Strana 20 od 45 PrvaPrva ... 1016171819202122232430 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 191 do 200 od ukupno 449
Like Tree199Likes

tema: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

  1. #191
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    Citat rose101 kaže: Pregled poruke
    Ovaj detalj sam nasao na vise stranih foruma, gde ljudi kazu da ako padne mozes da se slikas sa njim, a i jedan VEOMA RESPEKTABILAN clan sa ovog foruma mi je rekao to u privatnoj prepisci kada sam mu rekao da cu kupiti sat, dok ga jos nisam video, da ako padne sat bas taj izraz 'mogu da se slikam', i da je u pitanju neki najstariji mehanizam, da moram da se naviknem da ce staklo imati ogrebotine, itd.

    Medjutim to je sve manje bitno ako ti se sat dopadne na prvu, drugu loptu.
    Necu da nastavljam uzaludnu diskusiju, da "hejtujem i flejmujem", ali moram samo par reci da dodam jerbo juce nisam bio pri kompu...
    Dakle, uz sve duzno postovanje prema tudjem ukusu i izboru, ipak mislim da bi trebalo malo razmisliti pre nego sto se neki argument prihvati ili odbaci kao dobar ili uverljiv, ma od koga dosao... i meni je jedan veoma respektibilan clan jedne respektibilne institucije rekao da ne kuvam sarmu na crveno slovo, pa ipak...
    Mislim, Monsteru se ne svidja kad padne na zemlju?! Ma, da, inace drugi mehanicki satovi to jako vole i izuzetno im prija da padaju... posle toga vecina radi jos tacnije, a staklo i kuciste im izgube sve ogrebotine koje su imali pre toga... Evo, mozemo da probamo uporedni test - ja bacim svoj Monster, a Marko po izboru jedan sat iz svoje kolekcije , pa da vidimo kako ce koji da prodje... Pritom, ako se Monster malo i zaglupi, vrlo vazno, platio sam ga 140 eur a sredice ga sajdzija za 1.000 din, a Zenith ne znam ni kome bih ovde poverio...
    Sto se ostalih argumenata tice - neprecizno nanesena luminacija, markeri koji kao da otpadaju i sl... evo onaj moj stari macro shot pa da vidimo...



    Ja, bogami, ne vidim da markeri otpadaju, a ni da je nesto neprecizno naneseno ili obojeno niti neutegnuto... naprotiv, vidim da je sve savrseno, u delic milimetra precizno uklopljeno. Smeta mi samo jedna stvar, koju u pocetku nisam ni primetio - a to je isto ono sto je 23jewels napisao za svoj seiko u svom review-u - ne poklapaju se indeski na koroni i na ciferu i to jeste mana, i to ocigledno prilicno cesta. Ali, ako se na satu od 1.000 eur tolerise sto sekundara ne "udara" tacno u indexe, kao sto smo imali prilike da citamo na forumu, za ovu nepreciznost cu Monsteru vrlo lako progledati kroz prste...
    I da se vratim i na vladasovo pitanje - bilo da ga dozivljavamo kao skupog ili jeftinog, za svoju cenu ovaj sat prosto nema konkurenciju, i jedino sa cim se moze porediti jese sat iz iste klase, tj. sat koji isto kosta, a svako drugo poredjenje je potpuno besmisleno, narocito poredjenje sa satom koji je 10x puta skuplji...
    Haug!
    nikola0406 likes this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  2. #192
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    E moj simo toliko je gluposti i nelogicnosti ovde izreceno da ja stvarno nemam zivaca ni pokusam da objasnim nekome ko menja misljenje od posta do posta. Porediti Monstera od 200e i sat od 4000e je stvarno ne verovatno... Kao da poredis Monstera i onaj silikonski sat sto dobijes ako kupis 10x Donkafe 3 u 1 Monster je brutalan ali brutalan sat za 200e, kao i cela SKX serija...

  3. #193
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    ^ da, da, na to sam mislio, ne samo na Monstera - SKX serija nema pravu konkurenciju, njena popularnost, izmidz, poverenje koje uziva medju ljubiteljima satova, to sve nije palo s neba, i nije slucajno, vec je ipak rezultat kvaliteta i pouzdanosti... cak bih rekao da SKX serija ima posebno i vrlo vazno mesto u istoriji casovnicarstva, bez obzira sto nije rec o ne znam kakvom tehnoloskom cudu i ne znam kakvim inovacijama... ali je, u najmanju ruku, omogucila "smrtnicima" da se dokopaju pravog ronilackog sata.
    a sad, mane se nadju svemu i svakome, a ukusi su razliciti i to, naravno, treba postovati...
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  4. #194
    Mlađi član Avatar korisnika Kovenko
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Beograd,Srbija
    Poruke
    72
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    Nisam neki strucnjak ali posle duugog citanja ovogh foruma,
    a u zelji da sebi kupim sat otisao sam da probam Monstera.
    stavio nga na ruku i rekao to je to!
    Takodje znam ljude koji nikako nisu zaljubljenici u satove,a dali su skoro cele svoje plate da kupe Monstera
    i prezadovoljni su (to valjda nesto znaci )

    ...i ja bh u najskorije vreme trebao da postanem Vlasnik jednog Cudovista


    Pozdrav,
    Poslednja ispravka: Kovenko (21.3.2011. u 12:28)

  5. #195
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    Ja monsteru dajem + - cinu
    (u pitanju je plus, neki ce verovatno procitati kao krst)
    Sat opravdava svaku paricu ulozenu u njega.
    nikola0406 likes this.

  6. #196
    Mlađi član Avatar korisnika rose101
    Član od
    13.2.2011.
    Poruke
    58
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    a ukusi su razliciti i to, naravno, treba postovati...
    Koje postovanje ukusa, pa ovde su neki skocili kao da sam majku nekome psovao sto sam rekao da mi se ne svidja kako izgleda sat. Skocili vrlo drsko, bez imalo skrupule, optuzivsi me da nisam ni gledao sat, da sam lagao i da pricam radi price.
    Moderator je jednim vrlo ostrim tonom, a nicim izazvan, mi objasnio gde on misli da mi je mesto, srecom samo na ovom forumu moze da ima takav stav. Drugi jedan clan mi spocitava reci izrecene skoro pa u sali od pre mesec dana ih pamti, koliko ga bole, izrecene od jednog novog clana.

    Ako je ovo forum elite, elite poznavaoca satova, gde nema mesta za drugacije misljenje, da ja pakujem pinkle i prestanem da gubim vreme, da prenesem svoje misljenje nekim drugim potencijalno novim clanovima, da znaju kakav ih docek ceka.

    Elem, da se vratimo na tvoju sliku, pogledaj podeoke i cifre na koroni, veoma debeli, ulubljeno zaobljeni, premazani nekim glossy lakom, znaci meni deluju katastrofa, to sam prvo i primetio kad sam ga stavio na ruku i priblizo pogled. Korona iako je precizna deluje JAKO neprecizno zbog toga. Dalje, pogledaj fosforne markere, skoro 2 minuta zauzimaju, imaju neku debljinu pa se jos povecavaju ka sredini, bespotrebno prave formu od sebe, i time odaju utisak da su nezavisno telo na ciferu, i da su samo prelepljeni, a da pri tome nikako nisu nekako stilizovani i svedeni. Ja nemam mnogo referentnih satova da gledam uzivo, ali sam ga poredio sa mojim, a evo ti priblizno ista slika mog sata, koji preko kosta otprilike koliko i monster, mozda koji euro vise. Po mom misljenju mnogo manje decije izgleda ovaj sat od monstera
    Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781-dsc02767.jpg

    Dalje, spominjao sam FORTIS, sat prelepog dizajna, kvaliteta, zavrsne obrade. Skuplji je oko 500 eura od ovog sata, ali s obzirom da se na ovom forumu spominju cifre od nekoliko hiljada eura, mislim da ovo nije neka razlika u ceni, a i da jeste i da nije imam pravo da poredim taj sat sa ovim, jer sam poredio i seiko sa omegom, a i fortis sa omegom, stvar je mog licnog afiniteta kakve cu paralele praviti jer nismo u naucnoj ustanovi gde su jasni protokoli i formule.
    Pogledaj njegovu koronu, kako je izvedena, brojeve na njoj, kao i na ciferu (saljem slike dva razlicita sata)
    Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781-img_4642.jpgSat Seiko Monster - SKX779 / SKX781-f3.jpg

    Pogledaj zubove na koroni ovog drugog fortisa, koliko su skladni, i pogledaj na monsteru gde to deluje kao neka igrackica
    Na ovom satu fosforni markeri su utisnuti, cine celinu sa satom, Ova korona moze da se poredi sa koronom omege, rolexa, itd.

    Znaci, posto misljenje ima pravo svako da ima, JA MISLIM DA JE ORANGE MONSTER sat jeftinog izgleda, naivnog dizajna
    Ja nikoga nisam vredjao niti rekao da je lud sto mu se svidja monster, niti u bilo kom momentu dotakao misljenje drugih ljudi,
    rekao sam MENI LICNO je ovaj seiko kao IGRACKA ZA DECU

  7. #197
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    @rose101

    ok, razumem sta ti smeta... medjutim, monster upravo ovako treba da izgleda... zahvaljujuci tako debelim markerima ima neverovatnu iluminaciju, a debeli glossy markeri na koroni mnogo su uocljiviji pod vodom... ja ne bih takav dizajn nazvao ni decjim ni jeftinim, vec pre sirovim i funkcionalnim, ali kao sto rekoh - ok, u diskusiju o ukusima i kriterijumima necu ulaziti...
    ko zeli fenseraj, ili nesto elegantnije, svakako nece izabrati monster.
    ipak, i dalje tvrdim da je besmisleno porediti ovaj seiko i sa fortisom, a kamoli sa omegom itd. za taj "malo skuplji" fortis mozes da kupis pet monstera... kao kad bi poredio npr. astru sa maseratijem... niko nije ovde blesav, svi znamo sta je bolje... hocu da kazem, nije rec o postovanju nekakve naucne metodologije, nego o tome da od stava "meni se vise svidja omega od Q&Q" niko nema ama bas nikakve koristi i to onda jeste prica radi price... naravno da bih i ja menjao monster za markov top gun, da prostite, kao sto bih menjao svoj stan u beogradu za stan u parizu... (nek se javi neko ako 'oce da se djora)
    poz!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  8. #198
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    ^ imas stan? pa jos u Beogradu?!
    I nosis Monster-a

  9. #199
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    ^
    nego, odlicno...!
    eto ti, da li je casa do pola puna, ili do pola prazna... da li je 150 i 500 eur mala razlika?
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  10. #200
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom re: Sat Seiko Monster - SKX779 / SKX781

    Idemo u off dosta ali se moram nadovezati... Sa Simom se slažem 100% i sa Dragonom, samo što ćete svi primetiti razliku u "tonu" prilikom obraćanja jednog i drugog, možda ću biti grđen zbog ovoga..., ali Dragon zaista ume da pretera za razliku od drugih moderatora sa foruma... Mislim da i on treba malo da spusti loptu čak i ako taj neki novi član zaista zaslužuje tako nešto, jer ipak moderatori tj. admini su u neku ruku i domaćini na ovom forumu i ne bi trebalo baš tako da se obraćaju... Bolje ignorisati neku poruku za koju je očigledno kakva je nego napisati tako nešto i bez potrebe zaoštravati situaciju... I samo zbog toga se donekle slažem sa Rose101... I onako se većina nebuloznih poruka ignoriše i vremenom tvorci tih poruka shvate da bespotrebno pišu i na kraju odustan od upuštanja u bilo kakvu diskusiju ili se malo bolje informišu, steknu neko znanje i tek tada ponovo započinju neku normalnu komunikaciju...

    Realno uvek smo u većini mi koji smo manje informisani zato i jesmo ovde...

Slične teme

  1. Seiko SKX781 - ORANGE MONSTER
    By sima hrabri in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 30.5.2011., 16:07
  2. Seiko Monster Online kupnja
    By marvul in forum Seiko
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 27.2.2011., 8:31
  3. SEIKO orange monster poludeo
    By cesnakb in forum Seiko
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.6.2010., 22:18
  4. Seiko Orange monster
    By Templar in forum Seiko
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 7.6.2010., 21:16
  5. Seiko Black monster...stigao
    By Amikica in forum Seiko
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 1.5.2009., 16:46

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •