Strana 23 od 63 PrvaPrva ... 1319202122232425262733 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 221 do 230 od ukupno 623
Like Tree501Likes

tema: Kako prepoznati kopije (replike) satova

  1. #221
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Kako prepoznati kopije (replike) satova-dscn9752.jpgKako prepoznati kopije (replike) satova-dscn9755.jpgKako prepoznati kopije (replike) satova-dscn9747.jpgNa njegovom satu satna je original, sekundna sasvim sigurno nije, noviji pravokutni završetak i nešto kraća, minutna mi se čini original,takve sam već viđao, ali ova je nešto kraća, No kazaljke bitno ne smanjuju autentičnost sata, Nikako ga ne mogu svrstat pod repliku.
    Interesira me period kraljevine shs, kakvu su slovenci imali oznaku. Doduše, nisam je nigdje ni tražio, a uopće se ne spominje
    Poslednja ispravka: nokru (7.1.2015. u 14:37)

  2. #222
    Novi član
    Član od
    6.1.2015.
    Poruke
    29
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Hvala na dobrodoslici skydrummer. Ovako,serijski broj mehanizma pored kruga sa spiralom je 19.57 ,a broj kucista sa unutrasnje strane poklopca je 2733094. Sutra ga nosim kod svog casovnicara na proveru pa cemo videti o cemu se radi. I naravno hvala svima koji ste se potrudili da mi ovo pitanje razjasnite. U svakom slucaju zanima me jos i to da li je preporucljivo polirati sat i dovesti ga do visokog sjaja ili ostaviti patinu radi autenticnosti,tj da li mu se menja cena zavisno od toga?
    nokru likes this.

  3. #223
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Longines replika ili ne?

    Nikola888, moje mišljenje je da samo blago ispoliraš sat, čisto da skineš neke eventualne nečistoće, ništa više od toga jer ćeš samo izlizati gravuru koja je već dosta izlizana. Ako časovničar bude otvarao mehanizam neka ti zapiše serijski broj mehanizma, možda pomogne oko utvrđivanja tačnog godišta sata.

    Što se kazaljki tiče, kao što rekoh mislim da nisu od tog modela sata, to naravno ne znači da je sat replika.
    Još dva primerka sata sa oznakama Srpskih državnih železnica gde se jasno vidi kojeg oblika i debljine treba da su kazaljke (na ovom drugom možda brojčanik nije orginalan ali to za priču nije bitno) :
    Kako prepoznati kopije (replike) satova-1.jpgKako prepoznati kopije (replike) satova-2.jpgKako prepoznati kopije (replike) satova-3.jpg Kako prepoznati kopije (replike) satova-4.jpgKako prepoznati kopije (replike) satova-5.jpgKako prepoznati kopije (replike) satova-6.jpgKako prepoznati kopije (replike) satova-7.jpg

    Što se tiče železničkih satova u Sloveniji iz tog perioda i njihovog označavanja, nikada nisam video, niti čuo za takav sat a ne mogu ni da ga "izguglam".
    arch_m likes this.

  4. #224
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    U savjetima o kojim sam vec pisao, poznavaoci dzepnih satova kazu da se pomenuta lista treba uporedjivati sa serijskim brojem na mehanizmu, a ne na poklopcu.

    E sad, uzmimo da se odredjeni tip mehanizma proizvodio paralelno sa odredjenim tipom kucista, a obiljezavanje islo po slicnom principu, prateci i jedan i drugi broj vjerovatno ces doci do priblizno istog perioda, mada, ipak, tesko je reci koliko ce zaista taj podatak biti i tacan.

    Sto se tice poliranja, zasto da ne? Poliranje se ne smatra kao nesto sto narusava autenticnost (poput pretjeranog makeup-a, intervencija na ciferu, mijenjanja dijelova i cega sve ne), tako da ces time satu samo vratiti stari sjaj, a, naravno, bice i primamljiviji potencijalnim kupcima... Naravno, kao sto je Sky napisao - pazljivo, jer se radi o starom satu.

    @Kruno, burazeru, ja isto tako rekoh da mi se sekundara jedina ovdje cini kao da je od drugog sata, ali ne znam..... A sto se Janeza tice, mislim da Slovenija nije imala nikakvu posebnu oznaku. U K.u.K. monarhiji, dok je Südbahn bio jedna cjelina, sigurno nije, a ne vjerujem ni da je kasnije, u Kraljevini, bilo drugacije.
    Poslednja ispravka: arch_m (7.1.2015. u 17:51)
    nokru likes this.
    Он сказал: "Поехали!"

  5. #225
    Novi član
    Član od
    6.1.2015.
    Poruke
    29
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Da,kazaljke se definitivno razlikuju,pregledao sam slike pazljivo,sekundara posebno,no zapisacu serijski broj mehanizma i pokusati da mu procenim starost,ako to vec casovnicar ne bude uradio,bar na osnovu one Longines liste serijskih brojeva.A sto se tice poliranja primljeno k'znanju. Hvala vam ljudi.
    MMario likes this.

  6. #226
    Novi član
    Član od
    3.9.2013.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Pozdrav, moze li pomoc oko kupovine sata.
    Model sata je Armani AR2434
    Nakit, satovi i dragocenosti : Muski sat Emporio Armani AR2434 - ID 18693659 - Kupujem Prodajem
    Covek ima 22 pozitivne ocene ali sat kosta 15k a u radnji 44k. Pa ne znam da li je replika.
    HOW TO SPOT FAKE EMPORIO ARMANI WATCHES AR1400/AR1410 ALL MODELS | eBay pronasao sam da ima sertifikat koji je naveden na ebay-u kao fake.
    Sta mislite?

  7. #227
    Mlađi član
    Član od
    7.8.2011.
    Poruke
    96
    Lajkovi
    91
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Mislim da je lažnjak. Osim sertifikata, vidi se i loš kvalitet gravure na poklopcu mehanizma. U delu 30METERS/3ATM CE, na ovom na KP bukvalno nije ostavljen razmak između reči. Verovatno ima i još vidljivih nedostataka, ali ovo mi je odmah upalo u oči pa nisam dalje ni gledao.

    Inače, po mom mišljenju, ovaj sat ni u originalu ne vredi tih 15.000. Plaćaš natpis na njemu i ništa više.
    arch_m likes this.

  8. #228
    Član Avatar korisnika Punisher
    Član od
    13.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    185
    Lajkovi
    177
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova


  9. #229
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Punisher
    To je jedan od najkopiranijih Edifice modela.
    Da li je kopija utvrđuje se uvidom u mehanizam.
    Ako ti nešto znači-ja ne bih na tom mestu kupovao takav sat.
    arch_m likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  10. #230
    Član Avatar korisnika Punisher
    Član od
    13.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    185
    Lajkovi
    177
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Kako prepoznati kopije (replike) satova

    Ono sto sam video je da obod na kutiji nije simetrican i da jastucic nije najsjajnije odradjen, a i oznake 15 i 240 i 120 i 30 se bas ne gadjaju. Takodje, ne vidi se nalepnica na kutiji.

Slične teme

  1. Kako prepoznati replike TAG Heuer satova - Informacije/Slike/Linkovi
    By dragon in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 23.11.2018., 8:53
  2. Kazna zbog kupovine replike sata
    By Vladan Stevanovic in forum Kafić
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 17.11.2010., 20:07
  3. Kako kupiti sat na Jomadeals,com
    By spop in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 31.1.2010., 1:21
  4. kako da...
    By gorro in forum Opšti forum
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 16.12.2009., 0:59
  5. Breitling kopije / replike satova ?
    By Corsair in forum Breitling
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 4.11.2009., 20:51

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •