Strana 3 od 10 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 94
Like Tree213Likes

tema: Seiko flightmaster SBDS001 ili Breitling Chronomat Evo

  1. #21
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Seiko flightmaster SBDS001 ili Breitling Chronomat Evo

    Obicno se ne ukljucujem u ovakve diskuje jer to najcesce preraste u nepotrebno prepucavanje i sta ko vise voli, a ne stvarno i objektivno pisanje o prednostima i manama konkretnih modela satova. U ovom slucaju je bilo nekoliko dobrih zapazanja, i prilicno tacnih zakljucaka. Prvo Seikov mehanizam 6s jeste iznan 8r, i meni je mnogo lepsi mehanizam. Mozda meni deluje manje pouzadano, ali to je samo pusta intuicija, vreme ce pokazati. Drugo na bazi Seikovog mehanizam 6s se proizvodi Tag-ov 1887, koji je jos lepsi i mozda sitno doradjen. Zbog ovoga mislim da ce ovo biti jedan od retkih Seikovih mehanizama iz viskoke klase, koji ce moci da se servisira u bilo kom delu sveta, pa i u Beogradu kod ovlascenog servisera za Tag Heuer 1887. Trece, estetski meni se mnogo vise dopada Breitling Chronomat Evo. Inace nisam ljubitelj ovog brenda i svi znaju da nemam ni jedan Breitling u kolekciji, iako sam nedavno za druga kupio jedan koji mi se stvarno mnogo dopao. Ono sto mi se ne dopada na Seiku je previse detalja. Da li su mogli jos nesto da napisu na koroni?! Na brojcaniku isto tako, cak su i naziv modela morali da napisu, zasto da svaki put kada pogledam koliko je sati znam koji model sata nosim?! Cetvrto koliko srafova ima na koroni (to su direktno ukrali od Breitlinga) ali je Seiko stavio jos veće i plus jos cetiri srafa:dva izmedju krunice i pušera sa jedne i jos dva sa druge strane. Peto satna i minutna kazaljka su mogle da budu i lepše i malo duze, izludjuju me kada satovi sa kratkim kazaljkama. Oticice mi baterija pa ne mogu dalje, a krenulo me je!

  2. #22
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Seiko flightmaster SBDS001 ili Breitling Chronomat Evo

    Citat bogojevski kaže: Pregled poruke
    ...servis moze za 10 godini ke treba a do togas ne se znae moze Seiko ke otvori fabrika na Balkanov
    Mudro zboruvas
    To bi bilo idealno
    bogojevski likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #23
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Seiko flightmaster SBDS001 ili Breitling Chronomat Evo

    Pošteno objašnjenje.
    Samo griješiš u nečemu: 6s i 1887 nisu isti mehanizmi. Dijelovi nisu izmjenjivi.
    Nije problem rasklopiti i podmazati 6s. Problem je doći do dijela za njega kada zatreba,a nekad će garant zatrebati.

  4. #24
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko flightmaster SBDS001 ili Breitling Chronomat Evo

    Bogojevski s obzirom da su nam plate trenutno kao kod Kineza a kina napreduje ovo sto ti kažeš je dosta realno.za 10 godina će ovde biti jeftinija radna snaga nego u Kini
    bogojevski likes this.

  5. #25
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Seiko flightmaster SBDS001 ili Breitling Chronomat Evo

    Mislim da je nemoguće da je Breitling lakši od ovog Seika. Verovatno je iskazana samo težina bez narukvice.

    Što se tiče izbora između ova dva, mislim da bi najviše uticija imao utisak sata na ruci. Prema priloženim slikama, lepši mi je Seiko. Možda bi bio još lepši da je širina lugova i narukvica od 22mm. Pored toga, mogu samo da pretpostavim i da je Seiko prijatniji za nošenje, jer je za nijansu manji i od titanijuma.

    Koliko sam imao prilike da čitam o 6R37A, može se reći da je poprilično precizan i pouzdan mehanizam. Verujem da za uobičajeno održavanje istog može da se nađe časovničar u Srbiji/Beogradu. Upravo zbog toga, po meni, sam mehanizam ne bi bio deal-breaker.

    Inicijalno dajem blagu prednost Seiku, a konačan odgovor bih dao isključivo nakon neposrednog kontakta sa oba sata.
    backarelli likes this.

  6. #26
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Seiko flightmaster SBDS001 ili Breitling Chronomat Evo

    Jooj Dalibore, ajd sto me ti miniras, ali mi nije jasno sto te sada i Jagos podrzava Salim se naravno. Procitao sam sve o razlikama ova dva mehanizma, od dorade koju je Tag uradio pa do izmene pojedinih delova. I dalje tvrdim da onaj koji bude radio servis Tag-ovog 1887 ce moci da radi i servis Seikov 6s37. Konceptualno to je isti mehanizam, a izmene tipa: promenili su 4 poluge, obojili column wheel, stavili rubin manje, preradili dva mosta, ulepsali rotor.. o tome necu ni da trosim reci. Mada ako imate da kazete nesto sto ne znam ili nisam procitao to prihvatam.
    jagos likes this.

  7. #27
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Seiko flightmaster SBDS001 ili Breitling Chronomat Evo

    Tolarbo,
    Tehnički su mehanizmi 90% isti.
    ALI, 1887 je niži i ima veći prečnik od 6s37. To automatski znači da proporcije dijelova nisu iste.
    Pošto je to precizna mehanika i dozvoljena odstupanja su aman mikronska, dijelovi iz 1887 se neće moći uglaviti u 6s37.
    Heuer u kompletu pravi 1887 - ne uzima eboš od Seika.

  8. #28
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Seiko flightmaster SBDS001 ili Breitling Chronomat Evo

    Breitling...ovo jedan od lepsih modela..

    next year at this time I'll be a millionaire




  9. #29
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom Re: Seiko flightmaster SBDS001 ili Breitling Chronomat Evo

    Submariner!

  10. #30
    Stariji član Avatar korisnika ckvrlj
    Član od
    25.12.2012.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    837
    Lajkovi
    3692
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Seiko flightmaster SBDS001 ili Breitling Chronomat Evo

    Iskreno, meni se ne svidja ni jedan...
    Ako bih baš morao da izaberem, ipak Breitling, malo je manje natrpan detaljima.

Strana 3 od 10 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •