Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 33
Like Tree69Likes

tema: Speedmaster vs. El Primero

  1. #1
    Novi član
    Član od
    23.3.2015.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    76
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Speedmaster vs. El Primero

    Naziv: Duel satova.png, pregleda: 1143, veličina: 325,3 KB


    Namerno sam izabrao satove veoma sličnog izgleda kako bi izbegli diskusiju o izgledu, koliko je to moguće, jer je i ovde više puta ponovljeno da o ukusima ne vredi diskutovati.
    Sve ostalo je za diskusiju.
    Želja mi je da izazovem znalce da napišu koji komentar, nećemo li i mi laici štogod naučiti.

    Brend Omega Zenith
    Porodica Speedmaster El Primero
    Model '57 CO-AXIAL 36'000 VPH
    Ref. br. 331.10.42.51.01.001 03.2040.400/21.M2040
    Cena (jomashop) 5.720 € 5.180 €
    Mehanizam Omega 9300 El Primero 400 B
    Prečnik 41,5 mm 42 mm
    Debljina - 12.75 mm


    Evo kako ja vidim stvar:

    Brend. Zenith je viša klasa. Mislim da je bolje kupiti entry model proizvođača više klase, nego srednji model proizvođača srednje klase. (Omega vs. Zenith = 0:1)
    Porodica. Ovde je mrtva trka. Speedmaster i El Primero su među najpoznatijim serijama u časovničarstvu uopšte. Ostaje neodlučeno
    Model. Nisam kadar da napravim neku razliku. Neodlučeno

    Cena. Na strani je Zenith-a (Omega vs. Zenith = 0:2)
    Mehanizam. Ovaj Omegin vidim da hvale po forumima, ali je El Primero 400 B ipak mehanizam unapređivan decenijama i mislim da ovde nema dileme (Omega vs. Zenith = 0:3).
    Prečnik. Praktično identičan. Ostaje neodlučeno
    Narukvica. Na oba modela su narukvice bliske savršenstvu, koliko ja to znam da vidim.
    Završna obrada. Ostavljam znalcima da prepoznaju razlike.

    Zaključak. Model brenda (Zenith) iz više klase sa mnogo dokazanijim mehanizmom (El Primero), uz to i jeftiniji, odnosi pobedu. Ovo kako sam napisao zaključak ispada da je pitanje kako Omega planira da ikome proda svoj model pored ovog Zenitovog
    Dakle, kada izbacimo subjektivnost, ostaje da je potpuno nelogično da iko kupi ovaj model Omege pored živog Zenita
    jagos, Misic M., Zagor and 2 others like this.

  2. #2
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Speedmaster vs. El Primero

    Kad se ovako postave stvari naravno da bi svako izabrao Zenith.

    Treba imati na umu da je ovo jedan od Omeginih skupljih i novijih modela, i da ista ima i lepse i jeftinije modele, tako da se za manje para moze naci bolji sat(po meni).

    Sto se mehanizma tice, tu nema nikakve dileme, zna se sta je el primero.
    Misic M. and nokru like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Speedmaster vs. El Primero

    U ovom prikazanom dvoboju Omega nije imala sanse....
    jagos, Misic M. and nokru like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  4. #4
    Član Avatar korisnika borko
    Član od
    29.4.2011.
    Lokacija
    Zürich
    Poruke
    282
    Lajkovi
    2243
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Speedmaster vs. El Primero

    Iako mi je ova Omega odlicna, definitivno bi zabrao Zenith, bez imalo razmisljanja. Mogu da kazem da mi je to medju top 3 satova koje zelim.
    jagos, Misic M. and nokru like this.

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Speedmaster vs. El Primero

    Meni se ni jedan ni drugi ne sviđaju t.j. pre bih im izabrao bliske rođake (Omega Dark Side of the Moon ili klasični Moonwatch vs. Zenith El Primero Striking 10th).

    Ipak - da "zabiberim":
    Cena (msrp): Omega 9100$ vs. Zenith 9300$ - dakle 1:1 (ili 1:0 za Omegu ako teramo mak na konac )
    Servisni interval: ? (čini mi se da je co-axial dosta izdržljiviji od mehanizma sa 36000vph - verovatnije 1:0 za Omegu)
    Cena i dostupnost servisa: Omega - dostupan u BG, procenjena cena redovnog servisa: "arm", Zenith - nema u BG, procenjena cena redovnog servisa: "an arm and a leg" - 1:0 za Omegu
    Poslednja ispravka: vladas (26.8.2015. u 14:36)
    vlajo, Dzidzi, nokru and 1 others like this.
    No time to lose

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Speedmaster vs. El Primero

    Tesko je biti pametan kada se zadje medju ovu top klasu, gdje je kvalitet neupitan, i gdje se kao mjerna jedinica koristi bolje od boljeg, te na kraju cesto odlucuje prije dugogodisnja ljubav ili slabost ka nekom brendu, nego neka jednacina s egzaktnim vrijednostima.U ovom slucaju, koliko god se Zenith mogao posmatrati kao stepenica vise, koliko god bio primamljivija opcija, uzimajuci u obzir i cijenu - meni je ova Omega ipak nekako draza i vizuelno privlacnija. Mada, slozicu se s Vladasom, ni jedan, ni drugi nisu moji prvi izbori kada su u pitanju ova dva brenda.

    Da, El Primero, OK - nema dvojbe o kakvom se kvalitetu radi, ali ni to sto mnogi hvale kalibar 9300 nije tek puki slucaj.

    Koliko god ova od Omege usvojena Co-Axial revolucija jos uvijek bila mlada, nije ni to nista od juce...
    Proteklo je, bogami, godina i godina, a tek koliko je truda ulozeno otkada se ETA-in 2892 poceo prilagodjavati koristenju Co-Axial escapement-a, tj. tadasnji prvi takav Omegin kalibar, 1120, pa preko 2500, 8500, na kojima se i te kako ucilo i usavrsavalo, pa, evo, doslo i do ovog 9500, koji, be obzira smatrali ga in-house mehanizmom ili ne, prica pricu o autenticnom razvoju i originalnosti.
    vladas and Misic M. like this.
    Он сказал: "Поехали!"

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Speedmaster vs. El Primero

    El Primero mi je veoma drag model. Ova dva modela nisam video uživo, ali sam gledao Speedmaster Professional Moon, i El Primero Stratos.
    Verovatno bih i ovde izabrao Zenith! A kad bih uzimao Speedmastera isključivo bi to bio Professional (navijač).
    vladas and jagos like this.
    Mišić M.

  8. #8
    Mlađi član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    58
    Lajkovi
    127
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Speedmaster vs. El Primero

    Jbg, Omega kao VW Passat, Zenith BMW 3, pa ti budi pametan.
    S druge strane Zenith je Zenith, ali i Speedmaster je klasika (obriši marku i model sa cifra pa će opet i malo dete znati o kom se satu radi). Svakako oba valja imati.
    vladas and Zagor like this.

  9. #9
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Speedmaster vs. El Primero

    U svakom pogledu Zenith
    jagos likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  10. #10
    Novi član
    Član od
    23.3.2015.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    76
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Speedmaster vs. El Primero

    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    Cena i dostupnost servisa: Omega - dostupan u BG, procenjena cena redovnog servisa: "arm", Zenith - nema u BG, procenjena cena redovnog servisa: "an arm and a leg"
    Prevideo sam dostupnost servisa. Zenit kao sat iz više klase sigurno prate cene servisa značajno veće od Omege, iako sami modeli imaju sličnu cenu. Verujem da u odnosu na Omegu košta đavo i po. Šteta što niko od sagovornika nije ovo prokomentarisao. (Omega – Zenith = 1:3)

    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    Servisni interval: ? (čini mi se da je co-axial dosta izdržljiviji od mehanizma sa 36000vph)
    Što se tiče servisnog intervala, ostaje da se jave članovi koji imaju iskustva sa ovim mehanizmima. Zenitov mehanizam je od nastanka imao tu frekvenciju tako da je možda previše i dalje sumnjati. Uspeli su da doguraju i do 50 sati rezerve snage. Do daljnjeg ostaje 1:3

    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    Meni se ni jedan ni drugi ne sviđaju t.j. pre bih im izabrao bliske rođake (Omega Dark Side of the Moon ili klasični Moonwatch vs. Zenith El Primero Striking 10th).
    Slažem se da su i vizuelno i imenom pomenuti rođaci mnogo atraktivniji. Razlog zbog koga sam izabrao baš ove jeste što sam čitajući iskustva drugih i prateći cene zaključio da je oko 5.000€ granica do koje je Omega konkurentna, čim pređe tu granicu ulazi u zonu Rolex, IWC, Zenith… gde ne može da ponudi za iste novce što nude ovi brendovi.
    jagos likes this.

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •