Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 21
Like Tree23Likes

tema: tissot electronic seastar

  1. #1
    Novi član
    Član od
    10.9.2019.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom tissot electronic seastar

    Pozdrav kolege,

    tissot electronic seastar-20190910_161659.jpgtissot electronic seastar-20190910_161739.jpgtissot electronic seastar-20190910_161801.jpgtissot electronic seastar-20190910_162327.jpgtissot electronic seastar-20190910_162337.jpg


    Posto nisam neki veliki strucnjak za satove hteo bih vas pitati za ovaj sat. Sta vi mislite o njemu?
    Slucajno sam naleteo na njega na buvljaku. Bio danas kod casovnicara, proverio je i sat lepo radi, ali bas nije imao nove baterije za njega pa moram cekati koji dan. Staklo je dosta izgrebano pa neznam dal da poliram ili da zamenim sa novim? i naravno kais je u losem stanju
    Milos G. and Zorg like this.

  2. #2
    eee
    eee je sada online
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: tissot electronic seastar

    Ja bih ga sredio - ispolirao staklo, očistio brojčanik, zamenio bateriju. Simpatičan sat

    P.S. deluje da je narukvica zamenska, uža je nego što bi trebala da bude. Možda neku smeđu da staviš?


    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    Milos G. and rastastr8 like this.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika sector77
    Član od
    10.4.2010.
    Lokacija
    zagreb
    Poruke
    1.112
    Lajkovi
    13183
    Reputacioni uticaj
    49

    Određen forumom Re: tissot electronic seastar

    Velika je sreca da mehanizam radi ,tvoj mehanizam u Tissotu je iz obitelji Esa 9164 iz 1970 i jako problematican . Ja sam na svojoj Omegi mehanizam slagao kod covjeka u Engleskoj koji dan danas jedini ima dijelove za ovu vrstu mehanizma, inace popravci su skoro pa nemoguci.
    Mnoge poznate marke satova su koristile ovaj mehanizam Omega , Longines Zenith Tissot Eterna Bulova.....

    http://electric-watches.co.uk/

    ako ikada ikome nešto zatreba vezano za ove elektricne mehanizme čovjek se zove Paul i fenomenalan je a super radi i korektan sa cijenama.
    100 posto je siguran iz vlastitog iskustva.



    Stavi novi plexi pocisti sat i bit ce super vintage vurica .




    Poslano sa mog SM-J600FN koristeći Tapatalk
    Poslednja ispravka: sector77 (10.9.2019. u 17:28)
    eee, VLADAN P, BucaJr. and 4 others like this.

  4. #4
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: tissot electronic seastar

    Rasta dobro došao na forum.

    Lep sat. Mehanizam je sa vibrirajućom viljuškom (tuning fork). Svojevremeno revolucionarna vrsta mehanizma. Postoji na ovom forumu tekst o mehanizmima sa vibrirajućom viljuškom (Bulova 214 ( Accutron ) - Kada je viljuška zamenila točak ).
    Bez obzira što sat radi trebalo bi mehanizam servisirati tj. rastaviti, očistiti i podmazati. Ti mehanizmi imaju dosta metalnih pokretnih delova koji su sa protokom vremena podložni habanju, rđanju, a tu su i rubini. Ulje je odavno izgubilo svoju funkciju tj viskozitet. Verovatno neće svaki časovničar prihvatiti da servisira takav mehanizam što zbog nedostatka delova što zbog činjenice da neki verovatno nikada nisu ni servisirali tu vrstu mehanizama. Probaj kod renomiranijih časovničara (npr. Kostić) ako ne uspeš bivši forumaš, koliko znam, servisira i takve mehanizme.
    BucaJr., Milos G. and rastastr8 like this.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    10.9.2019.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: tissot electronic seastar

    Hvala svima na informacijama i predlozima. Svarno deluje kao interesantan sat i ucinicu sve da mu vratim stari sjaj. Postavicu par slika kad ga malo sedim

  6. #6
    Član Avatar korisnika Pimpi
    Član od
    5.9.2017.
    Poruke
    133
    Lajkovi
    1127
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: tissot electronic seastar

    To se da fino srediti. Super ulov. Svakako servisiraj. Staklo/plexy ispoliraj. Kolko vidim to je plexy jel? Ja sam to radio sa onom raspicom za nokte sto ima vise gradacija. Krenes s najgrubljom prema najfinijom i na kraju sa polywatchem. Ko novo ispadne osim ako nema dubljig ogrebotina. Kuciste sa cape cod krpicom tako da ga ne unistis previse. I super satic.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    rastastr8 likes this.

  7. #7
    Član
    Član od
    7.6.2019.
    Poruke
    372
    Lajkovi
    3596
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: tissot electronic seastar

    Sat ti je odlican! Fin ulov. Kao sto rekose kolege, tuning fork mehanizam - cista egzotika. Imam ih i sam nekoliko komada. Za sredjivanje, moj ti je savet da to das casovnicaru da ti odradi, kako mehanizam, tako i pleksi. Uradi lep custom made kais i imaces satic za cistu desetku!

    Evo u prilogu moje Omege sa vibrirajucom viljuskom ....

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	viber_slika_2019-06-07_12-15-35.jpg
Viđeno:	396
Veličina:	179,0 KB
ID:	144430

  8. #8
    Banned
    Član od
    12.9.2019.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Kolega iz Hrvatske je potpuno u pravu, ovaj mehanizam neće niko da servisira, čak ni fabrika, kontaktirao više njih ovde u Švajcarskoj. Prema tome savet da se rasturi, očisti i podmaže nije prihvatljiv, jer ako se to uradi sat neće nikad proraditi ili neće nikad raditi tačno ako kojim slučajem uopšte proradi. Taj mehanzam može da prihvati da radi samo časovničar koji ga nije nikada video i nema iskustva.

    Druga stvar je baterija i elektronika, ako kreneš da ga nosiš, verovatno će u jednom momentu početi da radi netačno i na kraju stati, jer originalne baterije ne postoje više. Sat je više za ukras, to je bio probni mehanizam i ugrađivao se samo jedno kratko vreme.


    Još jedan savet, proveri da li zaista radi tačno bez odstupanja većeg od dve sekunde na dan i da li menja zaista datum kad bi trebalo da ga menja.

    Paul je koliko ja znam, jedini čovek na svetu koji uspešno rastura ove ESA mehanizme.
    Poslednja ispravka: RUS (12.9.2019. u 10:56)

  9. #9
    Član
    Član od
    7.6.2019.
    Poruke
    372
    Lajkovi
    3596
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: tissot electronic seastar

    Citat Matschka kaže: Pregled poruke
    Kolega iz Hrvatske je potpuno u pravu, ovaj mehanizam neće niko da servisira, čak ni fabrika, kontaktirao više njih ovde u Švajcarskoj. Prema tome savet da se rasturi, očisti i podmaže nije prihvatljiv, jer ako se to uradi sat neće nikad proraditi ili neće nikad raditi tačno ako kojim slučajem uopšte proradi. Taj mehanzam može da prihvati da radi samo časovničar koji ga nije nikada video i nema iskustva.

    Druga stvar je baterija i elektronika, ako kreneš da ga nosiš, verovatno će u jednom momentu početi da radi netačno i na kraju stati, jer originalne baterije ne postoje više. Sat je više za ukras, to je bio probni mehanizam i ugrađivao se samo jedno kratko vreme.


    Još jedan savet, proveri da li zaista radi tačno bez odstupanja većeg od dve sekunde na dan i da li menja zaista datum kad bi trebalo da ga menja.

    Paul je koliko ja znam, jedini čovek na svetu koji uspešno rastura ove ESA mehanizme.

    Omega f300 Cone, koju sam okacio u postu iznad je rastavljena, ociscena i podmazana - jednom recju servisirana u Beogradu. Naravno, radila je pre toga. Koliko vidim, i ovde pomenuti Tissot radi, tako da je servisiranje moguce.

    Sto se tice baterija, imam 3 ovakva sata (sa ovim mehanizmom) i koristim Varta V344 baterije. U Omegi se nalazi preko godinu dana, u druga dva nesto krace i nemam nikakvih problema sa radom. Takodjer se ne bi slozio da je sat za ukras, mehanizam ukoliko je ispravan, sat radi perfektno.

    Sto se reparacije pokvarenog mehanizma tice, slazem se da je Paul jedan od retkih koji se bakce sa tim. Ima jos par ljudi koji ih popravljaju, ali sve u svemu - njih nekolicina.
    skydrummer likes this.

  10. #10
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: tissot electronic seastar

    Vidim da je Vladimir napisao veći deo onoga što sam hteo napisati. Tako da ću skratiti.

    Mehanizam svakako treba servisirati, jer 40 godina neservisiran svakako neće dugo. To su složeni mehanizmi, sa pokretnim metalnim delovima koji se habaju i koji zahtevaju podmazivanje a nakon 40-tak godina od ulja i njegovih potrebnih karakteristika nije ostalo ništa. Kao što sam napisao u prvoj poruci, za servis takvog mehanizma potreban je renomiran časovničar i to onaj koji ima zalihe rezervnih delova. Kao renomiranog časovničara pomenuo sam Kostića (BG) a dodaću i Simovića iz NS (ne kažem da ih nema još renomiranih). Ne znam da li bi se latili servisa ovakvog mehanizma zato ih treba kontaktirati i pitati. Pretpostavljam da ako bi nešto bio problem onda su to rezervni delovi.
    Takođe, pomenuo sam i bivšeg forumaša koji servisira takve mehanizme. Forumsko ime mu je Iggy Tee, član je nekoliko svetskih foruma. Možeš ga kontaktirati na njegovom sajtu https://20centurywatches.com/about-me/ .

    Što se baterija tiče to je najmanji problem. U taj mehanizam idu 343 ili 344 baterije. Na ebay-u ima 344 baterija za oko 5 dolara(https://www.ebay.com/sch/i.html?_fro...+344.&_sacat=0 ).

    Naziv: Battery+size+table.JPG, pregleda: 292, veličina: 119,3 KB
    Poslednja ispravka: skydrummer (12.9.2019. u 14:25)

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •