Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 40
Like Tree174Likes

tema: Seiko Astron

  1. #21
    Član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    102
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Seiko Astron

    Iskreno meni je citizenov wave sat koji se pojavio u medijima pre seika delovao nekako bas kao neko osvezenja van naseg univerzuma.Ovaj seiko bez da ulazim u mehanizam mi nije nekao razdragan i space tech vec nekako onako mracan i hladan.I citizen je imao neku jaku cifru kao i seiko e sada da li je gps bas toliko vredan da toliko digne cenu nisam pametan.Pominje se kako sam menja vreme kako ides po zemaljskoj kugli pa ja licno verujem da svaki taj belosvetski putnik ima neki jak mobilni koji mu je korisniji od bilo kog sata pa tako i taj gps nije bas toliko neophodan.
    Vise bi voleo da vidim nekog seika koji bi me jako,jako pocecao na grand seika pa bi platio i 1000 eura za takav nekakav kvracni model da bude izdignut od klasike a opet daleko od pravog grand seika .
    Poslednja ispravka: Sky-Balkan (15.10.2012. u 0:22)

  2. #22
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Seiko Astron

    Evo i linka ka zvaničnom press materijalu: Seiko Astron Press Relese - LINK

  3. #23
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Seiko Astron

    I jos jedan dokument o novom modelu, na 60 stranica - LINK

  4. #24
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Seiko Astron

    Nego gde smo ono beše stali u ovoj temi... ah, da, pričali smo o satu

    Da li je ovo savršen sat?
    Nije.

    Da li je ovo sat koji će se svima svideti?
    Nije.

    Da li je ovo sat koji ima svoju vrednost i mesto na tržištu?
    Definitivno jeste.

    Većina se osvrće na mane ovoga sata, dimenzije, suvišnu komplikaciju. Iskreno meni je pre hronograf suvišna komplikacija nego GPS modul, ako ćemo iskreno. KOliko ste puta uključili štopericu na svom dragom kvarcnom ili automatskom ljubimcu?
    Da li ovaj sat vredi toliko, to pitanje možemo postaviti za skoro svaki sat skuplji od 1000 EUR. Vredi onoliko koliko su ljudi spremni da plate za njega. Ne zaboravite da se ovaj sat neće izradjivati u milionima primeraka. Ovaj sat nudi tehnološki pomak u smeru u kojem je Seiko to zamislio. Svaka kompanija ima svoju strategiju, a tržište će o tome suditi nakon nekog vremena.

    Budimo objektivni i recimo da ovaj sat zaista predstavlja vrhunsko dostignuće časovničarske industrije. Zašto je to teško reći? Da li postoji sat koji nudi sve što nudi ovaj sat? Odgovor je da trenutno ne postoji. Pomenuti Citizen Wave nema opciju automatske sinhronizacije vremenske zone, već je morate ručno namestiti. Ovaj sat ispod svog hladnog izgleda krije tehnologiju za čije je kreiranje bilo potrebno jako puno vremena. Bilo je potrebno rešiti razne izazove kao što je adekvatna baterija koja može da omogući nesmetano napajanje ovoga sata uključujući njegov GPS modul. Dok se vlasnici Citizena žale kako se sat može sihronizovati skoro isključivo pri vedrom nebu, kod Seika taj problem ne postoji. Sve te tehničke "detalje" je trebalo rešiti, i u svakom slučaju treba čestitati Seiku na još jednom izvanrednom satu, bez obzira da li vam se ovaj sat svidja ili ne.

    OK, unutra nije nikakav termokompenzacioni kvarcni mehanizam,ali opet da li mora da bude sa obzirom da se sat može uspešno sihronizovati sa satelitima? Zašto ga dodatno poskupljivati? Da li ovaj sat nudi mnogo više od nekog RC modela, pa možda ne baš toliko, ali zapitajte se da li telefon ili automobil koji posedujete nudi baš mnogo više od nekog dosta jeftinijeg. Takav komoditet da ne moraju da razmišljaju o oblačnosti, vremenskim zonama, dometu signala, napunjenosti baterije je nešto što će određeni broj ljudi biti spreman da plati i ko smo mi da ih osudjujemo. MI smo na forumu ionako u 99% slučajeva u ulozi pasivnog posmatrača, osim u slučajevima kada sat o kojem se raspravlja zaista posedujemo.

    Za kraj podelio bih sliku sata sa opisom funkcija po tasterima i indikatorima, detaljno uputsvo i poredjenje sa pomenutim Citizen modelom od strane jednog člana sa WUS-a:

    Seiko Astron-seiko-astron-gps.jpg

    Uputstvo:
    http://www.seiko-watch.co.jp/resourc...st_English.pdf


    Poredjenje: (izvor)

    1. Design: I like the Citizen design better - it looks cooler - looks like a floating pebble (design inspired by a rendition of Atlantis); Seiko probably designed by engineers - functional, conservative but uninspired artistically
    2. Citizen gives more concessions for design over function - the green coils in the periphery of the bezel is a useless design artifice
    3. Display: Citizen displays date, day, month; Seiko only shows date
    4. Seiko has very bright Lumibrite indicators and less bright luminous minute and hour indicators; Citizen has phlegm/pus-coloured green indicators which are not luminous at all - how stupid is that!
    5. Citizen only shows 1 timezone. Seiko has 2
    6. Seiko has potentially confusing sub-indicators at 10 o'clock; Citizen has a cleaner dial (even with more date functions)
    7. Function - GPS fix: Seiko GPS sync is very fast (10sec 1st sync time) even in full cloud cover; Citizen has a 90% sync failure rate at the same spot - forget about syncing in less than full sun or under dense cloud cover
    8. DST setting: Seiko DST can be turned on and off
    9. Leap second: Seiko will take into account leap second adjustments
    10. Functionally, the Seiko is more advanced - able to sync via GPS fix both time signals (1 satellite needed only) and time zone via GPS location fix (the world is divided into 1 million segments and assigned time zones) with 4 or more satellites. Citizen only syncs time on those occasions when sync is successful (large minority of attempts)
    11. It appears that either the Seiko GPS chipset or GPS antenna (embedded in bezel like the Citizen's) or combination of both is clearly superior in deliverable functionality that is beyond what Citizen can, beyond its pretty face.
    12. Size-wise, both are 47mm diameter but Seiko is 16.5mm thick and Citizen is 20mm (if I remember correctly) - evident in the side view pictures
    13. Materials: Seiko comes in High intensity Ti (whatever that means!!) with ceramic bezel and Citizen comes in Ceramic bezel and lugs but has a coated Stainless steel midsection for the case.
    14. Pushers are smaller and more discreet in the Seiko and very ornately stylised in the citizen
    15. Citizen does not have a bracelet option. Ultimately the strap will crack and break up. Seiko has a Ti bracelet
    16. Both have solid case backs
    17. Sapphire Crystal: Citizen is domed and beautiful; Seiko is flat
    18. Anti-reflective Coating: Citizen - none, hence domed crystal is full of reflections and also difficult to photograph well; Seiko has the best anti-reflective coating that I have ever seen on a watch (previous best was Sinn U1) - it is clear, colorless and really looks like there is no crystal over the watch face at all (except for some extreme angles). Few if any coatings are truely colorless, most have a bluish green tinge to it.
    19. Water-resistance: Citizen - 30m; Seiko - 100m, with a screw down crown (pushers have no screw down protection)
    20. Power reserve: Citizen quotes 2.5yrs; Seiko quotes 6 months running and 2 yrs with power-save 2 option activated immediately after full charge
    21. Both are complicated watches to set and few will be able to fully remember all the steps and trouble shooting settings required beyond simple adjustments. I don't think that either one is clearly simpler in this area
    Obratite pažnju na stavke 7 i 10.

    Pozdrav.
    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (16.10.2012. u 0:15)
    vladas, 23jewels, VLADAN P and 8 others like this.

  5. #25
    Član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    102
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Seiko Astron

    Sve je to tacno ali se postavlja pitanje da li jedan gps sat bilo koje marke moze podici cenu sata bas toliko visoko odnosno da li je gps funkcija bas toliko neophodna,da je ovaj sat izmisljen pre 20 godina mozda bi i znacio nesto a danas pored toliko mocnih mobilnih telefona koje svako ko ima sat nosi sa sobom ,sta zapravo znaci gps na satu.Imate eco draj satove sa 40 vremenskih zona gde baterija traje jako dugo i ja stvarno ne vidim tu neku mudrost u gps satu osim kao o novoj tehnologiji ali nista vise od toga.
    Cela ta prica gps sata se svodi na azuriranje vremena po zonama .Iz ugla nekoga ko voli tacno vreme moj citizen eco drajv ima max odstupanje na mesecnom nivou od 5 sekundi,ima 40 i kusur vremenskih zona ,bateriju koja se brzo puno i dugo traje ima i radio kontrolu e sad da li je poenta da sve to nije dovoljno da bi sat bio tacan nego treba i gps.
    Svaka cast na tehnologiji koju prezentuju oba brenda i na utrosenom vremenu za razvoj ali realna svrha gps modula nije bas toliko neophodna,mozes imati najtacniji sat na ruci i najsavremeniju tehnologiju u nekoj pustari i biti sav srecan ali ako pored tog sata nemas i telefon ti si gotov.

  6. #26
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Seiko Astron

    Možda bi ovaj sat trebalo gledati i iz neke buduće perspektive. On može biti samo prvi korak u stvaranju nekog novog sata, a u tehnici to obično tako biva. Pre samo nekoliko godina mobilni telefoni su bili veličine cigle, baterija je trajala samo nekoliko sati, a koštali su pravo malo bogatstvo. Danas se nov telefon sa garancijom može kupiti za samo nekoliko desetina evra, a tehnički je nekoliko svetlosnih godina u odnosu na te prve cigle. Zbog toga mislim da će ovaj sat biti stepenik u daljem razvoju, a kroz nekoliko godina ćemo videti šta je napravljeno zahvaljujući razvoju upravo ovog modela.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #27
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Seiko Astron

    U pustari si gotov ako nemaš čuturicu sa vodom .
    Neša, bajker71, krstin and 3 others like this.

  8. #28
    Član
    Član od
    2.4.2012.
    Poruke
    186
    Lajkovi
    513
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Seiko Astron

    Vladane, uglavnom se slazem oko cene i trzista, ako ovaj sat bude imao prodju to znaci da je cena sasvim ok, tu nema dileme. Ovo o cemu je par drugih kolega forumasa reklo nekoliko reci, a to je realna prednost nove tehnologije i cena u odnosu na to, takodje moze biti predmet rasprave. Ali imajuci u vidu da je ovo nesto ipak novo i nesto sto je pravljeno u ogranicenoj seriji moze se reci da cena nije neocekivana, po meni ima i mnogo "precenjenijih" satova koji pri tome ni po cemu ne odskacu od konkurencije.

    Sto se tice "mana" koje su navedene, rekao bih da su u pitanju mnogo vise licni afiniteti nego mane. Meni je taj sat, recimo, zaista preveliki, za nekog drugog bice bas kako treba. Isto vazi i za hronograf (koji je svakako, kao sto si rekao, u 95% slucajeva na satu estetska komponenta), kao i za neke druge funkcije. U svakom slucaju to nikako ne mogu biti mane, to su sve vrline koje su nekom drage, a nekom ne. ))

    Sat mi se bez obzira na velicinu strasno svidja, dizajn mi je lepsi od pomenutog Citizena. I Seiko sigurno zna sta radi, do sada je napravio dobar posao mnogo, mnogo puta. Pa nema razloga da ne verujemo da ce i sada biti tako.

    Pozdrav svima!
    krstin and ivan.inter like this.

  9. #29
    Član Avatar korisnika nwolfe
    Član od
    30.9.2011.
    Lokacija
    Hannover, DE
    Poruke
    178
    Lajkovi
    375
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Seiko Astron

    Svako ko kaže da ovaj sat nije doneo ništa novo ili značajno, mislim da je u velikoj zabludi. Seiko je uspeo strahovito da unapredi GPS modul, naročito po pitanju potrošnje. Svakako, slažem se da ovo možda i neće biti esencijalna karakteristika u ručnim satovima u budućnosti, ali mislim da je sámo razvijanje ove tehnologije donelo pomak u razvoju GPS tehnologije uopšte.

    Što se tiče cene, opet ne vidim čemu toliko iznenađenje. Prirodno je da se novom proizvodu, novoj tehnologiji, „lupi“ neka velika cena, a tržište će odrediti kako će se ta cena kretati ubuduće.

    Pa evo, recimo, kada su se novi mosteri pojavili u singapuru, koštali su 300-400€. Za druge modele ne znam trenutnu cenu, ali model koji je mene najviše zaintrigirao (SRP313) već sada se može naći za 190 evra na ebay-u, a evo ga i za 220 evra u ovoj "normalnoj" radnji.

    Inače, da nije prevelik, ovaj Seiko bi bio prelep
    83stojan likes this.

  10. #30
    Član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    102
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Seiko Astron

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    U pustari si gotov ako nemaš čuturicu sa vodom .
    Da,samo sto te sat nece dovesti do te cuturice ali mobilni telefon sa navigacijom te mozda bude doveo do cuturice.

    Kao 007 funkcija ja bi voleo da vidim na tom astonu recimo ovu funkciju :da zapamti rucno kada mu zadas datu lokaciju i kasnije kada te otmu talibani i zelis da pobegnes iz njihove tajne pecine ti zadas satu funkciju da te kazaljkama usmerava ka tvojoj ranije memorisanoj poziciji,e tada bi takav sat imao neku pravu realnu funkciju osim tacnog vremena kojeg vec imamo na ovaj ili onaj nacin.

    Ja ne sumljam u njihov trud , tehnologiju i kvalitet samo ukazujem na realnu potrebu za gps modulom u satu koji ima jednu jedinu funkciju a to je tacno vreme i nista drugo.
    Poslednja ispravka: Sky-Balkan (16.10.2012. u 12:12)

Slične teme

  1. Novi Seiko ASTRON sat
    By watchmag01 in forum Seiko
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 9.3.2012., 8:16

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •