Strana 41 od 123 PrvaPrva ... 313738394041424344455191 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 401 do 410 od ukupno 1226
Like Tree649Likes

tema: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

  1. #401
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Start 2MČZ ili franken Start?

    sky, lep je, ovo je onaj francuski, ruski na bazi lip-a, inace satovi sa tim mehanizmom, po obicaju iz ukrajine ili bugarske, frankeni naravno na ebay-u kostaju retko kad ispod 200evra sto je previseeeee


    mislim da su swiss mehanizmi ukraseniji i sofisticiranije izradjeni, uporedite darwil mehanizme i poljotove, raketine, slavine

    danas je darwil neznatno skuplji, no ne znam koliko je tada poljot bio jeftiniji i da li je sasvim opravdano porediti ih, prednost dajem svakako, po meni daleko kvalitetnije uradjenom darwilu
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (14.7.2014. u 23:04)

  2. #402
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Milane nema ja ništa protiv Darwila ili sličnih.
    Sad da pišem šta ja mislim o sovjetskom a danas ruskom časovničarstu, manama, vrlinama, budućnosti itd, nema smisla a i ( nažalost ili na sreću ) pisao sam već.
    Pomozite članu stula, ako možete.

  3. #403
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    hehe ma nema problema, ja imam dobro misljenje o njima isto i imam desetak sovjetskih satova zato

    e sad ruski nema nijedan, to je vec druga stvar heheh

  4. #404
    Novi član
    Član od
    15.7.2014.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Moze li mi neko nesto reci o ovom satu?

    Postovanje,
    moze li neko nesto da mi kaze o satu koji posedujem? Postavicu slike i zelim samo da napomenem da je klatno keramicko. I interesuje me koliko vredi?

    Unapred hvala.
    Priložene slike Priložene slike Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-2014-07-15-11.55.52.jpg   Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-2014-07-15-11.54.52.jpg   Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-2014-07-15-11.56.15.jpg   Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-2014-07-15-11.56.26.jpg  

  5. #405
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Moze li mi neko nesto reci o ovom satu?

    Drugari, zamolio me je prijatelj da mu pomognem u proceni starosti i autentičnosti sata Pierce, koji je nasledio od dede.
    Radi se o ovom satu:
    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-wp_20140715_001.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-wp_20140715_002.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-wp_20140715_003.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-wp_20140715_004.jpg

    Na poleđini piše: "PATENTED 12451", "BREVETE S.G.D.G.", "STAINLESS STEEL BACK" i "FOND ACIER INOXYDABLE FABR. SUISSE"

    Nažalost - nismo otvarali sat, što bi pomoglo u bližem određivanju starosti sata jer je Pierce potpisivao mehanizme tek od 40-tih godina. Ja sam misljenja da je sat iz 30-ih ili 40-tih, mada moj drug misli da je dosta stariji.

    Unapred hvala!
    No time to lose

  6. #406
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Možda nešto pomogne, Vladas.
    Našao sam aukciju za sat sa slike ( isti je sat kao od tvog drugara ), tako da bih rekao da je sat od drugara, autentičan ( osim ako nisu oba podjednako neautentična )
    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-1.jpg
    Aukcija je na ovom linku ali se slike ne vide. Vintage Pierce Watch Waterproof Parashock WWII | eBay
    Evo kako je prodavac opisao sat: Pierce watches of this style were used in WWII. We don't have any history of this watch. Made in Switzerland, waterproof, non-magnetic, 15 jewels. Case # on the back 22915. Stainless Steel back is held on by 4 screws. Runs and keeps time. This watch shows wear. The picture shows possible lint inside the crystal but it doesn't show up at a glance. The crystal is not scratched. The minute hand is missing some of the radium that made it glow in the dark. The band is a replacement Speidel. This is a relic of the Great War.

    Od svega napisanog bitno je da sat ima 15 rubina ( bar tako kaže prodavac ). Kada se prelistaju mehanizmi sa ovog spiska bidfun-db Archive: Watch Movements i eliminišu hronografi, automatici, datumari i uzmu u obzir oni koji imaju sekundaru u podbrojčaniku i 15 rubina ne ostaje mnogo mehanizama. Mogao bi biti mehanizam Pierce 103, Pierce 12 ( iz 30-tih godina ), Pierce 160/22 , možda recimo Pierce 711 ( mada pre bih rekao da je to meh. za neke ženske modele satova ). Svi nabrojani mehanizmi ( osim Pierce 12 ) su iz 40-tih godina što tvoju procenu čini tačnom.
    Uostalom teško da je tvoj drugar u pravu kada kaže da je sat dosta stariji jer ako nije iz 30-tih i 40-tih, teško (praktično nemoguće) da je iz 20-tih ili čak stariji jer tu se zalazi u vreme tzv. "trench" satova i džepnih satova.
    Dve reklame za takve satove iz 1915.
    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-gandstimes1915.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-1915.jpg
    Za ovaj kažu da je iz perioda Burskog rata. Inače reklama je iz 1901.
    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-isanddnmay251901.jpg
    Poslednja ispravka: skydrummer (30.7.2014. u 23:22)
    vladas, Zagor, Markoni BG and 1 others like this.

  7. #407
    Mlađi član
    Član od
    8.4.2011.
    Poruke
    37
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Start 2MČZ ili franken Start?

    Da li je nekome poznat ovaj mehanizam?
    Priložene slike Priložene slike Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-img_5229.jpg   Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-img_5228.jpg  
    Poslednja ispravka: Shmizla (31.7.2014. u 12:26) Razlog: Poruka premeštena u odgovarajuću temu

  8. #408
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Start 2MČZ ili franken Start?

    stula identičnu temu si već otvorio pa je premeštena na odgovarajuće mesto. Sada opet otvaraš temu istog naslova i opet će neki administrator, moderator imati posla. Takođe dobio si neke odgovore prilikom prvog upita, možda nisu odgovaraući ali to je što je. Isto tako postavljeno ti je pitanje ( Da li postoje neke oznake na mehanizmu? ) kako bi se tebi pomoglo ali odgovora nigde,niti bilo kakvog komentara, dodatne fotke, ništa. Stiče se utisak da nisi ni posećivao temu. U konstruktivnoj raspravi javila se i dilema da li mehanizam ima ležaj na balansnom točku, tj. da li je ispao ili ne. Nije suštinski bitno ali nije neki problem dati odgovor.
    Dakle, nije dovoljno samo postaviti pitanje i onda ćutati i pustiti druge da besumučno tragaju i nagađaju nego je, rekao bih red dati i neke odgovore, fotografije, dodatna saznanja ( ako ih ima ),biti prisutan u temi i pokazati neko interesovanje, drugim rečima učestvovati u temi koju si pokrenuo.
    Link ka već pokrenutoj pa premeštenoj temi:
    http://www.svetsatova.com/forum/f128...al-4766-2.html
    Markoni BG likes this.

  9. #409
    Mlađi član
    Član od
    8.4.2011.
    Poruke
    37
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom

    @skydrummer dugujem ti veliko izvinjenje, nisam uspeo da pronadjem temu koju sam ranije postavio pa sam mislio da je izbrisana!
    zamolio bih te da obrises ovu a ja cu odmah postaviti jos koju sliku mehanizma na pravu temu, naravno, u boljoj rezoluciji.

    hvala puno!
    -------------------------------------------------------
    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-img_5470.jpg
    pozdrav momci, izvinjavam se sto nisam odgovrarao na pitanja, nisam znao da je tema prebacena ovde.
    na mehanizmu nema nikakvih oznaka, bar ne vidljivih. Sat ne radi, ali mi se cini da je kompletan.
    nadam se da je ova slika malo bolja.
    Poslednja ispravka: RUS (31.7.2014. u 15:32)
    skydrummer likes this.

  10. #410
    Novi član
    Član od
    23.10.2014.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Zdravo, pronasla sam ovaj sat... A kako pojma nemam o satovima interesuje me da li nema moze da mi promoten i kaze da li se radi o orginalu.
    Priložene slike Priložene slike Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-image.jpg  

Slične teme

  1. Čišćenje spoljašnosti sata
    By theemp in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.12.2019., 21:25
  2. Da li je moguce ovako malo odstupanje u tačnosti
    By nikola0406 in forum Opšti forum
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 1.7.2010., 7:42
  3. Omega satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Omega
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.6.2010., 15:06
  4. Longines satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Longines
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 5.4.2009., 20:20
  5. Software za regulaciju tačnosti sata
    By watchmag01 in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.8.2008., 21:57

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •