Strana 54 od 69 PrvaPrva ... 44450515253545556575864 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 531 do 540 od ukupno 685
Like Tree3293Likes

tema: Walter - moji satovi

  1. #531
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Hvala Zagor hvala Nesa, veceras cu da uslikam Kirovskie veoma redak model, extra !!!

  2. #532
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.012
    Lajkovi
    58463
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    E jedva cekam.....Sa obzirom da mi je po dzepovima promaja,u tvojoj galeriji stvarno odmorim dusu.

  3. #533
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Ovo je jedan stari rus,dobio sam ga na poklon od mog drugara Goce. Ovaj Kirovskie je izuzetno redak model iz pedesetih godina, inace Kirovski je prva ruska fabrika za satove iz Moskve, dobila je ime po politickom dejcu Sergeju Kirovu, treba reci da i Poljot potice iz ove fabrike. Najpoznatiji modeli iz ove fabrike su modeli takozvani - zablji, po obliku kucista, koi su popularni medju kolekcionarima. Ovaj model je jednostavan ali unikatan vece niklovano kuciste, plexi zaobljeno svericno biserno beli cifer isto sverican ova forma plexija i cifera pravi ovaj sat jako interesantnim i mozda je iz ovog modela nastala ideja za Junghansov Max Bill jer su dizajnerski jako slicni ali Kirovskie je stariji. Navijacka masina, solidna preciznost, naglasena klasika to mi se jako dopalo na ovom satu.









    RUS, vladas, jagos and 10 others like this.

  4. #534
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Malo sam nejasno napisao gore da je Kirovskie prva fabrika, ustvari fabrika je vec postojala a posle toga u cast Sergeja Kirova dobila njegovo prezime na pocetku je bila -Первый государственный часовой завод - 1ГЧЗ , osnovana je 1930. godine a 1935. godine pridodato je prezime Sergeja Mironoviča Kirova - ove informacije je istrazivao nas drug skydrummer a bilo je i tekstova mislim da je i nas drug Nesa pisao o ovoj ruskoj fabrici !
    jagos and backarelli like this.

  5. #535
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.012
    Lajkovi
    58463
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Walter likes this.

  6. #536
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Ovaj Citizen imam odavno ali nekako zaboravljen nisam ga dosad uslikao. Kupio sam ga na skopskom buvljaku neispravan Maestro Kire kao i uvek popravio interesantno je to da je jako neobican masivno kuciste pozlaceno nazalost nije u najboljem stanju ali sve nadoknadjuje prelepi plavo srebreni cifer koji se preliva, cifer je podeljen na cetriri strane u zavisnosti kako pada svetlo tako da sa dve strane u razlicitim nijansama. Usatu kuca citizenov automatik sa 21 rubin, celicni kapak ispisan sa mnogo brojeva i sifra istrazivao sam na netu napravljen je u malom broju za razliku od drugih citizena. Mislim da datrira sa kraja sedamdesetih i da je kupljen na bliskom istoku jer su tada mnogi nasi sugradjani radili na tom podrucju u svakom slucaju jako interesantan sat koji mi se dopao i etoga u moju kolekciju !











    marko14, RUS, vladas and 10 others like this.

  7. #537
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.012
    Lajkovi
    58463
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Walter kao i uvek odlicno
    Walter likes this.

  8. #538
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Citat Walter kaže: Pregled poruke
    Ovaj Citizen imam odavno ali nekako zaboravljen nisam ga dosad uslikao. Kupio sam ga na skopskom buvljaku neispravan Maestro Kire kao i uvek popravio interesantno je to da je jako neobican masivno kuciste pozlaceno nazalost nije u najboljem stanju ali sve nadoknadjuje prelepi plavo srebreni cifer koji se preliva, cifer je podeljen na cetriri strane u zavisnosti kako pada svetlo tako da sa dve strane u razlicitim nijansama. Usatu kuca citizenov automatik sa 21 rubin, celicni kapak ispisan sa mnogo brojeva i sifra istrazivao sam na netu napravljen je u malom broju za razliku od drugih citizena. Mislim da datrira sa kraja sedamdesetih i da je kupljen na bliskom istoku jer su tada mnogi nasi sugradjani radili na tom podrucju u svakom slucaju jako interesantan sat koji mi se dopao i etoga u moju kolekciju !











    royal flash !!!
    Poslednja ispravka: VLADAN P (13.1.2014. u 15:07)
    DrAgod likes this.

  9. #539
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Dabome Royal Flush - Najace karte u pokeru !!!

  10. #540
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Borba sa svaki sat a posebno ako je u pitanju Seiko moj omiljeni brend ovo sam juce pronasao, i situacija ovog jadnog lepotana je dno dna sto bi neki rekli e sad pocinje borba za delove treba mi staklo ili plexi neznam ovde kod nas u MK dali cu naci ako nenadjem onda trazicu na netu na satu fali i balansa krunica amozda i kljuc nije kako treba fali deo slova E na natpisu ali nije strasno juce sam ga otvorio malo cistio cifer, a danas ide kod Maestro Kire. Ako ovde u Skoplju ne nabavim staklo onda bice dobra informacija gde mogu u Srbiji nabaviti staklo !





    Evo kakav je bio cifer



    Ovo je stanje posle kraceg ciscenja mislim da cemo uspeti jos malo da ga bolje ocistimo !

    marko14, RUS, molnja and 5 others like this.

Slične teme

  1. moji satovi - koje zapravo nemam :)
    By pap in forum Kafić
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 6.12.2010., 14:41

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •