Strana 12 od 56 PrvaPrva ... 2891011121314151622 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 111 do 120 od ukupno 557
Like Tree1810Likes

tema: ZMA - moji satovi...

  1. #111
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: ZMA - moji satovi...

    Otkud to 007, nije ga bilo pre na slikama Preporucujem ti da uzmes za njega Oyster ili President narukvicu koje su dosta bolje.

  2. #112
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom Re: ZMA - moji satovi...

    pa to je jedan od onih koje sam zaturio! Narukvice cu probati da nadjem negde! Hvala za sugestiju!
    krstin likes this.

  3. #113
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: ZMA - moji satovi...

    Ovo je prava stvar:
    Seiko Super Oyster 22mm Bracelet Strap Band SKX007 7S26 | eBay

    Mada ima i jeftinijih varijanti.
    Poslednja ispravka: krstin (29.1.2013. u 15:58)
    anbeast, Serb and zma like this.

  4. #114
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom Re: ZMA - moji satovi...

    ..jos par fototgrafija 007 u predvecerje.
    ZMA - moji satovi...-img_0388.jpgZMA - moji satovi...-img_0389.jpg
    milan zmaj, RUS, vladas and 10 others like this.

  5. #115
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: ZMA - moji satovi...

    Zma u svakom pogledu sve vise napredujes....BRAVO MAN
    Samo kako ti nije zao Sinn-a?

    next year at this time I'll be a millionaire




  6. #116
    Stariji član Avatar korisnika luger
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    638
    Lajkovi
    1384
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: ZMA - moji satovi...

    mala sugestija : kad se 007 skine sa metala, razmisli da ga pocastis grubljim ili bar vintage koznim kaisem .

    ja sam monstera montirao na jarecu kozu i mislim da sam uradio pravu stvar.

    ... a da, 007 je prava stvar.
    krstin and zma like this.

  7. #117
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom Re: ZMA - moji satovi...

    Upravo o tome razmisljam! Ne volem ja metal, odmah skidam i stavljam kozu ili NATO. Sad cu da jurcam neku kozu! Hvala na sugestiji!!!

    P.S. Posalji mi foto monstera, molim te!

  8. #118
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom

    dok cekam fotografije Monstera, nadjoh ovaj kajs! dopala mi se kombinacija belog stepa i cifara na koroni! hirsh-ov je, jednostavan, gladak, kao vodootporan! posluzice dok ne nadjem nesto bolje vintazno..ZMA - moji satovi...-imageuploadedbytapatalk1359801272.733912.jpgZMA - moji satovi...-imageuploadedbytapatalk1359801362.101867.jpgZMA - moji satovi...-imageuploadedbytapatalk1359801395.613411.jpgZMA - moji satovi...-imageuploadedbytapatalk1359801669.805081.jpg
    Poslednja ispravka: sima hrabri (2.2.2013. u 11:31)

  9. #119
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: ZMA - moji satovi...

    Odlican je
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  10. #120
    zma
    zma je offline
    Stariji član Avatar korisnika zma
    Član od
    21.8.2012.
    Lokacija
    Ukrajna i Srbija
    Poruke
    1.924
    Lajkovi
    18076
    Reputacioni uticaj
    114

    Određen forumom Re: ZMA - moji satovi...

    Postovanje!
    Evo ga jos jedan primerak iz kutije! Girard Perregaux Traveller Time Zone, Alarm i sve ostalo!
    Ljubav izmedju mene i ovog sata je pocela kada sam ga video na ruci jednog coveka na jednom aerodromu dok sam se muvao mnogo po svetu. Naravno, nisam se smirio dok nisam napao tog coveka i zamolio ga da mi pokaze sat.
    On me je prvo gledao kao da imam dva nosa i tri para ociju ali je ipak skinuo sat sa ruke i dao mi da pogledam. Danas, taj covek jedan od moderatora TZ foruma.
    ZMA - moji satovi...-img_0439.jpgZMA - moji satovi...-img_0444.jpg

    Kuciste je od nerdjacuceg celika, kombinovane obrade, bruseno i polirano, sirina bez kljucica je 38mm a visina 15mm. Sam sat izgleda mnogo vece zbog interesantno isklrivljenih lugova sirine 48mm.
    Ciferblat lep kao upisan, beli li je, srebrni li je, cifre nisu stampane nego su postavljene na cifer. Natpis Girard Perregaux se nalazi na brojem 6 i prozorom datuma. Od komplikacija ovaj sat ima mene , datum, drugi vremenski pojas i budilnik. Interesantno je da je tocak datuma iste boje kao i ciferblat. Meni lep detalj.
    ZMA - moji satovi...-img_0452.jpgZMA - moji satovi...-img_0434.jpgZMA - moji satovi...-img_0438.jpg

    Zadnja strana je veoma lepa, u u obliku kupole je sto satu i daje izgled veceg sata. Poklopac je pricvrscen sa 6 minijaturnih srafova za kuciste. Standardni natpisi za GP satove tog doba, ref broj i broj samog sata. Staklo je safirno, ispupceno, domed, sa anti-reflektivnim premazom, daje satu sarm starih, dobrih vremena. Vise je od kucista na nekih 3mm i dozvoljava da se vide cifre iz skoro svih uglova.
    ZMA - moji satovi...-img_0462.jpg


    ZMA - moji satovi...-img_0441.jpgZMA - moji satovi...-img_0442.jpg

    Inace, sat je napravljen 1997 godine, oficijalno je registrovan tada. Skoro i jeste vintazni, zar ne?
    Ja sam drugi, ponosni vlasnik! Kupljen je u USA 2009. godine od jednog prodavca koji je bio promucuran da kupi gomilu satova za koje je znao da ce brzo nestati a posle biti trazeni od strane ljudi kao sto sam ja!
    Na kucistu su dva kljuca, gornji je za regulisanje vremena, datuma i druge vremenske zone a donji je za pustanje u rad budilnika.
    ZMA - moji satovi...-img_0440.jpgZMA - moji satovi...-img_0443.jpg
    A sade o skazaljkama! Moji fetisi!
    Osnovne skazaljke su klasicne, sa lume premazom a sekundara i alarm skazaljka su nesto posebno! Obe su od plavog celika, izuzetno lepe i stalno mi odvlace paznju na sastancima! Naime, sekundara ima tzv. "sweep second" efekat i lepo je gledati kako radi! Skazaljka alarma je pored toga sto je celicno-plava, na samom vrhu crvena! Lepo se uklapa u cifre koje pokazuju unutrasnji krug cifara alarma i koje su takodje crvene!

    Mehanizam koji pokrece ovaj sat je GP 2291 cija baza je mehanizam A. Shild 5008 sa 24h komplikacijom od Dubois-Depraz. Klasika probana i dokazana vremenom a koristili su ga i drugi poznati proizvodjaci. Poseduje "hacking second" funkciju, znaci lako se doteruje! Kada se nosi barem 8 sati dnevno, rezerva snage mu je preko 45 sati.
    U prvo vreme mi je bilo neobicno navijati ga i slusati dugi zvuk, nesto kao "zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz". Sasvim drugacije nego bilo koji drugi sat koji sam imao prilike da drzim u rukama. Doterivanje vremena je klasicno, izvlacenje kljuca na drugo "koleno" a datum i druga zona se namestaju na prvom "kolenu". Datum unapred a druga zona unazad.
    Budilnik! Stvarno radi! Namesta se kljucem na poziciji 4, i "zvrji" i vibrira negde oko 10-12 sekundi a pri samo kraju rada polako iscezava, zavsava se rezerva mehanizma.
    Kajs na ovom satu je orginalan, braon, sa belim stepom i koristi se od samog pocetka. Sirina je 20mm na vrhu i 16mm kod klasicne kopce od poliranog celika sa GP logom. Kajs je verovatno od krokodila, izuzetno udoban i satu daje opet onaj "smekerski" izgled koji mu i pristoji. Imao sam srecu pa sam zajedno sa satom kupio jos jedan nov, braon, sa belim stepom GP kajs od krokodila kao i narukvicu od nerdjajuceg celika, za vrucine kako i treba da bude. Zimi kozni kasj a leti narukvica od nerdjajuceg celika. Nikad je nisam stavio. O ovoj narukvici treba posebno da se pise posto izgleda kao Lepa Brena!!! Neverovatna je!
    ZMA - moji satovi...-img_0464.jpgZMA - moji satovi...-img_0466.jpgZMA - moji satovi...-img_0430.jpgZMA - moji satovi...-img_0447.jpgZMA - moji satovi...-img_0446.jpgZMA - moji satovi...-img_0448.jpg

    Prilikom kupovine sata nisam ocekivao da ce svetleti u mraku! A svetli!
    ZMA - moji satovi...-img_0435.jpgZMA - moji satovi...-img_0436.jpg


    Posle svega iznad napisanog, mislim da je jasno da sam odusevljen satom, svakim njegovim detaljem a najvaznije je da nemozete ostati neprimeceni kada se negde pojavite sa njim na ruci! Moramo priznati da nam je i to vazno! Evo jos malo fotografija i to bi bilo to!
    ZMA - moji satovi...-img_0427.jpgZMA - moji satovi...-img_0429.jpgZMA - moji satovi...-img_0433.jpgZMA - moji satovi...-img_0461.jpg

    I naravno, neizbezna fotografija pod nazivom: " sat viri iz dzepa"

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_0457.jpg
Viđeno:	367
Veličina:	554,9 KB
ID:	56977
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_0459.jpg
Viđeno:	365
Veličina:	501,5 KB
ID:	56978


    Poslednja ispravka: zma (6.2.2013. u 11:17)

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •