Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234
Prikaz rezultata 31 do 38 od ukupno 38
Like Tree38Likes

tema: Pomoc oko identifikacije sata

  1. #31
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije sata

    Vujas to je super,promjer za sat iz tog doba 39 mm jako je rijedak i vrijedan.
    Ako budeš htio noviji sat u zamjenu za svoj javi se,iako već imam prekrasan Tissot iz tog doba takvih ljepotana nikad dosta u kolekciji.

  2. #32
    Novi član
    Član od
    6.1.2015.
    Poruke
    29
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Optima Swiss Antique Military ???

    Pozdrav svima,da li neko zna da mi kaze nesto vise o ovom satu? Ne mogu da pronadjem identican nigde na netu?
    Rec je o satu Optima pretpostavljam iz doba drugog svetskog rata. Prilazem fotografije.
    Priložene slike Priložene slike Pomoc oko identifikacije sata-5-6-2015-22-18-34.jpg   Pomoc oko identifikacije sata-5-6-2015-22-19-12.jpg   Pomoc oko identifikacije sata-5-6-2015-22-18-52.jpg  

  3. #33
    Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    327
    Lajkovi
    971
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Pomoc oko identifikacije Orient sata

    Puno pozdrava drustvo, treba mi vasa pomoc.
    Naime kupio sam jedan meni zanimljiv Orient sat ali imam problem, prostom pretragom serijskog broja i modela nisam nista nasao, cak niti jednu sliku ovog modela sata
    Posto moram da mu nadjem i plexi staklo to predstavlja problem samo po sebi.
    Ako neko moze da mi pomogne bio bi mu jako zahvalan!
    Pomoc oko identifikacije sata-orient1.jpgPomoc oko identifikacije sata-orient2.jpgPomoc oko identifikacije sata-orient3.jpg
    Kao sto vidite iz serije Crystal je sat ali nisam nasao ovog oblika model

  4. #34
    Član
    Član od
    6.3.2018.
    Lokacija
    makedonija
    Poruke
    248
    Lajkovi
    2576
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije Orient sata

    Pozdrav svima.Vredi li restavraciju ovih casovnika.Jedan je ESTIA koja se proizvodila od 1940-1948.Osovina na balanse je skrsena.Drugi je WOLEX,namam poima za njega i u losem stanju je. Evo fotke!!
    Pomoc oko identifikacije sata-fotografija-1-4-.jpgPomoc oko identifikacije sata-fotografija-2-4-.jpg

  5. #35
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Stari Tissot

    Zavisi šta sve treba uraditi na satovima da bi se doveli u korektno estetsko i radno stanje. Čini mi se da su kazaljke i brojčanici u sasvim solidnom stanju, što je dobro. Za tako stare satove verovatno je najveći problem naći delove mehanizma ukoliko treba nešto zameniti. Sve u svemu verovatno nije ekonomski opravdano ulagati u konkretne satove. Ukoliko su satovi porodično nasleđe ekonomska opravdanost pada u vodu.

  6. #36
    Član
    Član od
    6.3.2018.
    Lokacija
    makedonija
    Poruke
    248
    Lajkovi
    2576
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Stari Tissot

    skydrummer hvala na savetu,inace onaj tekst za vojne casovnike je savrsenstvo svaka cast.

  7. #37
    Član Avatar korisnika ZAGORICIKO
    Član od
    4.12.2014.
    Poruke
    173
    Lajkovi
    399
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Stari Tissot

    Pozdrav,drustvo,moze li mi iko reci koji je ovo sat i bar malo o njemu?Voleo bih da znam sta nosim.

    Negde je iz30- 40 ih,navija se jednom u skoro 3 dana.Pise 15 rubis na ciferu,a na poklopcu Lunette,20 micron gold.Neverovatno je tacan.Hvala

    Pomoc oko identifikacije sata-img_20210620_113123.jpg

  8. #38
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13149
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Stari Tissot

    Reč je o satu nemačkog proizvođača S. Eppinger iz Pforzheima. Pforzheim je nekada uz Glashutte bio središte nemačke proizvodnje satova. Iz Glashuttea su dolazili najprestižniji satovi, dok je Pforzheim bio više industrijski usmeren i svetu je dao slavna imena poput Laco, Stowa, Aristo, mada po kvalitetu nisu zaostajali ni Arctos i Aho. Postojalo je još nekoliko desetina manjih brendova i jedan od njih je u periodu od 1920 do 1955 bio i S. Eppinger & Co, koji je poznat bio i po to tome što je neke modele brendirao kao Seco, kao što je to u slučaju tvojeg sata. Iako ovaj brend spada u horološku eksotiku, svaki njihov sat zaslužuje pažnju jer ih je vrlo malo ostalo u opticaju na vintage tržištu.
    Vrlo je moguće, da ovaj sat pokreće kalibar Forster 2075 istoimenog proizvođača, takođe iz Pforzheima ali ne bi se začudio ni da je u njega ugrađen neki od Durowe ručnih navijača (Durowe je bila sestrinska firma Laca) ili Urofe (kasnije Tutima).
    U svakom slučaju, vrlo kvalitetan sat i odlična kupovina.
    Lunette, 20 micron gold je oznaka proizvođača kućišta, koja znači, da je poklopac sačinjen pretežno od čelika i da je prevučen 20 mikronskom pozlatom.


    Citat ZAGORICIKO kaže: Pregled poruke
    Pozdrav,drustvo,moze li mi iko reci koji je ovo sat i bar malo o njemu?Voleo bih da znam sta nosim.

    Negde je iz30- 40 ih,navija se jednom u skoro 3 dana.Pise 15 rubis na ciferu,a na poklopcu Lunette,20 micron gold.Neverovatno je tacan.Hvala

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_20210620_113123.jpg
Viđeno:	84
Veličina:	486,2 KB
ID:	152837
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (21.6.2021. u 21:25)
    Baron likes this.

Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •