Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 16
Like Tree22Likes

tema: ZentRa restauracija

  1. #1
    Novi član Avatar korisnika g0xy
    Član od
    4.2.2013.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    27
    Lajkovi
    122
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom ZentRa restauracija

    Pozdrav svima,

    vec dugo vremena se u mojoj kolekciji satova,nalazi ova Zentra, koja je u mojo porodici jos iz II svetskog rata.
    E sada planiram njegovu restauraciju i nabavku sto originalnijeg koznog kaisa.
    Dobro bi mi dosla svaka preporuka vezana za iskusnog servisera koji moze da iznese ovaj projekat (sat je prilicno oronuo),kao i neka dodatna informacija vezana za ovaj sat.
    Procitao sam ovde dosta dobrih postova vezanih za Nemacke vojne satove,ali ne znam u koju bi ga grupu svrstao?

    ZentRa restauracija-1.jpgZentRa restauracija-2.jpg
    skydrummer and fotopetar like this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: ZentRa restauracija

    Imaš sekciju na forumu Restauracija vintage satova , pročitaj malo tu temu, ima zanimljivih iskustava i mogućih opcija za tebe. Što se tiče originalnog kožnog kaiša, mislim da to nije moguće, ono što možeš je da nabaviš nekakvu vrhunsku ručno pravljenu koja odgovara tom satu i liči na originalnu. Pozdrav.
    Da i zamalo da zaboravim, sat je prelep, vredi da se sredi.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: ZentRa restauracija

    Imaš prekrasan sat njemačkih vojnih snaga.
    Čuvaj ga!
    zma likes this.

  4. #4
    Novi član Avatar korisnika g0xy
    Član od
    4.2.2013.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    27
    Lajkovi
    122
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: ZentRa restauracija

    Hvala vam na podrsci,iscitao sam temu restauracije i moram priznati da sam bas nestrpljiv da krenem sa sredjivanjem.Sto se kaisa tice,znam da nema sanse da se nadje original,pokusacu iz nekih postova da snimim kako je kais izgledao u originalnoj izvedbi,pa da pokusam naci nesto najpribliznije originalnom dizajnu.
    Inace sat ce biti dobra osnova za sredjivanje jer je potpuno ispravan,kompletan i imace strastvenog ljubitelja satova kao vlasnika
    VLADAN P, Neša, fotopetar and 2 others like this.

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: ZentRa restauracija

    Preporučujem servis Kostić-Dojčinović, koji se nalazi na Zelenom vencu, preko puta stanice petnaestice. Momak je za svaku pohvalu i preporuku.
    fotopetar, Serb and SanelMNE like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #6
    Novi član Avatar korisnika g0xy
    Član od
    4.2.2013.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    27
    Lajkovi
    122
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: ZentRa restauracija

    Hvala Nešo,

    prvom prilikom ću otići do tog servisa
    fotopetar likes this.

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: ZentRa restauracija

    G0xy, mislim da ćeš sat zapravo morati da nosiš kod dva majstora. Jedan od njih je časovničar, a ako je kućište dosta izgrebano, mislim da će morati na hromiranje. Time se na forumu bavi član Djo Dje, ili firma sa sledećeg linka: Galvanizacija Pozlata Srebrenje Beograd Srbija SMS d.o.o.

    Ova druga usluga nije mnogo skupa i košta od nekoliko stotina dinara pa naviše. Kod pomenutog člana sam radio jednu porodičnu doxu koja je izgledala kao da je prošla Hirošimu, a usluga je koštala 20€. Za taj novac je sredio kućište koje je praktično bilo otpisano. Tvoj sat deluje mnogo bolje, pa ćeš verovatno i manje platiti. Nažalost, ne vidim dobro kako izgleda na slici, pa ne mogu nešto pametnije da kažem. Koliko mi se čini, sat će se velikim delom vratiti u prvobitno stanje. Nadam se da ćeš ga tada fotografisati, pa da vidimo kako je od starca nastao mladić.

    Veliki respoect za to što hoćeš da restauriraš porodično nasledstvo i nadam se da će sat povratiti stari sjaj.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #8
    Novi član Avatar korisnika g0xy
    Član od
    4.2.2013.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    27
    Lajkovi
    122
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: ZentRa restauracija

    Nešo, sigurno će ići na hromiranje,šteta bi bilo da ne bude kao nov.Pretpostavljam da časovničar rasklopi sat,a kućište se posle pošalje na hromiranje.Staklo će se nadam se takođe moći zameniti ili ispolirati barem.Uz novi kožni kaiš,trebalo bi da bude kompletan utisak na kraju.
    Svakako ću postovati sat pre i posle restauracije u gore pomenutoj temi za restauraciju.
    Biće posla ali će se na kraju isplatiti,kao u American Restoration
    Neša and fotopetar like this.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: ZentRa restauracija

    Super pohvalno je to što radiš.Moja preporuka je kućište ne dirati već nek ostane takvo kakvo jest.Tako će ti sat imat veću kolekcionarsku vrijednost zbog autentičnosti.Sat je to koji ima priču i godine,tako da je šteta kromirat ga da bude ko nov.Ipak je to sat iz doba 2 rata koji je pripadao nekom vojniku.
    Staklo i remen sredi,servisiraj ga,ostalo ne diraj.(Ovo kažem kao kolekcionar)

  10. #10
    Novi član Avatar korisnika g0xy
    Član od
    4.2.2013.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    27
    Lajkovi
    122
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: ZentRa restauracija

    Hvala Petre,ovo je svakako jedna vrlo dragocena informacija i stize u pravi cas, jer sam vec za sutra zakazao kod casovnicara Kostic- Dojcinovica.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •