Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 72
Like Tree101Likes

tema: Pomoc oko identifikacije starog sata

  1. #51
    Novi član
    Član od
    20.3.2013.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije starog sata

    Citat Serb kaže: Pregled poruke
    Da nije pisalo brevet?
    pa nisam siguran.Sve se vrti oko brevie.Mozda.Kad mu sutra sredim radnju nadam se da cu imati tacno ime. Ja sam 72 god i pamtim da je nosio deda taj sat. Znaci da ima ihaha godina.Hteo sam da ga sredim i cuvam. Sad kopam da nadjem neki slican bar pa mozda pomogne.
    Hvala za odgovor.Tragamo
    ivana86 likes this.

  2. #52
    Mlađi član
    Član od
    20.1.2013.
    Poruke
    39
    Lajkovi
    34
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije starog sata

    Pozdrav svima, dugo me nije bilo, ali sam za to vreme non-stop sedala na internetu i ........ e sad htela sam jos nesto da pitam u vezi pilot chronometrs da li on moze da nema marku sata, da li moze da bude samo pilot vojni koji je dobio zvanje chronometrs zato sto je prosao sve testove da bi mogao da dobije zvanje chronometrs? Jer citajuci po forumima, nemoze svaki sat to zvanje da dobije ali mi je cudno da nema marku sata ili ima predpostavljam da to sto pise chronometers ispod sto pise na Turskom dunya- svetski i swiss Svajcarski chronometrs, i supra sto pise na masini sata- odnosno supra tehnologija,??? Da li je neka marka sata imala naziv svetski ili to nesto moze da znaci? I oznake na kucistu ( cilindru, prstenu ) I V V i jos jednom mestu nesto kao I / i samo nije i nego manja crtica i kod stakla V V V, moje misljenje da su to oznake koje sigorno nesto znace jer su toliko precizno napisane a da nemaju neko znacenje bezveze nebi bile tu gde jesu. I jos u to vreme pilotskih vojnih satova neverujem da je neka obicna marka mogla da ima zvanje na ciferu chronometrs. Pogotovo sto ih ima jako malo pogotovo iz tog vremena, da ima hronografa ima isto gde neko napise prodajem chronometre a tog naziva na satu nigde samo pise marka sata a po mom misljenu to je velika razlika? E sad kad sam maloooo pokupila znanje u vezi tih satova pomagajte? Znaci moje pitanje je da li to svetski nesto znaci bitno za neku od marki satova, ili je on profesionalni pilot chronometre swiss bez marke jer je bio za avio vojisku? Pozdravvv
    Poslednja ispravka: ivana86 (28.3.2013. u 11:36)

  3. #53
    Mlađi član
    Član od
    20.1.2013.
    Poruke
    39
    Lajkovi
    34
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije starog sata

    Upravo sam nasla da Dunya kad pise na chronometre ima veze sa fizikom, ovako pise dunya-fizika, dimenzionalni prostor vrame dimezija ( duzina, sirina...) u fizici i drugim naukama vreme se smatra jednim od osnovnih... a dunya chronometer je prenosni merilac vremena koji ispunjava odredjene precizne standarde.

  4. #54
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije starog sata

    Ivana86 fotografisi sat i postavi slike da vidimo to cudo fizike
    ivana86 likes this.

  5. #55
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije starog sata

    Ako se ne varam, reč je o ovom satu: LINK
    Samo se vraćamo na početak teme...

  6. #56
    Mlađi član
    Član od
    20.1.2013.
    Poruke
    39
    Lajkovi
    34
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije starog sata

    Da, to je taj stari sat......

  7. #57
    Novi član
    Član od
    20.3.2013.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije starog sata

    Pozdrav svima!!!
    u potrazi sam za informacijama o jednoj staroj mortimi.
    Nasao sam na netu i sliku i negde je zapelo.
    Ko moze da mi pomogne u detaljima posto vidim da je ekipa vrh
    Pozdrav

  8. #58
    Novi član
    Član od
    20.3.2013.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom mortima

    Naziv: il_fullxfull.385137829_1fux [mortima].jpg, pregleda: 334, veličina: 4,4 KB
    Za ovu mortimu su mi potrebni podaci.Hvala unapred
    Poslednja ispravka: dejanr (3.4.2013. u 20:34) Razlog: dopuna

  9. #59
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije starog sata

    Evo malo vecih slika tog sata.
    Pomoc oko identifikacije starog sata-il_570xn.385137829_1fux.jpgPomoc oko identifikacije starog sata-il_570xn.385137839_2iyo.jpgPomoc oko identifikacije starog sata-il_570xn.385137919_opus.jpgPomoc oko identifikacije starog sata-il_570xn.385138576_ilku.jpgPomoc oko identifikacije starog sata-il_570xn.385138598_fokx.jpg
    83stojan likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  10. #60
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    198
    Lajkovi
    652
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije starog sata

    Sad videh tek temu. O prvom satu:
    Sto se tice sata sa "Dunya" na ciferu, kada se izvrsi pretraga preko ovog sajta (sajt ima bazu podataka imena koja su zvanicno registrovana i imaju veze sa casovnicarskom industrijom) dobijemo da je:

    Naziv "Dunya" registrovan od strane Rene Calame / Montres Ceres, a mesto i datum registracije su Genf u Svajcarskoj, 25.3.1958. Posto su podaci sa tog sajta poprilicno pouzdani. Sat je verovatno iz 50tih.

    Sto si tice natpisa "Supra" njega je registrovalo par firmi (iz Svajcarske, Nemacke pa cak i Francuske.). Medju firmama imamo i Schild & Co. (poznati A.S. tj. Adolph Schild SA, Grenchen, Switzerland) koji je registrovao to ime 1919te. Inace po mom misljenju taj nalaz se poklapa jer je mehanizam verovatno AS, a najverovatno AS 984 samo sa malo drugacijim mostom nego na ovoj slici LINK. Inace ima gomila ASovih slicnih/istih mehanizama i tacna oznaka se krije ispod cifera (bar je tako na jednom od mojih satova).

    Drugi sat:
    Sto se tice Mortime, njih sam vidjao po netu. "Mortima" je francuski brend proizvodjaca Cattin & Cie. / Montres Mortima iz Morteau-a, u (naravno) Francuskoj. Opet gorepomenuti sajt pomaze za detalje.
    Mehanizam je tzv. "shtifterica", nije bas pozeljan i cenjen tip mehanizma. Mehanizam je Cattin C66, OVDE ima jos informacija o mehanizmu. A na tom drugom linku na dnu je prilazan veoma slican sat tvom, samo sa drugim brendom.

    Sto se tice price o Mortima/Cattin, evo OVDE je odlicno ispisano. Po mom misljenju sat je verovatno pravljen posle 60tih (oblik balanse itd ukazuje na to).

    Eto toliko. Moguce da sam u necemu pogresio, ovo je samo moje "igranje" sa kopanjem informacija.
    RUS, VLADAN P, fotopetar and 1 others like this.

Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •