Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 33
Like Tree69Likes

tema: Speedmaster vs. El Primero

  1. #21
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Speedmaster vs. El Primero

    Citat vladas kaže: Pregled poruke


    Servisni interval: ? (čini mi se da je co-axial dosta izdržljiviji od mehanizma sa 36000vph - verovatnije 1:0 za Omegu)


    Apsolutno se ne slazem sa ovom konstatacijom, co-axial i izdrzljivost i pouzdanost, pa zar nemamo konkretan primer gde su nasem clanu sa foruma radili dva puta reviziju mehanizma na Omegi, znam da nije bio cal 9300 ali jeste iz porodice co-axial. Da El Primero nije izdrzljiv, pouzdan i proveren mehanizam nikada se ne bi nasao u Rolex Daytoni! Nikada!

    Cena i dostupnost servisa: Omega - dostupan u BG, procenjena cena redovnog servisa: "arm", Zenith - nema u BG, procenjena cena redovnog servisa: "an arm and a leg" - 1:0 za Omegu
    Pa i Zenith se prodaje u Beogradu! Takodje postoji ovlasceni servis, i radi ga cenjeni casovnicar Srba Mihalovic oduvek, i sa zvanicnim sertifikatom bas za taj izvrsni El Primero!
    MMario likes this.

  2. #22
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Speedmaster vs. El Primero

    Nema ovde omega sta da trazi.izmedju ova dva modela vjerujte ako kupite omegu kupili ste reklamu.i kao sto tolarbo rece el primero je dokazan pouzdan mehanizam a nema ni neke razlike u ceni servisa.jos nisam cuo da je gospodin Srba nesto lose odradio.
    Naravno pricam o ova dva modela inace ne mislim nista lose o omegi nego u ovom dvoboju ona je klasa ispod
    MMario, BrankoD and nokru like this.

  3. #23
    Član Avatar korisnika perpetum
    Član od
    2.4.2011.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    261
    Lajkovi
    1716
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Speedmaster vs. El Primero

    Ukoliko gledamo ova dva branda onda kao da gledamo audi i ford .
    Naravno audi je Zenith .
    Ljudi pricaju kod nas u Hr gluposti da je za Zenitha servis skup . Je kad ides kod uvoznika koji je kod nas bio do nedavno i nije servisirao satove .vec slao u Bec na servis, a vrhnje kupio uvoznik nekadasnji . Tako mu je i danas sa ostalim brandovima, ali necu da ga reklamiram .
    Zenith spada u to 7 manufaktufa visokog urarstva Omega koja je meni draga nije ni u top 10 .
    Jedini Omegin sat je moonwatch koji ima nekog smisla ipak je to bezvremenski klasik .Naravno da Omega ima jos dobrih modela .
    Jednostavno ova Omega kosta kao submaruner keramicki .
    Danas je stvar samo poznavanja kvalitete satova, a ne sto narod zeli (masa ). Sumrak svakog razuma je da danas neka Omega kosta rabljena ili nova kao Rolex . Jos veci sumrak razuma je da Tudor danas kod mlade populacije moze parairati Omegi . Ni u ludilu .
    Zenith je sat koji sutra kad se kupi nije trazena roba da se bude prodao kao Omega .
    Zapravo Zenitha kupuju ljudi koji znaju sto je sat.
    Ozbiljan sat za ozbiljne ljude .
    vladas, jagos, 83stojan and 8 others like this.

  4. #24
    Novi član
    Član od
    23.3.2015.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    76
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Speedmaster vs. El Primero

    Citat jagos kaže: Pregled poruke
    izmedju ova dva modela vjerujte ako kupite omegu kupili ste reklamu.
    Citat perpetum kaže: Pregled poruke
    Sumrak svakog razuma je da danas neka Omega kosta rabljena ili nova kao Rolex.
    Na forumima vidim dosta ljudi koji poznaju satove i koji imaju modele Omege iz cenovnog ranga modela brendova iz više klase. Otuda mi je i došla ideja da uparim ova dva modela i da vidim kako će reagovati poznavaoci urarstva. Na osnovu pristiglih komentara ne vidi se kojom zvezdom se vode poznavaoci kada kupuju Omegu u ovom cenovnom rangu pored takve konkurencije. Čini mi se da ste ipak malo prestrogi prema Omegi.

    Citat perpetum kaže: Pregled poruke
    Zapravo Zenitha kupuju ljudi koji znaju sto je sat. Ozbiljan sat za ozbiljne ljude.
    Drago mi je da ste ovo napisali jer baš na taj način doživljavam Zenith. Ne mogu opisati koliko mi smeta činjenica da su u vlasništvu modne kuće.

    Off Topic:
    Citat perpetum kaže: Pregled poruke
    Zenith spada u top 7 manufaktufa visokog urarstva.
    Baš me interesuje da prokomentarišete ovih 7 brendova. Na osnovu sadašnjeg skromnog znanja ja bih ovako poslagao brendove: 1. Patek Philippe, 2. Audemars Piguet, 3. Vacheron Constantin, 4. A. Lange & Söhne, 5. Zenith, ali nisam siguran koja još 2 bi mogla da uđu u ovu listu pošto je konkurenata dosta.

  5. #25
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Speedmaster vs. El Primero

    Ups....Jaeger LeCoultre
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  6. #26
    Član Avatar korisnika BANDIDO
    Član od
    9.1.2014.
    Lokacija
    sarajevo
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2563
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Speedmaster vs. El Primero

    Tiraž,naklada,broj pregleda,broj prodatih primjeraka su stvari koje svako tumači na svoj način.Više pregleda ima neka cajka od Ravelovog bolera.E sad da li je bolero u top sedam ne bih znao reći.VW i Toyota nisu ni u prvih deset proizvođača automobila ali su prvi i drugi po broju prodatih.Njemački premium modeli su nula za talijanske manufakture,ali je narodni auto VW za Fiat misaona imenica.Rolexa nema u tih prvih sedam pa ipak je najpoznatiji brend i njegovi su satovi valuta,pa IWC da ne pričamo.Jako volim satove i automobile ali sam isto sretan kada ih imaju i moji drugovi bez obzira da li su meni dostupni ili ne.Ma onako samo glasno razmišljam pozz
    RUS, vladas, taunus and 4 others like this.

  7. #27
    Član Avatar korisnika perpetum
    Član od
    2.4.2011.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    261
    Lajkovi
    1716
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Speedmaster vs. El Primero

    Citat Corduen kaže: Pregled poruke



    Off Topic:

    Baš me interesuje da prokomentarišete ovih 7 brendova. Na osnovu sadašnjeg skromnog znanja ja bih ovako poslagao brendove: 1. Patek Philippe, 2. Audemars Piguet, 3. Vacheron Constantin, 4. A. Lange & Söhne, 5. Zenith, ali nisam siguran koja još 2 bi mogla da uđu u ovu listu pošto je konkurenata dosta.
    Možda nije za ovu temu ali cu da odgovorim

    Kada bi trebao po svome skromnom mišljenju odediti koje manufakture su u Top 10 onda to kod mene ide ovako :
    Govorimo samo o Swiss manufakturama zato što nema bolje .
    1.Patek Philippe - manufaktura koja nije do nedavno imala svoj kronograf .
    2.Vacheron Constantin -tradicija preko 2i pol stoljeca za mene numero :1 no kako su ga židovi kupili nije u vrhu za mene je to manufaktura kako sam rekao .
    3.Audemars Piguet -odlica manufaktura , Trpali su ete u kronografe mozda ih ugrađuju danas ?
    4.Jeger Lecoultre - to je bog od manufakture ima sve svoje mehanizme . Davao je drugim manufakturama .
    5.Blancipain- najstaraija manufatura koja je imala pauzu od 50 godina nikada nije proizvela quartzni sat .Za mene jedan od vrhova .
    6 Zenith izvedenice dva mehanizma elite i el primero satovi za ljude sa stilom i kvaliteteom .
    7.Breguet- manufatura poznata po najvecoj komplikaciji u svijetu urarstva . Tourbillon ! Danas radi satove na visokim frekevcijama , ali nema tu karmu da se s time penje na više pozicije . Zbog povijesti i imena mi je ispred IWC, ali za mene IWC radi ljepše satove .
    8.IWC- sve preko 10000 eura ima in house . Satovi za gospodu . Imaju dobru gamu ronilačkih satova .Dress da ne kometiram čista perverzija .Satovi sa stilom .
    9.Girard Perregaux - skupo , dizajn koji morate prihvatiti , manufatura koja abnormalno gubi na cijeni kad izađe iz radnje imaju svoje in house mehanizme .
    10.Ne mogu odredit Ulysse Nardin ,možda Rolex oba imaju vlastite mehanizme od kada daytona ne trpa el primero, mislim od 2000 godine . Ima još kandidata možda za numero 10 .

    Veseli i zdravi bili !
    Poslednja ispravka: perpetum (9.9.2015. u 10:15)

  8. #28
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Speedmaster vs. El Primero

    Potpisujem u cijelosti....samo sto bi u mom redoslijedu Jaeger LeCoultre ipak bio na prvom mjestu(imam neka svoja mjerila)....ostalo sve ostaje isto.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  9. #29
    Član Avatar korisnika Oyster Prince
    Član od
    8.8.2018.
    Lokacija
    Belgrade, born&bred
    Poruke
    201
    Lajkovi
    802
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Speedmaster vs. El Primero

    Što se tiče pedigrea i slavne istorije , teško je nadmašiti sat koji je otišao na Mesec.

  10. #30
    Član Avatar korisnika cikaZubic
    Član od
    20.11.2014.
    Poruke
    263
    Lajkovi
    2706
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Speedmaster vs. El Primero

    Išla je i Bulova
    stanis and dr.Duka like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •