Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 45678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 71 do 80 od ukupno 94
Like Tree213Likes

tema: Seiko flightmaster SBDS001 ili Breitling Chronomat Evo

  1. #71
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Seiko flightmaster SBDS001 ili Breitling Chronomat Evo

    Zmaju, hoces da kazes da ovaj seiko i ovaj braja lice isto koliko rolex i steinhart?

  2. #72
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Seiko flightmaster SBDS001 ili Breitling Chronomat Evo

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    Homage je samo zato sto ima slicnu koronu? Nisu iste mere, nemaju isti oblik kucista, datum na razlicitoj poziciji, seiko ima power reserve komplikaciju, i daleko bolji mehanizam, sirina lugova im nije ista...

    Dajte ljudi, malo ozbiljnosti, citaju ovaj forum i clanovi koji tek treba nesto da nauce.
    Opste je poznato kako mali Japanci dolaze do svojih dizajnerskih resenja, svidelo se to nekome ili ne.

  3. #73
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Seiko flightmaster SBDS001 ili Breitling Chronomat Evo

    Ma ne. Ocu da kazem da uvek ima sličnih ...sad iskreno ja ne znam koji na koji lici i vise necu da učestvujem u ovakvim poredjenjima. Uvek donesu nesto sto i ne volim da pročitam.
    zma likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  4. #74
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom Re: Seiko flightmaster SBDS001 ili Breitling Chronomat Evo

    Submariner
    milan zmaj, vladas, bezbi and 7 others like this.

  5. #75
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Seiko flightmaster SBDS001 ili Breitling Chronomat Evo

    Zanimljiva bila diskusija i na onom vecem forumu za ovaj dvojac...

    next year at this time I'll be a millionaire




  6. #76
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Seiko flightmaster SBDS001 ili Breitling Chronomat Evo

    Citat zare kaže: Pregled poruke
    Molim te Bezbi navedi bar jedno zvucno ime iz sveta casovnicarske industrije koje se ne kopira, ako bi te to sprecilo da kupis neki sat ne bi imao nista na ruci
    Zare u pravu si, ali Braja je omiljeni sto se tice toga, a mnogo ljudi voli da nosi ta s*anja. Nisam rekao da ga ne bih samo zbog toga nosio, vec i da mi se ne svidja skoro ni jedan njihov sat(znam da nesto nije u redu samnom jer je nemoguce da mi se jedan ne svidja al je tako), a sa druge strane je moj omiljni brend Seiko, ali je tu model koji mi se ne svjidja bas jer je sat pretrpan sa detaljima, tako da ne bih izabrao ni jedan od navedena dva. Atanta recimo ima losiji mehanizam od ovog sata 8rxx ali bih taj sat birao pre ovog ultra-kvalitetnog Braje.

    Pa Zmajcino kad su u duelu ovakva dva sata, mora biti i dobra diskusija! inace jedini Braja koji mi se malko svideo je onaj Hertiage sa zelenom koronom, ti si ga bese davno imao?

  7. #77
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Seiko flightmaster SBDS001 ili Breitling Chronomat Evo

    Citat milan zmaj kaže: Pregled poruke
    Zanimljiva bila diskusija i na onom vecem forumu za ovaj dvojac...
    I ja sam sinoc listao diskusiju sa velikog foruma, odakle je verovatno i ova preuzeta i kod njih je ista situacija, po principu neko voli popadiju neko njenu cerku i na kraju se ne dolazi do nekog velikog zakljucka vec je sve stvar licnih simpatija i stavova.
    23 je apelovao da se argumentovano diskutuje o ova dva sata, a mi smo opet rasplinuli.
    Glupo je ljutiti se i dizati temperaturu jer smo svi ovde samo iz jednog razoga, a to je sat.
    Ja cak i nisam mislio da ucestvujem u ovoj temi ali poveo me Bezbi sa svojim komentarom.
    Ne pripadam apriori "mrziteljima" pojedinih firmi dok nesto ne vidim, ali naravno da svi mi imamo svoje favorite.
    Ne bih ulazio u neku dublju opservaciju ovog Seika jer ga nisam video ali cinjenica je da se dizajn Seikovih flighmastera zasniva na Braji, nazovite to homage ili omage ili kako god u sustini je tako. Tako da je inicijalna prednost u dizajnu na strani Braje. Sto se tice same masine, o njoj znam, kao i svi sa ovog foruma, samo ono sto sam proguglao, a to je da je 6s bar dve klase iznad 7750, sto je njena prednost u startu, ali kako razmisljanje odmakne, moram da se slozim sa konstatacijama da bih ja pre izabrao nesto provereno, a to je u ovom slucaju 7750.
    milan zmaj, vladas, bezbi and 3 others like this.

  8. #78
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Seiko flightmaster SBDS001 ili Breitling Chronomat Evo

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke

    Dajte ljudi, malo ozbiljnosti, citaju ovaj forum i clanovi koji tek treba nesto da nauce.
    Pa bas zato treba voditi racuna sta se pise na forumu, posebno kada se pise o satovima koje masa clanova nikad nisu ni videli uzivo, probali, nosili ili imali.
    Glorifikovati neki sat ili mehanizam na osnovu tehnickih karakteristika iz kataloga pokazalo se kao poprilicno neozbiljno.
    Sai ste ukazival na mnoge propuste nekih mehanizama koji su na papiru poprilicno obecavali.
    Ja bez obzira na licno neko iskustvo sa Seikom taj brend jako volim, samo mislim da svoju dansnju popularnost, zasniva na nekim modelima oji se nazalost vec jako dugo ne proizvode , belmaticima, bullhedovim(stari mod.), "pandi"... koji su bili sjani za prihvatljiv novac.
    Sa druge strane ovde jedan veliki broj clanova obozava Seiko, a ponovo ne videh ni jednu anantu o GS da ne pricam ili MM, a u isto vreme ima masa Braja, Longinesa, Omega, JLC, Tisotta.....

  9. #79
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom Re: Seiko flightmaster SBDS001 ili Breitling Chronomat Evo

    submariner

  10. #80
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Seiko flightmaster SBDS001 ili Breitling Chronomat Evo

    Zeljko uljepsao si ovu raspravu ovim tvojim komentarom

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •