Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 40
Like Tree174Likes

tema: Seiko Astron

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Seiko Astron

    Ovaj sat je odlican , ali nije jedini, i Dalibor je upravu u neku ruku, ovo nije neka revolucija koja nije vec na neki nacin predstavljena npr Satelit Wave. Sigurno su seikovi mehanzmi u GS seriji mnogo revolucionarnija resenja Mislim da uporedjivanje Japanskih i Svajcarskih satova je besmisleno. I jedni i drugi su odlicni, i svako zna koju klijantelu hoce i sigurno znaju u kom pravcu ce se razvijati.

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Seiko Astron

    Sigurno da su mnogo revolucionarniji,nego GS mi nekako mnogo jednostavno izgleda s obzirom kakva azdaja kuca unutra.A to je u neku ruku i bolje jer ne mora svi da znaju koji je sat na ruci.Iz mnogobrojnih razloga.
    Naravno,zdrava konkurencija Svajcarske i Japana je od kljucnog znacaja za sve.

  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Seiko Astron

    Svaka inovacija je za pohvalu. Iako na mene ovaj model nije ostavio neki utisak, mozda i zato sto mi se vizuelno nije puno dopao. Sto se tice Seiko modela koji po meni vrede, i gde je Seiko pokazao svoju visoku klasu su GS i Seiko Prospex modeli, kao i neki modeli od Premier serije. Takodje i u klasi jefitnih automatica Seika ima prelepih modela. Inace kao proizvodjac Seiko je stvarno slab da bi se nosio sa ovim pohlepnih azdajama iz Svajcarske, posebno kada imamo u vidu ove tri velike grupacije prozvodjaca. Bez obzira na to mi volimo Seika i to se nece promeniti!

  4. #14
    Član
    Član od
    2.4.2012.
    Poruke
    186
    Lajkovi
    513
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Seiko Astron

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Koliko ja znam,ovaj model je predstavljen na Baselworld-u u martu ove godine!
    Savršen sat!? Preciznost!? Dominacija!?
    Pa u čemu je bolji od bilo kog Citizen radio kontrolisanog modela(mada i Citizen ima sličan model- Satellite Wave), makar za veliku većinu zemaljske kugle!?
    Onda,veličina od 47mm - nema baš previše ljudi kojima to ok stoji!
    Ako ćemo već o Astron-u,onda je nešto savršeno Commemorative model!
    To je pravi kvarcni sat,a ne gps gadžet!
    Švica.....nemojte biti smiješni - vjerujem da ih Astron GPS zabrinuo taman koliko i erupcija vulkana na Veneri!
    Tacno tako. Sat je vec predstavljen, a u temi sa slikama visoke rezolucije smo vec mogli da ga vidimo. Meni je sat zaista prelep, ali cinjenica je da tehnoloski nije nista posebno. Ok, ima GPS, ali svaki drugi uredjaj ga danas ima, u sustini je to samo jedan kvalitetan moderan kvarcni sat. Po meni debeeelo precenjen, ali ko sam ja da sudim...

    Inace zaista nisam neki zagrizeni "Svajcarac", mnogo volim raznorazne satove iz raznoraznih zemalja, ali i meni se ovo cini malo prepompezno i pretenziozno.

    Sa druge strane, ne bi mi uooopste smetalo da imam taj sat, iako mislim da je 47mm stvarno veliko cak i za moj veliki zglob.

  5. #15
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Seiko Astron

    Slažem se sa konstatacijom da ovaj sat nije neki revolucionarni model koji će izmeniti časovničarsku industriju, ali nije ni mačiji kašalj. Iako postoje satovi koji su mu tehnološki veoma slični, mislim da bi trebalo imati u vidu sledeći deo teksta:

    Za razvoj ovog modela bilo je potrebno gotovo deset godina. Inženjeri su uspeli da stvore sat sa veoma složenim funkcionalnostima, a koji i pored toga izgleda odlično i udoban je za nošenje.
    Ukoliko se ovo odnosi na Seikove inženjere, jasno je da nije u pitanju obično pakovanje mehanizma u postojeće kućište, što mnogi danas rade, već da je proizvođač imao hrabrosti da uđe u tehnološku trku i ponudio nešto sopstveno. Da bi se bilo koja industrija razvijala, potrebne su inovacije i konkurencija, a Seiko sada ima konja za trku. Ukoliko se Seiko ne zaustavi na ovom modelu, a ostali proizvođači prihvate izazov, krajnji dobitnik će svakako biti kupac. Dakle, u pitanju jeste nešto što je već poznato, ali mislim da je Seiko ovim modelom podstakao ostale proizvođače, kako japanske, tako i ostale, da ili razvijaju postojeće modele slične tehnologije, ili pokušaju da i sami doprinesu na isti način.
    Poslednja ispravka: Neša (13.10.2012. u 9:52)
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #16
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Seiko Astron

    Predstavljen je na Baselworldu, ali se sada zvanicno pojavio u prodaji. Pre par dana je objavljen press materijal od strane Seika, i sat mozda jeste malo vise nahvaljen, ali ne bih ga bas ni podcenio. 10 godina se radilo na njegovom razvoju, sto govori da se ne radi o nekom prepakivanju postojecih tehnologija, vec da je razvijan od nule.

    Ima dosta prednosti u odnosu na radio kontrolisane satove. Oni signal hvataju u radijusu od nekoliko stotina km, a ovaj sat ce uhvatiti tacno vreme gde god da se nadjete sa njim.

    I meni je 47 mm previse, a predstavljeni model jeste dopadljiv, ali ne mogu da kazem da sam odusevljen. Naravno ova tehnologija ce se ugradjivati i u druge satove.

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Seiko Astron

    Pa ne pratim baš taj segment, ali taj GPS me je podsetio na nekakav Garmin sportski sat koji mi je pokazao drugar koji se bavi maratonskim trčanjem, doduše ta budža više liči na nekakav gadžet ali mislim da i Casio ima nešto iz GPR serije, naravno sve su sportski satovi, ova Seiko varijanta više liči na klasičan chrono sat.
    Pretpostavljam da je verovatno veliki izazov bio napraviti klasičan sat sa pozicioniranjem kazaljki i datuma obzirm na GPS podatke....to je možda nešto revolucionarno, valjda....
    Poslednja ispravka: vlajo (13.10.2012. u 11:58)
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  8. #18
    Član
    Član od
    16.4.2011.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    102
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Seiko Astron

    Zar nije citizenov sat prvi sa gps-om.

  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Seiko Astron

    Kljucna je dugotrajna baterija i dobro/najbolje GPS podesavanje do sada. I tu su najbolji.

  10. #20
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Sat nije za podcijeniti ali mi ne dobijamo ništa sa gps-om u poređenju sa radio kontrolisanim satovima(možda neko u Africi)! Pa i sateliti se ravnaju po atomskim satovima. Osim toga,radio satovi su pošteno jeftiniji. Još jedna stavka,ni jedan radio ili gps model se ne svrstava HAQ satove zato što vrijeme koje pokazuju nije njihovo nego atomskog sata(bez toga su običan kvarc)!
    sima hrabri likes this.

Slične teme

  1. Novi Seiko ASTRON sat
    By watchmag01 in forum Seiko
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 9.3.2012., 8:16

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •