Strana 46 od 63 PrvaPrva ... 3642434445464748495056 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 451 do 460 od ukupno 623
Like Tree501Likes

tema: Kako prepoznati kopije (replike) satova

  1. #451
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.865
    Lajkovi
    16421
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Kad se sjetim da je Hublot u početku bio sprdnja od firme...

  2. #452
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.865
    Lajkovi
    16421
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Iskreno? Od 1980e otkad je Crocco počeo sa projektom više je bio fokusiran na izradu gumene narukvice nego na sat. Ne znam jesi li ikada vidio ili probao originalne MDM modele. Sad je to drugi par rukava...

  3. #453
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Siner, meni ništa od ovog nije poznato, ni Crocco ni MDM, čak pomislih da si promašio temu, ne zameri, ne znam zaista na šta si mislio

    hoćeš reći da su oni prvo pravili narukvice za satove, pa onda krenuli u satove

  4. #454
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Kolega Milanoviću, iznenađuje me da u svojoj svestranosti ne znate da je Crocco bio talijan koji je osnovao Hublot i da mu je cilj bio sat sa narukvicom od prirodne gume....c c c

  5. #455
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    ma jok ko se još zove Crocco pobogu

    elem je l imaš neki tekst o tome jer ovako mi ništa nije jasno, je l je on hteo sat od gume da napravi i kakav je to projekat napraviti narukvicu od gume

    ne treba projekat, ne treba fokus, ni godine rada valjda, to može svako
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (13.11.2017. u 21:12)

  6. #456
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.865
    Lajkovi
    16421
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Carlo Crocco.. Inače njegova obitelj je uz ostalo držala proizvodnju Breil satova. Htio je napraviti drugačiji luksuzni sat. MDM grupa koja je radila prve modele je utukla oko milijun eura u razvoj gumenih narukvica za prvi Hublot model. "Hublot" inače je francuski termin za "porthole" ili osmerokutni otvor na brodu.

    Sat je predstavljen 1980 e i doslovno je bio predmet sprdnje. Bazični swiss kvarc u kvazi AP kućištu sa gumenom narukvicom. Vremenom su ga počeli nositi raznorazni fićfirići, pa ga je preuzela Swatch grupa i kasnije LVMH grupacija.


    Ovo što danas rade nema veze sa početkom. Prvi modeli su bili doslovno igračke.

  7. #457
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    au šta pročitah, ovo nisam imao pojma, ali da neko utuče million nečega u razvoj gumene narukvice meni je totalno nejasno I nelogično, mada ne znam u to vreme verovatno gumene narukvice nisu ni postojale, pa je možda bilo revolucija

  8. #458
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.865
    Lajkovi
    16421
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Jesu... Ali ne na luksuznim satovima. Na dajverima da.

    Dokraja je napravljeno čudo pojačano čelikom, od posebne mješavine kaučuka, sa mirisom vanilije... Talijanska posla.


    Btw apropo gume.. Znaš koliko košta original guma za APRO? Recimo da možeš kupiti 4 zimske gume za auto...

    Rolex original guma isto...

  9. #459
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    svašta pročitah sad

    reci mi šta je APRO?

    za rolex koliko ja znam nema original gume, može se kupiti samo zamenska guma, naš petrović je jedno vreme prodavao takve gume I jesu bile skupe kao četiri nove Michelin gume za dobru limuzinu

    mislim stvarno odavno su cene I satova I sve opreme za satove vređanje zdrave pameti

  10. #460
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Nekako se za falsifikat ili ti lažnjak sata ovdeodomaćio izraz replika što je totalno pogrešno. Naime po definiciji (osimdrugih značenja ove reči koje nisu vezane za temu) replika je "kopijanekog umetničkog dela koju radi umetnik koji je izradio i original".
    Nezavisno od ove primedbe, hteo bih da vas sve pitam zamišljenje o jednoj temi oko koje se na WUSu poprilično digla prašina uposlednjih godinu, godinu i po. Tema nezvanično bez problema može da bude deoove rubrike (po mišljenju mnogih zagriženih satofiličara) mada zvanično ipaknije tako. Ginault Ocean Rover. Neki sa podništavanjem gledaju na očiglednokopiranje Submarinera, na azijski klon ETE 2824-2 i naziva Made in Amerika kojije pisao na satu (uklonili su ga na novijim modelima) i pitaju koliko bi koštaotakav sat sa nekim svojim originalnim dizajnom (trenutna cena na zvaničnomsajtu je 1300-1400 usd, korišćeni se prodaju za polovinu cene ali ih uglavnomnema i povremeno natrče). Sa druge strane svi koji ga imaju kunu se kvalitetizrade, detalje, čak i neverovatnu tačnost mehanizma koja daleko premašujenorme koju je zacrtao COSC. I svi njegovi vlasnici se slažu u jednom - za dlakuispod Rolexa(mislim da je naše gore list iz USA jedanput ovlaš predstavio ovajsat koji je deo njegove kolekcije. Naravno sve u superlativu za sat) Što semene tiče, s obzirom da mi je Rolex za sada samo misaona imenica, samamogućnost da uživam u nečem približnom stavlja ga na poziciju broj 3 sata zasledeću godinu (sa te liste od 3-4 sata koju pravim i menjam cele godine),pokušaću jedan da nabavim (verovatno u mint stanju). Moralisanje oko togada li je original slika ili poster mi nije zanimljiv, jer mi se zaista sviđa a i zaposter ću jedva namaknuti sredstva

    Kako prepoznati kopije (replike) satova-r-sub-vs-g.o.r..png

Slične teme

  1. Kako prepoznati replike TAG Heuer satova - Informacije/Slike/Linkovi
    By dragon in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 23.11.2018., 8:53
  2. Kazna zbog kupovine replike sata
    By Vladan Stevanovic in forum Kafić
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 17.11.2010., 20:07
  3. Kako kupiti sat na Jomadeals,com
    By spop in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 31.1.2010., 1:21
  4. kako da...
    By gorro in forum Opšti forum
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 16.12.2009., 0:59
  5. Breitling kopije / replike satova ?
    By Corsair in forum Breitling
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 4.11.2009., 20:51

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •