Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 30
Like Tree40Likes

tema: Foto konkurs portala Svet Satova

  1. #1
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Foto konkurs portala Svet Satova

    Ovaj predlog upućujem najviše Vladanu Stevanoviću, administratoru i vlasniku sajta, jer sam za sve vas ostale siguran da će biti prihvaćen.

    Naime, da bi unapredili i podigli kvalitet fotografija koje neprekidno stižu u ovu dobro zamišljenu temu, predlažem kontinuirani, interni foto konkurs, npr. na mesečnom ili kvartalnom nivou, koji bi uvek na kraju rezultirao proglašenjem najbolje i najoriginalnije prispele fotografije i dodeljivanju autoru prigodne nagrade! Po meni, najbolja nagrada bila bi sama pobednička fotografija odštampana na kvalitetnom materijalu u dogovorenom formatu.
    (Mislim da Vladanu neće biti teško da pronađe neki od digitalnih studija ili foto radnji koji bi trajno sponzorisali konkurs, a za uzvrat imali recimo svoj reklamni baner na sajtu).

    Prednosti ovakvog konkursa su višestruke: autori bi počeli daleko pomnije da smišljaju kontekst snimanja fotke i trudili bi se da one budu što kvalitetnije. Uvođenje malo takmičarskog duha samo bi doprinelo atmosferi na sajtu, a skromnost nagrade i to što smo svi ovde prvenstveno ljubitelji satova a ne fotografi, ne bi, po mom mišljenju, dovelo do nepriličnih radnji kakvih bude ponekad na fotosajtovima. Mi bi više uživali u fotografijama, a i samo glasanje, (lajkovanje), bi nas na poseban način još više vezalo za temu.

    Ako ideja prođe kod Vladana, lako ćemo doći do definisanja forme takmičenja!
    vladas, jagos, marko789 and 1 others like this.
    ...požuri polako...

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Foto konkurs portala Svet Satova

    Umbra, ideja je odlična i definitivno je podržavam.

    Voleo bih samo da čujem još predloga i komentara i da mi neko kaže koliki je trošak te štampe u željenom formatu, kako bih video da li to mogu sam finansirati, ili da tražim sponzora.

    U svakom slučaju ideja mi se sviđa i želim da je sprovedemo. Da čujemo i ostale...

  3. #3
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Foto konkurs portala Svet Satova

    Citat Vladan Stevanovic kaže: Pregled poruke
    Umbra, ideja je odlična i definitivno je podržavam.

    Voleo bih samo da čujem još predloga i komentara i da mi neko kaže koliki je trošak te štampe u željenom formatu, kako bih video da li to mogu sam finansirati, ili da tražim sponzora.

    U svakom slučaju ideja mi se sviđa i želim da je sprovedemo. Da čujemo i ostale...
    Drago mi je da ti se ideja sviđa...evo prvo što sam ukucao na googl-u...
    Izrada fotografija | Photoweb
    Format 20x30cm je 140 dinara, (po meni ne treba veći + još oko 120 za poštarinu van Beograda). Pošiljke van Srbije na teret autora...sve ovo su samo početni predlozi, da čujemo i ostale.





    Poslednja ispravka: umbra (13.5.2012. u 14:59)
    ...požuri polako...

  4. #4
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Foto konkurs portala Svet Satova

    Obrati pažnju na magične foto šolje...recimo sa logom portala...takođe lepa i prigodna nagrada ponekad. Majice, puzle takođe...ima ideja koliko hoćeš...
    Fotoluka, izrada digitalnih fotografija online, stampanje fotosolje, Beograd, srbija-Zabava i umetnost-infostar.rs
    Poslednja ispravka: umbra (13.5.2012. u 15:07)
    ...požuri polako...

  5. #5
    Član
    Član od
    3.3.2012.
    Poruke
    124
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Foto konkurs portala Svet Satova

    Odlicna ideja.Slazem se.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.015
    Lajkovi
    5049
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Foto konkurs portala Svet Satova

    Lepo osmišljeno. Pozitivna ideja. Svaka čast! A ima nas ovde i ljubitelja fotografije...
    Inače što se tiče štampe, i konkretno takve vrste prezenta, toga u Beogradu ima, i to dosta! Pozdrav.
    Mišić M.

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Foto konkurs portala Svet Satova

    Dobra ideja

  8. #8
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Foto konkurs portala Svet Satova

    Meni se ideja lično jako dopada.

    Možda se i ja pridružim takmičenju. Mada znam da ima mnogo kvalitetnijih fotografa od mene na forumu.

    Što se tiče štampe fotografije. Najzanimljivija mi je ideja za štampu na šolji (samo da je kasnije neko ne opere u mašini za sudove pa se slika spere ). Po meni je to jako dobra nagrada, koja bi kasnije mogla da se koristi svaki dan.

    Možda je nedelju dana kratak period... Možda bi adekvatniji bio jedan mesec. A na kraju možemo birati fotografiju godine, i za to osmisliti još bolju nagradu.

    Očekujemo i ostale da se oglase i iznesu svoje mišljenje!

    Pozdrav!

  9. #9
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Foto konkurs portala Svet Satova

    Ja mislim da sam ja pobedio u svim kategorijama )))

    next year at this time I'll be a millionaire




  10. #10
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Foto konkurs portala Svet Satova

    Citat umbra kaže: Pregled poruke
    ...Format 20x30cm je 140 dinara, (po meni ne treba veći + još oko 120 za poštarinu van Beograda)...
    Uff Umbra, ja se već pripremio na šok, kada ono simbolična cena...
    Ja bih iskreno da se osmisli malo vrednija nagrada od te, ali bih voleo da čujem još neki predlog. Iskreno zanima me šta je to što bi ljude dodatno motivisalo da učestvuju u ovakvoj akciji.

    Konkurs bi trebalo da se održava svakog meseca, i na kraju godine bi se birala fotografija godine sa još vrednijom nagradom (ima li boljeg poklona nego što je sat )

    Za mesečne nagrade bi možda bila adekvatna malo kvalitetnija majica (sa kragnom) sa štampom pobedničke fotografije i našeg logotipa i eventualnim ispisom tipa "Fotografija meseca Portala Svet Satova - Jun 2012."
    Pored toga bismo mogli da poklonimo i šolju i eventualno fotografiju srednjeg formata.

    Kako vam se to čini, da li je to korektan poklon, i da li neko ima još neki predlog?
    tolarbo, vladas, jagos and 3 others like this.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Nove funkcionalnosti portala Svet Satova
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 6.8.2013., 14:25

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •