Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2
Like Tree1Likes
  • 1 Post By sima hrabri

tema: Cortebert Sport GRAND PRIX 9912

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    22.10.2010.
    Poruke
    77
    Lajkovi
    116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Cortebert Sport GRAND PRIX 9912

    Nasao sam ovaj dedin sat pa me interesuje sta mi mozete reci o njemu. Pre svega me zanima godina proizvodnje. Nasao sam sat gotovo identican ovom mom na limundu. Ima tamo nekih informacija samo ne znam koliko su pouzdane. Pise da se sat proizvodio 1936-1940. god.

    Original predratni CORTEBERT Made in Swiss (5743584) - Limundo.com

    Zanima me i da mi kaze neko koliko bi okvirno kostalo servisiranje ovog sata? Sat radi savrseno, sa odstupanjem od oko 10s na dan ali bih ga ipak odneo na servis. Zamenio bih mu i krunicu koja je potpuno izlizana (kao da ga je neko francuskim kljucem navijao, a ne prstima), ima i gumicu na sebi. Uzeo bih i neki novi kais, a uradio bih ako je moguce i zamenu pleksija koji je prekriven sa milion sitnih naprslina koje su dubinske tako da poliranje ne bi imalo smisla. Kod casovnicara nikad u zivotu nisam nosio sat na servis tako da su mi cene apsolutna nepoznanica.

    Cortebert Sport GRAND PRIX 9912-dsc01548.jpgCortebert Sport GRAND PRIX 9912-dsc01549.jpgCortebert Sport GRAND PRIX 9912-dsc01551.jpg

    Unapred Hvala!

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Cortebert Sport GRAND PRIX 9912

    Ja bih pre rekao da je s kraja pedestih ili pocetka sezdesetih godina. Ono ostalo sto pise na limunadi su gluposti , ali je cinjenica da su ovo bili vrhunski, vrlo kvalitetni satovi, i u to nema sumnje. Pretpostavljam da je unutra mehanizam cal. 693, ali je losa slika.
    Zameni krunicu obavezno, a i pleksi, koji se "sasusio" - tu zaista poliranje ne pomaze.
    Tacnu cenu servisa ipak ce morati da kaze majstor kada pregleda sat, ali recimo da ne bi trebalo da bude vise od 30-40 eur (bez novog kaisa).
    Poslednja ispravka: sima hrabri (19.10.2012. u 13:42)
    mistrall likes this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

Slične teme

  1. ZENITH, Grand Prix - Servis?
    By Krstic in forum Džepni satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 17.12.2014., 23:08
  2. ETERNA GRAND PRIX
    By div in forum Džepni satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 17:11
  3. Omega grand prix
    By darko in forum Džepni satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 9:52
  4. Eterna Grand Prix (dzepni sat)
    By cupe in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.4.2011., 13:24
  5. Corum Admiral’s Cup Grand Prix
    By dragon in forum Vesti, objave
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 9.5.2010., 16:26

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •