Glasanje: Da li organizovati duele satova ?

Obaveštavamo vas da je ovo javno glasanje, ostali korisnici mogu videti za šta ste glasali.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 20
Like Tree37Likes

tema: Dueli satova ?

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Dueli satova ?

    milane ko ce s tobom da se prepire posle one slike
    milan zmaj, backarelli and Zenith like this.

  2. #12
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18039
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Dueli satova ?

    Citat tiha kaže: Pregled poruke
    Ja mislim da u takvom duelu moze da ucestvuje samo neko ko ima/imao je ili je barem probao oba sata. Duel na osnovu podataka sa interneta je vrlo diskutabilan.
    I meni se čini da bi jedino smisleno bilo da jedna osoba uporedi dva sata koja ima ili je imala.
    Dakle,iznese lične utiske i zapažanja i svoje mišljenje koji je sat bolji.Čak ne mora ni da kaže koji je bolji-dovoljno bi bilo da iznese prednosti i mane oba sata.
    Ostali članovi mogu da se uključe sa svojim komentarima ,ali ne vidim razlog da se neko ljuti što ja mislim da je moj sat ''A'' bolji od mog sata ''B''.
    Posebno ne bi imalo smisla da me neko ubeđuje da grešim u vezi mog utiska o mojim satovima.
    Mislim da bi tako organizovana tema bila mnogima zanimljiva za čitanje.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #13
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Dueli satova ?

    @VLADAN P
    OK je to sto kazes,ali je pitanje koliko clanova ima ili je imalo satove koji su u slicnoj kategoriji,a da mogu da se porede.

  4. #14
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Dueli satova ?

    Da li je ovde problem možda samo reč 'duel'? Možda bi trebalo reći 'poređenje' satova ili nešto slično. Naravno, trebalo bi sprečiti rasprave tipa čiji je tata jači i tome slično, a nisam shvatio da li se treba vezati za brend ili za konkretan primerak. Ukoliko bismo ih poredili generički, tj. brend X naspram brenda Y, ne bismo mnogo postigli. Poređenje tuđih iskustava sa tuđim primercima takođe ne pije vodu, a o pričama tipa 'rek'o mi jedan čovek' da i ne govorimo. Naravno, kod ovog poslednjeg ne želim da kažem da neko laže ili preuveličava, već da je korisnije dati sopstvena iskustva od običnog sakupljanja tuđih. Osim toga, korisno je saznati neke kuriozitete. Na primer, imam jednu dosta preciznu raketicu televizorku koja je koštala nekoliko stotina dinara, a koja je preciznija od nekih skupljih satova malo više klase. Ovo ne navodim da bih se hvalio ili tvrdio kako su to odlični satovi ili bolji od nekih skupih, već samo kao zanimljivost.

    Slažem se sa Tihinom idejom da bi trebalo krenuti od primerka koji neko poseduje ili dobro poznaje, a dodao bih da bi se tehnički podaci mogli porediti samo sa konkretnim primerkom, pa bi se tako mogla utvrditi podudaranja/odstupanja. Naravno, trebalo bi porediti satove iz iste klase, što je već navedeno, mada mislim da se to podrazumeva.

    Konačno, da ponovim ono što je napisao Đorđe, što bi takođe trebalo da bude smernica za dalji rad:

    Bilo bi dobro kada bi se recimo sastala 2 vlasnika sata (slicnih karakteristika i u istom rangu),pa onda zajedno napravili test oba sata i na kraju izneli neke svoje zakljucke u vezi toga i zatim to u pisanom obliku pretocili na forum.
    Ovde se čak i ne mora dati konačan sud, jer ima slučajeva kada je teško presuditi koji je sat bolji.
    jagos likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #15
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Dueli satova ?

    ^
    Ma da. Nema potrebe davati neke eksplicitne zakljucke koji je sat bolji.Prvenstveno mislim da bi bilo korisno da se uporede 2 sata i na kraju saberu utisci.A to koji je bolji (pod uslovom da su iz iste klase),je apsolutno nepotrebno i nebitno,jer je to uvek nezahvalno.To bi trebalo vise da budu neke smernice za nekoga ko hoce da kupi neki sat,ili jednostavno,samo kao informacija u vezi sata koji nekog zanima.
    VLADAN P, Neša and backarelli like this.

  6. #16
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Dueli satova ?

    Ako ima opasnosti od svađe, imam predlog za pojačanje moderatorskog tima. Ko je čitao stripove iz osamdesetih, zna da sa baticom sa slike nema zezanja.

    11766_4979_090110123106_71.jpg
    Slika br. 1: demonstracija onoga šta se radi sa svađalicama


    Slika br. 2: Batica kaže: „Jel ti to reče da imaš bolji sat?"
    Djordje, jagos and Serb like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #17
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Dueli satova ?

    lici mi ovaj na jednog sto sam skoro video ovde
    milan zmaj likes this.

  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Dueli satova ?

    Citat tiha kaže: Pregled poruke
    Ja mislim da u takvom duelu moze da ucestvuje samo neko ko ima/imao je ili je barem probao oba sata. Duel na osnovu podataka sa interneta je vrlo diskutabilan.
    Apsolutno se slazem sa ovom konstatacijom!

  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Dueli satova ?

    Citat jagos kaže: Pregled poruke
    milane ko ce s tobom da se prepire posle one slike
    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Ako ima opasnosti od svađe, imam predlog za pojačanje moderatorskog tima.

    ...i ako je napisao istorijisko NE , Zmaj bi mogao biti pojačanje u ovoj temi moderatorskom timu. Mislim da ima male razlike u frizuri, ostalo je sve manje višeee.... eusa_think.gif U svakom trećem postu se stavi ko je zadužen za mir i lepo ponašanje i da vidiš kako nema puno "tandrljanja" , već samo mjaukanje i persiranje...

    11766_4979_090110123106_71.jpg IMAG0326.jpg
    Poslednja ispravka: backarelli (29.7.2012. u 8:54)
    Djordje, vladas, jagos and 1 others like this.

  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika Nick
    Član od
    9.8.2011.
    Poruke
    973
    Lajkovi
    4304
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom Re: Dueli satova ?

    Dobra ideja i korisna mišljenja članova,ja npr.sam do sada nosio i još uvek nosim uglavnom "Japance",znači CASIO,LORUS,Q&Q,imao sam i SEIKO,kao dečak sećam se da mi je ćale donosio iz Poljske Ruski LUČ i imao sam ČAJKU a kasnije sam nosio SWATCH satove,tako da na osnovu sopstvenog iskustva mogu o tim satovima dati konkretno misljenje a mogu i sa interneta pošto svi ovde poznajemo satove pa i one koje nemamo i nenosimo,u principu ja VOLIM SVE ČUKE!!!Vel pozz svima!
    Djordje likes this.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. VAŽNO - Sekcija Prodaja satova je zamenjena Berzom polovnih satova
    By Vladan Stevanovic in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.9.2011., 16:18

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •