Strana 3 od 123 PrvaPrva 12345671353103 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 1226
Like Tree649Likes

tema: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

  1. #21
    Novi član
    Član od
    24.3.2012.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: vrednost i originalnost sata

    ok hvala...dobio ga od komsije koji je u nemackoj inace penzioner...on radi normalno sve ali je rekao da mu treba ciscenje za koje mi traze oko 50e a ostali casovnicari nisu hteli da prihvate da rade jer kazu da imaju za**ban mehanizam...pa sam hteo da vidim dali vredi da se daju te pare za taj sat...
    Poslednja ispravka: sima hrabri (24.3.2012. u 22:57) Razlog: cenzurisan neprikladan recnik

  2. #22
    Novi član
    Član od
    4.12.2011.
    Poruke
    18
    Lajkovi
    21
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Zdravo društvo! Našao sam ovaj CITIZEN Calibre No.: F500 za 100 Eura pa me zanima da li vrijedi tih para? Da li je original?
    Hvala svima na odgovorima!
    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-moto_0707.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-moto_0710.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-moto_0711.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-moto_0706.jpg

    Sumnjičav sam jer mi na slici poklopca ne djeluje kao da je reljefno ugravirano.
    Poslednja ispravka: zagorkara (27.3.2012. u 2:29)

  3. #23
    Novi član
    Član od
    27.3.2012.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Cartier zenski sat

    Posedujem Cartier zenski sat, koji je moja pokojna majka dobila iz Amerike pre nekih 15-20 godina...
    Kome mogu da se obratim za procenu sata i sta bi trebalo da znam da li je sat original ili ne??
    Nazad na satu ima neki broj ispo naziva Cartier i kada ga ukucam na google izlaze mi neki slicni satovi na Ebay i ostalim on-line prodavnicama...
    Da li ima u Srbiji neko ko moze da mi sa sigurnoscu ptvrdi originalnost sata i cenu??
    Unapred hvala...

  4. #24
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Pozdrav i dobro dosao na forum
    Najbolje bi bilo da sat kvalitetno uslikas i okacis fotke , pa ce se neko od poznavaoca javiti....mislim da svaki bolji casovnicar moze da utvrdi da li se radi o originalu.

  5. #25
    Novi član
    Član od
    27.3.2012.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat Serb kaže: Pregled poruke
    Pozdrav i dobro dosao na forum
    Najbolje bi bilo da sat kvalitetno uslikas i okacis fotke , pa ce se neko od poznavaoca javiti....mislim da svaki bolji casovnicar moze da utvrdi da li se radi o originalu.
    Ok!
    Hvala na informaciji...
    Postavicu slike , kao i slike Tag Heuer sata koji bi isto da procenim...

  6. #26
    Novi član
    Član od
    21.8.2009.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc: Original ili kopija?

    Citat Marko Kračković kaže: Pregled poruke
    Zdravo, novi sam, nadam se da cemo uspjesno izmjenjivati iskustva. Naime, da predjem na stvar:
    Vec neko vrijeme ''meracim'' neke satove i trazim najpovoljnije cijene na internetu, i nasao sam ovaj sajt, iz Hong Konga koji prodaje satove marke omega, po vrlo niskim cijenama:Official site of OMEGA watches UK. Manufacturer of prestige Swiss watches since 1848.

    Predpostavio sam da su laznjaci, ali kontaktirao sam ih i rekli su mi da zbog oslobodjenog poreza su cijene nize, da imaju poslovnicu samo u HK i da satove salju postom, i stizu za oko 4-5 dana. Da li im vjerovati, ima li neko iskustva?
    Hvala, pozdrav. Marko
    Ne mogu da ti tvrdim za satove,ali je moj sin prošle godine poručio neki kolekcionarski CD grupe Tool iz Hong Konga(prvo im je platio devizni iznos preko deviznog računa za robu i poštarinu koji su mu poslali mailom u vidu profakture),i dobio je CD nakon 10-tak dana.Naravno bio je odlično upakovan i neoštećen iako je na našoj carini otvaran,ali carina nije naplaćena.Takođe je moj rođak u Kotoru(tamo trenutno radi)poručio mobilni telefon iz HK. i stigo mu je za 4 dana avionom jer CG ima neke povoljnije aranžmane sa inostranstvom.

  7. #27
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pomoc: Original ili kopija?

    Pre pola godine sam bio u HK i cene satova su vise nego u EU manje pdv i vise nego u usa. Dakle, nema nekih velikih popusta. HK je za kinu sto je beverly hills za usa- vrh vrhova i tamo se kupuje na veliko. Ali zato sta ljudi nose od satova je ludilo, i sto je najbolje ja fals sat nisam video Uostalom, svajcarska industrija najvise i prodaje satova u kini. A kopije su za siromasne zapadnjake
    Btw ovaj sajt vise i ne radi tako da se ne bih zaletao sa preterano dobrim ponudama

  8. #28
    Novi član
    Član od
    10.4.2012.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Da li mi mozete oceniti originalnost sata?
    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-image1327.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-image1328.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-image1330.jpg
    Nadam se da neko ima iskustva i da ce mi moci pomoci.

  9. #29
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Pade mi na pamet anegdota kako me je skoro komsija pitao - vidim volis satove i ja imam omegu pa ako mozes da mi kazes da li je originalna. I tada mi je doneo fantasticnu napravu- omegu koja izgleda kao sat sa pijace, sa farbom koja je pocela da se ljusi i onda me pitao, a koliko vredi i dal je original? Na to sam ja njega pitao- a koliko bi ti dao za oljusteni sat pa ma koje marke bio i da li ti deluje da ovo ista vredi.

    Evo kako izgleda original (doduse automatik, ali opet govori o kvalitetu izrade narocito narkvice i zadnjeg poklopca):
    Vacheron Constantin Overseas Chronometer

    Evo originala kvarca:
    Vacheron Constantin Overseas Chronometer for $�3,015 for sale from a Trusted Seller on Chrono24

    A evo i kvalitetne kopije>
    Overseas Automatic SS Black Dial on Bracelet

    Generalno, ako sat kosta preko hiljadu evra i nema papire, 90% je kopija ili franken u pitanju. Ne gube se papiri tako lako satovima kako se obicno predstavlja po oglasima.
    vlajo and backarelli like this.

  10. #30
    Novi član
    Član od
    10.4.2012.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Nisam te bas u potpunosti razumeo, ali donekle mi ni nisi dao izravan odgovor. A znajuci moga tatu, ma kakav je sat, on bi bacio papire cim bi ga kupio. Tako da mi, molim te, odgovoris da te razumem jer se ne razumem toliko.

Slične teme

  1. Čišćenje spoljašnosti sata
    By theemp in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.12.2019., 21:25
  2. Da li je moguce ovako malo odstupanje u tačnosti
    By nikola0406 in forum Opšti forum
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 1.7.2010., 7:42
  3. Omega satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Omega
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.6.2010., 15:06
  4. Longines satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Longines
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 5.4.2009., 20:20
  5. Software za regulaciju tačnosti sata
    By watchmag01 in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.8.2008., 21:57

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •