Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
Like Tree3Likes
  • 2 Post By PedjaSD
  • 1 Post By Wildboar

tema: Longines column wheel

  1. #1
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Longines column wheel

    Pozdrav za kolege forumaše i forumašice.

    Skoro sam video da su pušteni u prodaju modeli Longines-a sa mašinama koje je ETA "dizajnirala baš za Longines". E sad, koliko sam upoznat column wheel nije ništa novo niti revolucionarno, međutim mene zanima koliko su oni pouzdaniji, tačniji ili izdržljiviji u odnosu na ETA/Valjoux 7750, jer koliko mi se čini to je vrlo sličan koncept? Pošto sam video neke modele na netu, većina ima transparentnu pozadinu kućišta i kako sam čitao malo o satovima, da pitam ovde: da li je tačno da za izvesne column wheel modele Longines nije koristio safirno staklo već hexalite staklo (kao na starijim Speedmasterima)? Po meni je neprihvatljivo dati preko $2000 za mineral koji može lakše da pukne od safirnog stakla. I poslednje pitanje, koje je više možda sugestija: Mislim da bi bilo dobro da se napravi podforum samo za Longines satove, kao što imaju Oris, Rado, Tag, Omega itd. jer ovako s vremena na vremena iskoči neka tema vezana za ovog proizvođača čas u mid-range, čas u high-end satovima... prilično zbunjuće zar ne?

    Hvala svima unapred na sugestijama i odgovorima.
    jagos and shule83 like this.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Longines column wheel

    dobar predlog

  3. #3
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Longines column wheel

    PedjaSD dobra je ideja za novi podforum namenjen Longines satovima.
    Biće kreiran u skorije vreme.
    Hvala!

    Pozdrav!

  4. #4
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Longines column wheel

    De nada što kažu prijatelji Španci ja sam uvek za konstruktivne predloge i ideje, i u takvim podforumima bismo mogli i da diskutujemo o dobrim i lošim stvarima koje uočavamo kod proizvođača, o novitetima i dr. Recimo kod mene je slučaj što trenutno mogu da priuštim satove samo u tom cenovnom rangu, pa bih stoga i voleo da se piše o njima što više, o raznim modelima, o tehničkim karakteristikama, utiscima koji su oni ostavili na vas dok ste ih nosili, probali, videli itd.

  5. #5
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Longines column wheel

    Column wheel je ranije primenjivan sistem koji se obilato koristio kod mehanickih hrono satova (razni venus-i, pa poljot 3017, omega 321 etc) ali su vremenom nadjena efikasnija resenja i on je jedno vreme zaobilazen jer je skuplji za odrzavanje.
    Iskreno, mislim da nisu ni pouznadniji, ni tacniji a ni izdrzljiviji. Ali opet, kome je cilj kod sata da bude pouzdan, izdrzljiv i tacan nece ni kupiti svajcarski sat vec neki od japanskih cuda koji imaju radio setovanje, ne moraju da se odrzavaju i sl. i imace atomski precizno vreme. Sto komplikovanije i egzoticnije, to bolje postaje moto tako da je normalno da vracaju column wheel u upotrebu. Upotrebom interneta sve je vise ljudi pocelo da saznaje da se 7750 stavlja i u satove od ispod hiljadu ali i od par hiljada evra pa je postalo neophodno izbaciti nesto novo sto ce poceti da pravda razlike ceni i mislim da ce CW, ako dobro proci kod longinesa postati sve popularnije resenje za taj problem.
    Licno bih zaobilazio to resenje u sirokom luku dok ne prodje par godina i ne vide se iskustva korisnika, umesto da budem pokusni kunic. Jeste da plavi tockic deluje lepo, al kad dodje servisiranje vise bih voleo 7750/7753 nego neki sat sa CW-om.
    A za staklo nije tacno, na longinesovom sajtu imas sve modele i za svaki stoji koje staklo koristi pa proveri i sam. Mada ljudi ne beze toliko od plexy-ja, pogledaj samo odusevljenost speed masterom sa plexy-jem i sve ce ti biti jasno Stoga ne iskljucujem da ce mozda u neki od sledecih heritage modela ubacii plexy.

  6. #6
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Longines column wheel

    To sa column wheel-om me podsetilo na "savet" jednog poznanika koji mi reče da uzmem neki in-house mehanizam (ali pravi ne ove generic ETA/Valjoux), kao to je unikatno, originalno... moj odgovor mu je samo bio da je to sve o.k. da ja cenim prave in-house mehanizme ali da u slučaju da dođe do popravke jednostavno to ne bih izgurao... da kažemo da bih u teoriji, radio jedno 6-7-8 meseci i skrpio pare za neki npr. A.Lange&Söhne i šta ako rikne neki deo unutra??? That is after all, way out of my league. Tako da se slažemo da je ta "stara škola" sa 7750/7753 ipak proverena, jer ako bih ja verovao marketing magovima svake firme, ja bih odavno ostao bez para, i to ne samo što se tiče satova. Da, taj deo kad naplaćuju satove po 4-5k dolara, pa i više a stavljaju ETA/Valjoux unutra mi je takođe čisti bezobrazluk, po tome oni su naplatili za brend i za njihove troškove u delu marketing miksa i to pre svega cenu, promociju, distribuciju dok je proizvod tzv.generic. Za plexy kod Longines-a sam pročitao negde na netu, čini mi se na WUS-u da su raspravljali da li će Longines to tako da izbaci na tržište jer su doneli par satova sa tim staklom na Basel 2011, kad su prikazivali column wheel koncept. I ja sam oduševljen Omega Speedmasterom, ako se ne varam to je čuveni moon watch sa mehaničkim mehanizmom na ručno navijanje... taj sat ima Hexalite staklo, nadam se da sam u pravu? Po meni taj sat ima status legende!

  7. #7
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Longines column wheel

    Prvu stvar koju sam naucio u privredi je da se proizvod naplacuje po ceni po kojoj mozes da ga prodas. Ako imam dvopek sa likom Hrista prodacu ga za par desetina hiljada dolara jer je neko spreman da plati. Tako je i kod satova, npr. nalepi omegin znak i dobijas instant profit od nekoliko puta u odnosu na ulozeno, i to je ok. Danas sve firme tako funkcionisu- naplacuju do granice do koje su konzumenti spremi da plate. Marketing je cudo i on je ubio pojam realne vrednosti jer sreca nema cenu. A nostalgija moze da donese osmehe na lica kupaca koji veruju da su dobili vise, a na kraju i proizvodjac profitira jer je i on dobio vise odmah na prvom servisu.
    Ali Omega sada pretenduje da udje u nivo sa Rolex-om (meni licno smesno, ali oni znaju bolje sta rade) a longines treba da popuni doskorasnju omeginu poziciju i stoga krecu i in-house mehanizmi skuplji za odrzavanje i puni nostalgije ukljucujuci tu i heritage kao i Saint-Imier kolekciju.
    A sto se spidija moon tice, ne verujem da je ikada iko sleteo na mesec pa me sa te strane ne odusevljava cela prica. Ali me odusevljava dizajnersko resenje cifera koje u kombinaciji sa kazaljkama stvarno deluje "mesecoliko".
    sima hrabri likes this.

  8. #8
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Longines column wheel

    Naravno, jer su ipak oni napravili proračun, nijedna cena nije bez pokrića, i svaka roba nađe svog kupca. Cela ta industrija lepo stavi na papir da profit mora da bude razlika u ceni koju je kupac spreman da plati i troškova celokupne ideje koja se nudi i za to skidam kapu. Da, video sam nov Omegin Seamaster titanium liquidmetal bla bla koji treba da se pojavi u novom Džejms Bond filmu "Skyfall" bla bla i koliko sam razumeo to im drži centralno mesto strategije preuzimanja lidera tog segmenta na tržištu, sat koji bi po njima trebalo da izađe na megdan novom Submarineru. Međutim ta priča im moooožda prođe na tržištu SAD-a jer se oni pobogu lože na promere satova od preko 44mm, a Seamaster je baš to 45,5mm non-chrono... dok je po meni Rolex i dalje lider u tom segmentu, pre svega zbog njihovog mehanizma unutra i razumne veličine od 40mm. Dok god mi guraju ETA/Valjoux i pričaju mi kako je to in-house ja jednostavno moram da kritikujem, iako volim Longines i najverovatnije u sledećih godinu dana uzimam Admiral chronograph. Sleteli ne sleteli, sa dizajnom tog sata su uboli pravu stvar.

Slične teme

  1. Longines sat - mehanizam?
    By Baron in forum Stari (vintage) ručni satovi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 28.5.2014., 5:05
  2. Longines DH
    By laneni in forum Longines
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 17.9.2011., 8:57
  3. Longines
    By dragang in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.7.2011., 17:17
  4. Longines sat - ?
    By laneni in forum Longines
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 4.2.2011., 16:33
  5. Longines
    By Shmizla in forum Download sekcija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.11.2008., 18:26

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •