Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 31
Like Tree40Likes

tema: Domaći YouTube kanali o satovima.

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Domaći YouTube kanali o satovima.

    U posljednje vrijeme se pojavljuje sve vise YouTube kanala o satovima sa naših prostora.
    Momci se trude, koliko uspjevaju i kakav će im biti uspjeh u budućnosti vrijeme će pokazati.
    Ja znam za četri kanala, možda ima i vise. Da li ih pratite i interesuje me vase mišljenja o njima.
    Meni je drago da su se pojavili i vjerujem da će se na kraju iskristalisati oni najbolji.

    Pozdrav
    Poslednja ispravka: Ivke1 (24.9.2020. u 22:36)
    Misfit likes this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Domaći YouTube kanali o satovima.

    Mislim da otvaras Pandorinu kutiju!
    Milos G. likes this.

  3. #3
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Domaći YouTube kanali o satovima.

    Ja iskreno znam za jedan i nisam nesto preterano odusevljen kada sam pogledao par klipova. Taj sto sam gledao me je odvracao zbog nekog amaterskog pogleda na horologiju u generalnom smislu, i bavljenje nekim nebitnim stvarima, a izostavljanjem bitnih. Posebno me je nerviralo kada cujem ''Patek je najbolji bez ikakve sumnje'' a da pri tom pojedine brendove slicnog renomea i ugleda poput Lange-a nikada ni ne pominje. Za razliku od watchfindera koji poredi npr Seiko i Rolex na pravi nacin, ovaj tu pricu svodi na ''ne vredi i isplati se''.

    Posebno me je zasmejalo/iznerviralo kada sam cuo da je preko video recenzije sata pozvao Bomar da mu daju taj model Roamera da ga on izreklamira odnosno predstavi, i da ce mu onda cena naglo skociti, jer takav sat je neopravdano jeftino u ponudi... Tako nesto otprilike... Nisam verovao sta slusam...

    Tako da, od domacih, ovaj forum, za sada
    eee, mezzano and Milos G. like this.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Domaći YouTube kanali o satovima.

    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    Mislim da otvaras Pandorinu kutiju!

    Vjerovatno će biti diskusije ali smatram da je ona u jednu ruku dobra. Vidjet ćemo drugačije poglede u odnosu na naše a i ti momci će vjerovatno čitajući naše komentare neke stvari usvojiti i poraditi na tome da isprave greške. Takodjer pohvale će im dati snage da nastave sa tim sto rade.
    Takodjer sam mišljenja da je dobro da imamo mogućnost da ih pogledamo, ako nam se ne svidja lako predjemo na nešto drugo.
    U svakom slučaju ne može naškoditi. Svi smo mi svjesni da ako nam trebajuprave informacije tražit ćemo ih na ovom forumu.

  5. #5
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Domaći YouTube kanali o satovima.

    Watchgeeg
    Trenutno, jedini koji, po meni, ima odličan sadržaj je kanal watchgeek iz Hrvatske. Odabir tema, kako pristupa svakoj recenziji, obraćanje pažnje na bitne detalje, način na koji izlaže. Ima, da kažem, tri glavna tipa videa - unboxing sa prvim utiskom, detaljna recenzija i, ono što je meni veoma interesantno, za sat sa mnogo komplikacija, gshock na primer, detaljno uputstvo kako se te sve komplikacije podešavaju i koriste. Stvarno se vidi da nije seo i za 15 minuta rešio i snimio video.

    Sat na Ruci
    Od ostalih naleteo sam na još jednog klinca, mislim da je iz Srbije, iako ima prijatan glas za slušati, većina tema mu je "šta nosi xyz" a mene to ne zanima. Uz dosta ličnog stava bez nekog ozbiljnog poređenja modela. Očigledno nekog takav sadržaj zanima jer ima dosta publike.

    Ono što bih voleo je kada bi kolega @Haifisch23 svoje tekstove pretočio u video

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    Poslednja ispravka: eee (25.9.2020. u 7:07)
    bezbi, boing, Milos G. and 2 others like this.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Domaći YouTube kanali o satovima.

    Citat Ivke1 kaže: Pregled poruke
    Vjerovatno će biti diskusije ali smatram da je ona u jednu ruku dobra. Vidjet ćemo drugačije poglede u odnosu na naše a i ti momci će vjerovatno čitajući naše komentare neke stvari usvojiti i poraditi na tome da isprave greške. Takodjer pohvale će im dati snage da nastave sa tim sto rade.
    Takodjer sam mišljenja da je dobro da imamo mogućnost da ih pogledamo, ako nam se ne svidja lako predjemo na nešto drugo.
    U svakom slučaju ne može naškoditi. Svi smo mi svjesni da ako nam trebajuprave informacije tražit ćemo ih na ovom forumu.
    Pa nisam siguran da ce otici u dobar pravac, bar od ljudi sa kojima sam vec pricao o ovome.
    Druze moj istomisljeni, postoji samo jedan ispravan stav u ovoj nasoj ljubavi. Evo ti dokaza, forum, imas aktivne ucesnike, njih dosta, i nikada nema svadja. Zasto? Zato sto svi imamo dobre stavove i mislimo slicno, ovde je 2+2=4 i nikako ne moze biti 5. Mozemo diskutovati o tome dal je lepsi Braja ili Omega, i svi biti u pravu. I uvek ce se pojviti neko sa dobrim znanjem da nas poduci, jel vecina nas i voli da sazna nesto vise. Evo ti primer dobrog razmisljanja i stava, TO SI TI, ti si pre neki dan pitao koji mehanizam u Braji da juris, novi ili 2824. Znaci ti si vec uveliko na dobrom putu, dvoumis se izmedju kultnih satova, izmedju mehanizama, poznajes problematiku, upucen, znas sta hoces, pitas sta je bolje.

    Sta hocu da kazem, i sta je poenta mog pisanja gore. Jako je tesko pricati o ovoj temi a ne pomenuti kanal Sat na ruci. Prosto, Strahinja je momak koji je jako vredan, lepo izgleda, lepo prica, ima top obradu videa i zvuka. Napravio je, i napravice BUM po tom pitanju u ovoj obalasti. Najavljuje i neku grupu, verujem da ce odziv i feedback biti 100puta veci nego na ovom nasem forumu.

    Sta je onda problem? Po mom misljenju, on nema dobre stavove, i nema osnovno znanje. Doduse, stalno menja stavove, gore sam napisao da postoji samo jedan ispravan stav, nadam se da ce ga naci.

    U pocetku se zadrzavao na modnin satovima i preporucivao, pa skace na luksuzne satove koji nose neki bogati ljudi, predstavlja se kao poznavalac nekih Rolex modela za koji ni experti nisu culi , pa se sad uhvatio nekih Vintage satova. Glavna delatnost je da juri sajtove gde skida podatke sta nose poznati . Prvo, modne satove nismo nikad ni pominjali,
    drugo sto se tice Roleksa- te stvari nalazi na stranim sajtovima i prevodi ih, nema svoj stav,
    trece- Vintage prica je toliko teska da je cak i nas kolega Haifisch odustao od nje, a Strahinja je postao najveci poznavalac trenutno a nije svestan koliko ne zna o tome. Mislis da je njemu bitno da li je na njegovom satu original krunica? Da li mislis da on zna da vintage sat treba da ima original krunicu npr? Da ga zanima gde mu je onaj Rolex servisiran, koliki mu je sad Beat error, da li je poliran? Ne da ga ne zanima, nego jos gore, ne zna da treba da ga zanima, ako se tim bavi.

    Klasiku nekako ostavlja po strani. Zasto? Eto ga najveci problem! Pa zato sto o klasici mora po nesto da se zna, mora da ti prodje kroz ruku. Mora da se nauci. Mora da se cita. Klasika je prvenstveno cela Swatch grupa i Eta mehanizmi, pa za njom Citizen i Seiko grupa i mehanizmi, Ruski satovi, MIKROSI i , pa tek na kraju ono sto on misli da poznaje a ne poznaje, Richemont grupa i ostali jaki proizvodjaci.

    Da ne nabrajam hiljade gresaka u svakom klipu gde ljudi( koji ne znaju nista o ovoj oblasti) primaju mnogo losih i netacnih informacija. Pomenucu samo jednu. Cirilicu, slovo A u azbuci: raditi test nekog sata koji ima aplikaciju celog dana na pozciciji 12, i tvrditi da je to nas sveti gral 2824, je nista drugo nego neznanje, koje se u tom poslu koji on radi, ne sme imati.

    Polako postaje svestan da ne zna azbuku, ali je po mon misljenju toliko tvdoglav, da je uinat ljudima koji smatraju da je mora znati, nece ni nauciti. Prosto, satove se predstaviti na los, tj "moderan" nacin kako i sam kaze.

    A ti Ivko1, koji "nemas znanje" razbijaj glavu dal si pogodio mehanizam u Braji

    Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
    Poslednja ispravka: bezbi (25.9.2020. u 13:20)
    bokanegra, piksi and Waldi like this.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Domaći YouTube kanali o satovima.

    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    Pa nisam siguran da ce otici u dobar pravac, bar od ljudi sa kojima sam vec pricao o ovome.
    Druze moj istomisljeni, postoji samo jedan ispravan stav u ovoj nasoj ljubavi. Evo ti dokaza, forum, imas aktivne ucesnike, njih dosta, i nikada nema svadja. Zasto? Zato sto svi imamo dobre stavove i mislimo slicno, ovde je 2+2=4 i nikako ne moze biti 5. Mozemo diskutovati o tome dal je lepsi Braja ili Omega, i svi biti u pravu. I uvek ce se pojviti neko sa dobrim znanjem da nas poduci, jel vecina nas i voli da sazna nesto vise. Evo ti primer dobrog razmisljanja i stava, TO SI TI, ti si pre neki dan pitao koji mehanizam u Braji da juris, novi ili 2824. Znaci ti si vec uveliko na dobrom putu, dvoumis se izmedju kultnih satova, izmedju mehanizama, poznajes problematiku, upucen, znas sta hoces, pitas sta je bolje.

    Sta hocu da kazem, i sta je poenta mog pisanja gore. Jako je tesko pricati o ovoj temi a ne pomenuti kanal Sat na ruci. Prosto, Strahinja je momak koji je jako vredan, lepo izgleda, lepo prica, ima top obradu videa i zvuka. Napravio je, i napravice BUM po tom pitanju u ovoj obalasti. Najavljuje i neku grupu, verujem da ce odziv i feedback biti 100puta veci nego na ovom nasem forumu.

    Sta je onda problem? Po mom misljenju, on nema dobre stavove, i nema osnovno znanje. Doduse, stalno menja stavove, gore sam napisao da postoji samo jedan ispravan stav, nadam se da ce ga naci.

    U pocetku se zadrzavao na modnin satovima i preporucivao, pa skace na luksuzne satove koji nose neki bogati ljudi, predstavlja se kao poznavalac nekih Rolex modela za koji ni experti nisu culi , pa se sad uhvatio nekih Vintage satova. Glavna delatnost je da juri sajtove gde skida podatke sta nose poznati . Prvo, modne satove nismo nikad ni pominjali,
    drugo sto se tice Roleksa- te stvari nalazi na stranim sajtovima i prevodi ih, nema svoj stav,
    trece- Vintage prica je toliko teska da je cak i nas kolega Haifisch odustao od nje, a Strahinja je postao najveci poznavalac trenutno a nije svestan koliko ne zna o tome. Mislis da je njemu bitno da li je na njegovom satu original krunica? Da li mislis da on zna da vintage sat treba da ima original krunicu npr? Da ga zanima gde mu je onaj Rolex servisiran, koliki mu je sad Beat error, da li je poliran? Ne da ga ne zanima, nego jos gore, ne zna da treba da ga zanima, ako se tim bavi.

    Klasiku nekako ostavlja po strani. Zasto? Eto ga najveci problem! Pa zato sto o klasici mora po nesto da se zna, mora da ti prodje kroz ruku. Mora da se nauci. Mora da se cita. Klasika je prvenstveno cela Swatch grupa i Eta mehanizmi, pa za njom Citizen i Seiko grupa i mehanizmi, Ruski satovi, MIKROSI i , pa tek na kraju ono sto on misli da poznaje a ne poznaje, Richemont grupa i ostali jaki proizvodjaci.

    Da ne nabrajam hiljade gresaka u svakom klipu gde ljudi( koji ne znaju nista o ovoj oblasti) primaju mnogo losih i netacnih informacija. Pomenucu samo jednu. Cirilicu, slovo A u azbuci: raditi test nekog sata koji ima aplikaciju celog dana na pozciciji 12, i tvrditi da je to nas sveti gral 2824, je nista drugo nego neznanje, koje se u tom poslu koji on radi, ne sme imati.

    Polako postaje svestan da ne zna azbuku, ali je po mon misljenju toliko tvdoglav, da je uinat ljudima koji smatraju da je mora znati, nece ni nauciti. Prosto, satove se predstaviti na los, tj "moderan" nacin kako i sam kaze.

    A ti Ivko1, koji "nemas znanje" razbijaj glavu dal si pogodio mehanizam u Braji

    Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
    Sto se tiče mehanizma nisam bio siguran a sad kad sam kupio sat još manje sam. Ovo je nov Tudorov mehanizam i treba vrijeme da pokaže koliko je dobar. Za sad izgleda jako lijepo i ima veću rezervu snage. Ako si nešto znao a prešutio znaj da ti ubrzo kucam na vrata(sala).

    Upravo si uradio odličan primjer zašto je ova tema možda dobra. Ti si Strahinji dao u jednom postu mnogo informacija na koje bi se trebao osvrnuti. Takodjer drugima koji gledaju govoriš gdje on grijesi i dovodi ljude u zabludu. Sam Strahinja ili je svjestan ili će biti da je kvalitet jedino sto opstaje dugoročno na tržištu. Mogao je Rolex imati reklame i na porodiljskom odjelu da nije imao kvalitet ne bi opstao.
    Meni se nije svidjelo da predstavlja ljude punim imenom i prezimenom sa mjestom boravka i onda njihovu kolekciju satova.
    Predstavio momka i njegova dva Rolexa , bukvalno lopovima dao tips. To se nekad naplaćivalo provizijom od plijena.
    eee and BucaJr. like this.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Domaći YouTube kanali o satovima.

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    Watchgeeg
    Trenutno, jedini koji, po meni, ima odličan sadržaj je kanal watchgeek iz Hrvatske. Odabir tema, kako pristupa svakoj recenziji, obraćanje pažnje na bitne detalje, način na koji izlaže. Ima, da kažem, tri glavna tipa videa - unboxing sa prvim utiskom, detaljna recenzija i, ono što je meni veoma interesantno, za sat sa mnogo komplikacija, gshock na primer, detaljno uputstvo kako se te sve komplikacije podešavaju i koriste. Stvarno se vidi da nije seo i za 15 minuta rešio i snimio video.

    Sat na Ruci
    Od ostalih naleteo sam na još jednog klinca, mislim da je iz Srbije, iako ima prijatan glas za slušati, većina tema mu je "šta nosi xyz" a mene to ne zanima. Uz dosta ličnog stava bez nekog ozbiljnog poređenja modela. Očigledno nekog takav sadržaj zanima jer ima dosta publike.

    Ono što bih voleo je kada bi kolega @Haifisch23 svoje tekstove pretočio u video

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    Ne mogu da nadjem taj kanal iz Hrvatske koji si spomenuo, ako ti nije teško da mi pošalješ link.
    Hvala, lijep pozdrav.
    eee likes this.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika mizzy
    Član od
    6.2.2013.
    Lokacija
    Zrenjanin, Srbija
    Poruke
    1.488
    Lajkovi
    9914
    Reputacioni uticaj
    103

    Određen forumom Re: Domaći YouTube kanali o satovima.

    eee and dr.Duka like this.
    trenutna kolekcija:
    Titoni Airmaster Ref. 93963 S-005
    Doxa Sub 300t Aquamarine Ref. 840.10.241.10
    Grand Seiko SBGA211 Snowflake
    Zenith El Primero Classic Cars Ref. 03.2046.400/25.C771

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Domaći YouTube kanali o satovima.

    @ivko1 Poenta je da ti i ja nismo poznavaoci, i ne predstavljamo se tako, za razliku od njega. I, da si pitao njega sta je bolje, sta bi ti rekao? Prvo si birao izmedju 2 kultna sata o kojima on sigurno ne zna nista osim sto je cuo za te proizvodjace, pa si birao izmedju mehaniuzama o kojima tek ne zna nista. Ako on ne zna da 2824 nema aplikaciju dana, a za drugi sat sa 2836 mora da stane i da procita sa papira jer verovatno nikad pre nije cuo za isti, kako onda tebi da pomogne? Evo ti zadnji klip sad, preporucuje onaj Seiko za 100e kao jedva ga nasao, preporucuje svima, a nema pojma da se vise ne pravi, video na Amazonu jos nekoliko komada pa misli da se samo tamo prodaju. Ne zna da se 7s vise ne pravi, prosto ne zna.

    Nisam ja neko ko ne priznaje tudji trud, samo mi je krivo sto u pricu nije usao sa boljim predznanjem, sa sustinom, pa da mu svi neobavezno pomognemo koliko god mozemo. Ovako on prvi sigurno ne zeli pomoc, ocigedno je kontras, cim i sat nosi na desnoj ruci.

    Evo jos jedan nas momak pokusava nesto, kalan Holikron, ima svu moju podrsku, cak sam mu i pisao, momak ima nekoliko lepih satica i zna sve o njima, istorijat, materijali, mehanizmi, grade verzije itd itd al nema harizmu ko Strahinja.

    Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
    eee and BucaJr. like this.

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •