odličan rabat, tako da bih ti savetovao da probaš isto.
    Konačna cena je bila kao da sam poručio sat preko neta i platio sve prateće dažbine( carina+pdv).
    E sad kada bi kupio sat preko interneta i prošao bez dažbina, to bi svakako bila bolja kupovina u finansijskom smislu, tako da dobro odmeriš sve i odlučiš.


    Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

    Ajde pomoć, kako si uspeo da se izboriš za rabat?
    Ja bih uzeo ssc015 ali mi je malo previsoka cena, u slucaju nekog popusta svakako bi ga uzeo.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •