Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234
Prikaz rezultata 31 do 36 od ukupno 36
Like Tree37Likes

tema: Pomoc oko identifikacije sata

Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lajkovi
    3270
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    297

Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije sata

Vujas to je super,promjer za sat iz tog doba 39 mm jako je rijedak i vrijedan.
    Ako budeš htio noviji sat u zamjenu za svoj javi se,iako već imam prekrasan Tissot iz tog doba takvih ljepotana nikad dosta u kolekciji.

Novi član
    Član od
    6.1.2015.
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

Određen forumom Optima Swiss Antique Military ???

Pozdrav svima,da li neko zna da mi kaze nesto vise o ovom satu? Ne mogu da pronadjem identican nigde na netu?
    Rec je o satu Optima pretpostavljam iz doba drugog svetskog rata. Prilazem fotografije.
    Priložene slike Priložene slike Pomoc oko identifikacije sata-5-6-2015-22-18-34.jpg   Pomoc oko identifikacije sata-5-6-2015-22-19-12.jpg   Pomoc oko identifikacije sata-5-6-2015-22-18-52.jpg  

Član Avatar korisnika Bluesky
    Član od
    14.1.2013.
    Lajkovi
    966
    Reputacioni uticaj
    13

Određen forumom Pomoc oko identifikacije Orient sata

Puno pozdrava drustvo, treba mi vasa pomoc.
    Naime kupio sam jedan meni zanimljiv Orient sat ali imam problem, prostom pretragom serijskog broja i modela nisam nista nasao, cak niti jednu sliku ovog modela sata
    Posto moram da mu nadjem i plexi staklo to predstavlja problem samo po sebi.
    Ako neko moze da mi pomogne bio bi mu jako zahvalan!
    Pomoc oko identifikacije sata-orient1.jpgPomoc oko identifikacije sata-orient2.jpgPomoc oko identifikacije sata-orient3.jpg
    Kao sto vidite iz serije Crystal je sat ali nisam nasao ovog oblika model

Član
    Član od
    6.3.2018.
    Lajkovi
    1057
    Reputacioni uticaj
    2

Određen forumom Re: Pomoc oko identifikacije Orient sata

Pozdrav svima.Vredi li restavraciju ovih casovnika.Jedan je ESTIA koja se proizvodila od 1940-1948.Osovina na balanse je skrsena.Drugi je WOLEX,namam poima za njega i u losem stanju je. Evo fotke!!
    Pomoc oko identifikacije sata-fotografija-1-4-.jpgPomoc oko identifikacije sata-fotografija-2-4-.jpg

VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Lajkovi
    29946
    Reputacioni uticaj
    978

Određen forumom Re: Stari Tissot

Zavisi šta sve treba uraditi na satovima da bi se doveli u korektno estetsko i radno stanje. Čini mi se da su kazaljke i brojčanici u sasvim solidnom stanju, što je dobro. Za tako stare satove verovatno je najveći problem naći delove mehanizma ukoliko treba nešto zameniti. Sve u svemu verovatno nije ekonomski opravdano ulagati u konkretne satove. Ukoliko su satovi porodično nasleđe ekonomska opravdanost pada u vodu.

Član
    Član od
    6.3.2018.
    Lajkovi
    1057
    Reputacioni uticaj
    2

Određen forumom Re: Stari Tissot

skydrummer hvala na savetu,inace onaj tekst za vojne casovnike je savrsenstvo svaka cast.

Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234

Bookmarks sajtovi

Vaš status

• Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •