Strana 6 od 9 PrvaPrva ... 23456789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 86
Like Tree313Likes

tema: WatchHunter - moja kolekcija

  1. #51
    Član Avatar korisnika BrankoD
    Član od
    13.5.2014.
    Lokacija
    Backa Topola
    Poruke
    236
    Lajkovi
    496
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: WatchHunter - moja kolekcija

    Bravo, lepo je videti obnavljanje satova-
    WatchHunter likes this.

  2. #52
    Član Avatar korisnika WatchHunter
    Član od
    30.10.2013.
    Lokacija
    selo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    847
    Reputacioni uticaj
    77

    Određen forumom Re: WatchHunter - moja kolekcija

    Nije me dugo bilo, otoplilo, pecanje, basta, itd... Ali nije bilo ni novosti.....vec su poceli da me podilaze zmarci sto nemam ni jedan nov sat... Odlucila prosle subote da idem na najlon u lov. I tako odemo.... supurug i ja.....sabajle....obidjemo skoro sve, svasta pokupujemo, ali ne i satove. Nema. U ovo nema, ne racunam one trgovce koji ne prodaju satove za manje od 200e, oni koji su bili na najlonu znaju verovatno o kojim trgovcima je rec. I tako, vec izgubim svaku nadu...i tada naidjem na jednog finog gospodina koji je izlozio na tezgici ispred sebe 10-tak satova. Covek sedi zadubljen u svoje misli, ja cucnem da osmotrim bolje...fini satovi...kazem dobar dan, posto je ovaj sat, posto je ovaj sat, kad slucajno ugledam raketu, pitam ponovo posto je ova raketa? Kad covek kaze poklanjam ti. Reko, molim? Kaze, ti si prva koja si odjutros lepo pitala, zato ti poklanjam, samo treba malo da se ocisti kod casovnicara. Ja, i dalje u totalnoj neverici, kazem ma sama ja to radim, ja sam casovnicar amater. Kako to rekoh, mozete misliti, divanu nikad kraja. I tako, preko Rakete novo poznanstvo. Malo sam je ocistila, uglancala i zamenila krunu i eto, sasvim sam zadovoljna prinovom.
    Naziv: 20150604_142754.jpg, pregleda: 411, veličina: 215,5 KB

    Napokon se rastanemo Gospodin Petar i ja, kad nedaleko odatle bacim pogled na zemlju i ugledam upaljac koji vec dugo trazim
    Naziv: 20150530_165403.jpg, pregleda: 484, veličina: 358,6 KB

    Imco Triplex Super 6700, poznavaoci znaju o kojem upaljacu je rec, kao sto se i vidi na fotki, u fantasticnom stanju je, kao da nikada nije ni koriscen i kupim ga za bagatelu. Odem kuci srecna.
    Ali bas me krenulo tako da sa KureNS pogodim Junghans, koji ekspresno stigne jutros, malo ga kozmeticki doteram i evo rezultata
    Naziv: 20150604_142048.jpg, pregleda: 411, veličina: 182,1 KB

    Naziv: 20150604_142305.jpg, pregleda: 391, veličina: 230,6 KB

    Naziv: 20150604_142132.jpg, pregleda: 408, veličina: 215,5 KB

    Naziv: 20150604_142204-2-2.jpg, pregleda: 386, veličina: 313,0 KB

    Zaista prelep sat, sa minimalistickim ciferom, vrlo lepo stoji na zglobu, elegantan, sa pravim sarmom Junghansa. Nije masivan, do sada nisam imala tako lake satove pa ga sve nesto bojazljivo nosim, jer se na ruci gotovo i ne oseca.
    Shmizla, eee, marko14 and 16 others like this.

  3. #53
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: WatchHunter - moja kolekcija

    WatchHunter
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  4. #54
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Re: WatchHunter - moja kolekcija

    Ova Raketa je predobra!Cestitke na sredjivanju.Izgleda kao novi i skup(lj)i sat.
    WatchHunter likes this.

  5. #55
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: WatchHunter - moja kolekcija

    Pa,dobro, gde si ti ?

    Čestitke na prinovama.
    Šti ne probaš (ako već nisi) da sama nanosiš iluminaciju?
    Posebno "bravo" za najbolji benzinski upaljač ikada (računajući uloženo-dobijeno)
    Mogla bi njegove fotke da postaviš u - Benzinski upaljači
    WatchHunter likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #56
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: WatchHunter - moja kolekcija

    честитам, па то је и права вредност ове ракете, ниси је преплатила хехехе

    и ја исто те који џепну молнију цене 30 или 50евра не рачунам у озбиљне

    честитам и на јунгхансу исто
    WatchHunter likes this.

  7. #57
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: WatchHunter - moja kolekcija

    Čestitke. Lepi satovi. Vidi se da uživaš u svojim satovima.
    WatchHunter likes this.

  8. #58
    Član
    Član od
    3.10.2012.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    383
    Lajkovi
    716
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: WatchHunter - moja kolekcija

    Odlična kolekcija i lepa priča o Raketi (ali i drugim satovima), a Junghans je posebno lep!
    WatchHunter likes this.

  9. #59
    Član Avatar korisnika WatchHunter
    Član od
    30.10.2013.
    Lokacija
    selo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    847
    Reputacioni uticaj
    77

    Određen forumom Re: WatchHunter - moja kolekcija

    Hvala svima na komentarima Ovih dana cu okaciti moje upaljace, nisam ni znala da imamo tu temu.
    Djordje Sugaris likes this.

  10. #60
    Član Avatar korisnika WatchHunter
    Član od
    30.10.2013.
    Lokacija
    selo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    847
    Reputacioni uticaj
    77

    Određen forumom Re: WatchHunter - moja kolekcija

    Poslednjih nedelja sam se zainteresovala za digitalne lcd satove s kraja 70-tih i pocetka 80-tih. Nikada me nisu nesto posebno odusevljavali ovi tipovi satova i, da budem iskrena, nikada nisam o njima mislila kao o ozbiljnim satovima. Medjutim, kada sam malo istrazila i zagrebla povrsinu materije shvatla sam da je takva arogancija bila bezrazlozna. Naime, mnogi satovi, pogotovo iz ere koju sam pomenula su zapanjujuce kvalitetni, pocevsi od kvaliteta kucista, kristala kvarca, pa do samog modula. O raznovrsnosti i sirini spektra modela da i ne govorimo. Ono sto je vazno shvatiti jeste da su digitalni satovi potpuno paralelni svet satova i ne mogu niti ih treba porediti sa mehanickim satovima. Otkrila sam draz i eleganciju jedne epohe i to me je zaista zabavilo i ispunilo novim saznanjima, sto je najbolje od svega. To je dovelo do toga da dodjem u posed ovog lepotana iz 78-e godine - Seiko chronograph sa modulom A229-5010.
    Naziv: 20150707_174406~2.jpg, pregleda: 402, veličina: 379,6 KB

    Naziv: 20150707_174137~2~3.jpg, pregleda: 392, veličina: 394,3 KB

    Naziv: 20150707_173840~2.jpg, pregleda: 379, veličina: 297,0 KB

    Naziv: 20150707_173945~2.jpg, pregleda: 379, veličina: 270,1 KB


    Naziv: 20150707_173750.jpg, pregleda: 304, veličina: 292,4 KB

    Naziv: 20150704_184404.jpg, pregleda: 322, veličina: 240,0 KB

    Naziv: 20150707_173411~2.jpg, pregleda: 316, veličina: 422,0 KB
    Naziv: 20150707_174040~2.jpg, pregleda: 297, veličina: 392,8 KB

    \Sve na ovom satu odise 70-tim, stil, dizajn, sarm.....Jasno vam je do sad da sam odusevljena.
    Sat sam pronasla prosle subote na mom uobicajenom lovistu, na Najlonu, bilo je 35 u hladu i jadnik je ko zna koliko proveo na suncu. Stajao je u kutiji prepunoj satova koji mogu da posluze samo za delove. Uzeh ga, kad ono Seiko, vidim blede brojke na displeju i jedino sto sam uspela da razaznam je da sekunde odbrojavaju. Cenjkala sam se, naravno, i vec sledeceg trenutka je bio u mom dzepu. Satu je falilo stosta, remenstift, sto je najmanji problem, zatim plocice na koje nalezu drukeri, ne znam kako se zovu, su bile malo iskrivljene, te drukeri nisu odmah radili, to se dalo lako ispraviti. Baterija nije bila odgovarajuca, iako je sat radio sa njom. Kada sam zamenila bateriju, jasnoca displeja, odn. intenzitet brojeva se malo popravio, ali ne bas kako treba. Vec sam mislila da je to to, da je displej oslabio i to je sve sto mogu uciniti za njega. Ali palo mi je na pamet da je sat ko zna gde stajao i ko zna koliko bio na ekstremno visokim temperaturama i jakom suncu, te sam ga stavila, logicno, u frizider na pola sata, i rezultat je bio fenomenalan, displej se oporavio, cifre su postale intenzivnije. Kuciste, nerdjajuci celik, sam ispolirala, a staklo sam ocistila koliko sam mogla, postoji par sitnih i tankih ogrebotina koje ne smetaju posebno i ne vide se iz svakog ugla. Narukvica je originalna i nju sam ispolirala.
    Sto se tice samog sata, u pitanju je hronograf, dakle ima stopericu, ovde se ne razumem u termine pa cete mi oprostiti na grubom opisu, odn. prikazuju se dve stoperice jedna ispod druge, moze se meriti zajednicko vreme, ali se jedna moze i zaustaviti dok druga i dalje odbrojava, moze se zaustaviti i ta druga pa se pokrenuti oba vremena da teku istovremeno odakle su zaustavljeni...nadam se da ste razumeli. U modu sata na displeju su prikazani sati, minuti, sekunde, datum i dan.
    Nosim ga 3 dana jedina zamerka jeste svetlo, smesteno je u kucistu sa leve strane i zaista lose osvetljava displej, prosto imam utisak kao da prolazi kroz displej i efektivnost osvetljenja je minimalna, tako da morate dobro zagledati koliko je sati, a da ni tada niste sasvim sigurni, sami sati koji su najblizi izvoru svetlost su i najjasniji, dok su minuti vrlo tesko citljivi, a o datumu da i ne govorim. Svetlo se preko displeja prostire pravolinijski a ne siri se po njemu. Ali, to je, po meni, minorna zamerka u odnosu na sve ostalo sto ovaj sat nudi.
    Jos da napomenem da je poslednja slika slikana dok sat jos nije stavljen u frizider, te su brojevi, pogotovo sa desne strane kao i datum, bledji, ostale slike su posle "lezanja" u frizideru i poboljsanje vidite i sami.
    Poslednja ispravka: RUS (8.7.2015. u 6:47)
    Shmizla, RUS, VLADAN P and 12 others like this.

Strana 6 od 9 PrvaPrva ... 23456789 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •