Strana 4 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 62
Like Tree210Likes

tema: Vukas - zbirka

  1. #31
    Stariji član
    Član od
    2.10.2011.
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2390
    Reputacioni uticaj
    69

    Određen forumom Re: Hronografi

    Prelepi satovi, čestitam!

    Vukas - zbirka-tag-heuer-monaco.jpg
    Poslednja ispravka: bajker71 (26.1.2012. u 13:28)
    Vukas likes this.

  2. #32
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Vukas - zbirka

    Izvinjavam se zbog odsustva, neki problemi sa vidom... Astigmatizam. Ok. E, kad je rekao "starački", jedva sam se uzdržao... A čovek nije mislio ništa loše.

    Vukas - zbirka-mornari.jpg Vukas - zbirka-garnitura.jpg

    Dva mornara, plivača, za sada, jer ovom kvarcnom, koji jeste ronilac treba garnitura novih dihtunga i prava radna narukvica da bi opet bio to što je bio. Nekad. Opet, ja ne ronim (umem ali sam ćorav u vodi) a još manje (nikako) nosim sat u vodu, tako da verovatno neću bacati novac na ono što mi ne treba. Jedino im preostaje da tuguju uz ovu garnituru za vino.


    Mali "Pepsi", 7s26, lepi tragovi biografije po njemu, daju mu karakter... nemam šta tu da pričam, da ne izmišljam toplu vodu. Samo da pomenem luminaciju, zaista nije normalna. Da preplašiš Supermena koliko to sija, onako zelenkasto. Nemam sliku iz mraka, ne umem da napravim a da valja.

    Vukas - zbirka-p1.jpg Vukas - zbirka-p2.jpg Vukas - zbirka-p3.jpg
    Vukas - zbirka-p4.jpg Vukas - zbirka-p5.jpg

    E, ovaj drugi sve ima osim glavne stvari. Nema mehaniku! Niko nije savršen, pa ni Seiko, bar ovi moji. Lep je, vintage fazon, malo jači od 40 mm, pomalo barokno kućište, taman koliko treba za dobar ukus. Ni njemu ne znam ličnu istoriju ali po tragovima bih rekao da je bogata. To nije high end kvarc, 5H26 sa 3 rubina (valjda), ali imam utisak da bi mogao bez problema da radi još jedno 50 godina. Trebalo bi da je iz 89. godine, Januar. Nema neku luminaciju, daleko je od Pepsija, valjda je u pitanju starost... razumem ga.

    Vukas - zbirka-sq1.jpg Vukas - zbirka-sq2.jpg Vukas - zbirka-sq3.jpg
    Vukas - zbirka-sq4.jpg Vukas - zbirka-sq5.jpg Vukas - zbirka-sq6.jpg

  3. #33
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Vukas - zbirka

    Što se Japanaca tiče, ovaj je pošljednji... ali je mogo bit i prvi, da j... oca.
    Oprostite za ovu digresiju, to je više onako, da se pomene da su ovi moji Montenegringosi potpisali mir sa Japanom pre jedno pet - šest godina, a rat je formalno trajao ceo vek...

    Vukas - zbirka-a1.jpg Vukas - zbirka-a2.jpg

    Ne znam zašto to pominjem, možda jer mi je ovo jedini Seiko koji bi moooožda mogao da se svrsta u military kategoriju... ako mu se progleda malo kroz prste.
    Vodi se kao Aviator!? Ima doduše takve skazaljke i tachy skalu, i strane sveta. 40 mm bez ove dve krunice i tri drikera. Da ima mesta za još, Japanci bi montirali i kurblu za motorni avion. Kvarcni je, naravno... da je automatik - bio bi Credor. Seiko SDW35CP1 chronograph 7T32, tzv alarm. Lepo je što je taj registar alarma ustvari jedan mali časovnik, samostalan, pa može da se koristi i kao GMT. Jul, 87. ili 97. ne bih znao. Po ožiljcima, pre je 87. Sija u pomrčini, još uvek. Da nemam ovih problema sa vidom, to bi bila ok luminacija. Verzija sa crnim ciferom je onako... ozbiljnija, bolje mu čuči, pogotovo bez ovih detalja u pozlati. To mu nije trebalo, ali ajde. Ima karakter, lepo radi, vintage je... meni odgovara.

    Vukas - zbirka-a3.jpg Vukas - zbirka-a4.jpg Vukas - zbirka-a5.jpg

  4. #34
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Vukas - zbirka

    Meni su sva tri vrlo O.K.
    Vukas likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #35
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Hronografi

    Hvala Gosn Istaknuti, nastaviću ja temu ali sledeće sedmice, kad montiram te multifokalne cilindre na cvikere. Sve mi se muti i idu mi suze na oči.

  6. #36
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Hronografi

    Vule, zamorno jeste, ali bi voleo nekako da ti prenesemo naše uživanje dok pratimo galeriju. Od mene, kao i obično
    Vukas likes this.

  7. #37
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Hronografi

    al si razvukao stranice znalacki... hahha ali strava satovi..
    Vukas likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  8. #38
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Hronografi

    Citat Vukas kaže: Pregled poruke
    Sve mi se muti i idu mi suze na oči.
    Moram još malo da se strpim za đozluke, nije šala. Tri minuta pred monitorom i počinje plakanje... ko španska serija.

  9. #39
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Vukas - zbirka

    Vrlo zapuštena tema... mojom krivicom, naravno.
    Ne znam baš tačno zašto sam ovo snimio ali ako je neki psiholog "on line" (ne psihijatar, tu mi je sve poznato), voleo bih da čujem dijagnozu.

    Vukas - zbirka-djuture1.jpg Vukas - zbirka-djuture2.jpg Vukas - zbirka-djuture3.jpg Vukas - zbirka-djuture4.jpg Vukas - zbirka-djuture5.jpg

  10. #40
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Vukas - zbirka

    Citat Vukas kaže: Pregled poruke
    .
    Ne znam baš tačno zašto sam ovo snimio ali ako je neki psiholog "on line" (ne psihijatar, tu mi je sve poznato), voleo bih da čujem dijagnozu.
    Nedostatak ljubavi nadoknađuješ sakupljanjem besmisleno velikih količina određenih predmeta.
    S obzirom da su u pitanju časovnici to govori o tvom strahu od prolaznosti i vrmena kao takvog.
    Kako se trudiš da jedan broj časovnika promeniš,prepakuješ,izmeniš im formu i sadržaj...to govori o tvojoj želji da kontrolšeš vreme za koje ti se čini da radi protiv tebe.
    Slikanje i javno predstavljanje tih slika je ,ustvari,tvoj vapaj za pomoć.


    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Slične teme

  1. Lijepa zbirka satova
    By sector77 in forum Opšti forum
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.5.2011., 20:35

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •