Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 62
Like Tree210Likes

tema: Vukas - zbirka

  1. #1
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Vukas - zbirka

    Kad primeti da nešto petljam oko satova ili visim na forumu, moja gospođa prokomentariše "kradeš bogu dane". Ja samo dodam "i sate, minute, sekunde...". Od sada ću morati da se "uobročim", ko beba, po tom pitanju. Manje ali kvalitetnije, nadam se. Moja kolekcija, hmm, ima tu svašta. Neću da postavljam satove koje mislim da prodam, smatram da nisu deo zbirke. Samo "doživotne" primerke. Biće jedan po jedan, s vremena na vreme, kad se stigne. I oprostite na skromnijim makro snimcima, pod lošim osvetljenjem. Prvo Daleki istok, posle toga Evropa.

    Vukas - zbirka-s7005c.jpg Vukas - zbirka-s7005a.jpg Vukas - zbirka-s7005b.jpg

    Seiko 7005 2000. Nije King, nije ni Grand ali liči na njih. Mlad starkelja, krštenica mu glasi na maj 1975. Za svoje godine, u solidnoj formi ali pun svakakvih tragova, naravno. Promer bez krunice, koja je ionako zanemarljiva, skoro 37mm. Za to vreme i taj tip sata, solidno. U odnosu na prečnik deluje da je tanak, s obzirom da je automatik, 10,5mm. Sve je čelik, konveksan plexi, bez onog izdignutog ruba, što ga čini savremenijim. Poklopac je klasika, na klik, nema navoja. Ključ sa dva položaja, za štelovanje datuma i vremena. Ne navija se, osim preko rotora. Cifer metalik, blago sedefast sa namernom patinom oko indeksa. Otmeno. Vrlo je čitljiv, čak i pod refleksijom. Nema luminaciju. Zbog maksimalne dimenzije brojčanika sat deluje veći nego što jeste, što mu je čist plus. Šta napisati o mehanizmu? Daleko od današnjih standarda, ali... Zajedno sa 61xx serijom, dokazana "mazga", izdržljiv i uporan do besvesti. Imam utisak da ni šrafštok ne bi mogao da ga zaustavi. Zato su ga valjda i pakovali u mali milion varijanti: Petice, dress modeli, razni dajveri... sve dok sa godinama razvoja nije iznedrio 7S26. To mu je mehaničko unuče. Rođen 1969. sa 17 rubina i frekvencijom od 21.600 bhp, eto, lepo radi i dan danas.

    Vukas - zbirka-s7005d.jpg Vukas - zbirka-s7005e.jpg
    milan zmaj, vladas, GIvan and 14 others like this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Vukas - zbirka

    Odlican tekst kako to samo Vukas moze da napise,hehe...
    Seiko je prelep....ponovicu PRELEP!!! Probaj da ga stavis na crni kozni kais, mislim da ce mu jako lepo leci...bice jos elegantniji...

    Vukas and backarelli like this.
    Historia est magistra vitae!

    Ljudi su kao satovi, neki žure, neki kasne, a ima i pokvarenih.

  3. #3
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Vukas - zbirka

    E sad ce ovako da nas razvuces a gledam te kako pusis cigaru kako je inace pusis i ono drustvo polako dovoljno je jedna slika pa sutra druga....koji si ti covek plasis se zene hehehehehehe
    daj dodji kod mene islikaj to kao covek i da vidimo dozivotne a sto ne i ove za prodaju ... onda nisam trebao ni jadan sat da slikam
    Vukas likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  4. #4
    Član Avatar korisnika Mister No
    Član od
    3.6.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    344
    Lajkovi
    1376
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Vukas - zbirka

    Odličan opis, odličnog sata! Nego ne diraj mi generaciju! Videćemo na sledećem susretu ko je mlad starkelja Kaže se mladić u najboljim godinama
    Vukas likes this.
    Sinn
    Seiko


    "...i kako je do neprepoznavanja dovedena suština prevare" Štulić

  5. #5
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Vukas - zbirka

    Hvala banja, vidim ja da polako postajem skriboman... to je kriv forum. Dobiće Seiko kožu mada ima vrlo udobnu narukvicu sa malom "kliznom" kopčom, može da se podešava na pola milimetra.
    Nestrpljiv Zmaj, a još i ne podnosi dim... ccc. Nemoj Milane da me požuruješ, zabrljaću nešto. Vidiš da sam već stao na žulj čuveku. Čim ustanem, već sam pogrešio. Izvinjotina Mister No, ja sam to odmeravao spram sebe.

    Vukas - zbirka-s7006a.jpg Vukas - zbirka-s7006b.jpg

    Još jedan "hevimetalac" iz daleke ostrvske zemlje, ovog puta "sportski tip", bar po karoseriji. 7006 7002, datira iz Jula 1071. Seiku nekako "leži" čelik, ne znam zašto. Širina nepunih 39mm, ja to uvek merim bez krunice, a sat ne deluje veći od ovog levo, čak suprotno. Eto koliko brojčanik znači i koliko vara oko. Visina kućišta 11mm ali ima plexi sa izdignutim rubom, da je kao prethodni to bi bilo 10. Cifer je Seikova "klasika" za taj period: beli metal, metalni indeksi, skazaljke... sve. Luminacija "u pokušaju", više ne funkcioniše. Nije "on line", što Zmaj reče. Piše da je vodootporan, ne i koliko. Jeste da je poklopac na navoj ali ja to ne bih kvasio. Nipošto. Mehanizam, sve isto kao i 7005, samo pokrenut 1970. sa 21 rubinom i 21.600 bph. i ima dan, osim datuma, za razliku od njega. Biće uskoro tema i o toj mašini, samo ne od mene nego od kolege koji to mnogo bolje radi.

    Vukas - zbirka-s7006c.jpg Vukas - zbirka-s7006d.jpg Vukas - zbirka-s7006e.jpg

  6. #6
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Vukas - zbirka

    Odlicni satovi Bravo !!!
    Vukas likes this.

  7. #7
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Vukas - zbirka

    ok ok dobro se drzis za svoje godine )))
    Vukas and backarelli like this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Vukas - zbirka

    Pošto i ja gorim od želje za Vukas-ovom kolecijom, izračunah da je do sada ovako...

    Prvi model (prelep, kako sat, tako i text) je izašao tačno u 02:02h ... zatim, sledeći model izlazi na videlo foruma tačno u 15:02h .... što znači, Vukasovi "članovi" kolekcije će se pojavljivati tačno na 13 sati ! S`obzirom na ne tako malu kolekciju, trebaće mi oko mesec dana (svaki komad na 13 časova) da vidim celo "odabrano društvo" njegove zbirke.
    E sad, ako se za tih mesec dana ne pojavi moj favorit, spreman sam da lovim Vukas-a na jedno "trgovačko" veče !!!! Nemoj da mi kažeš i da napraviš onu facu "ne znam o kom satu priča" ....znaš ti vrlo dobro koji komad me muči !

    Vukas , čoveče... piši, piši, slikaj i udri !!! Znaš da uživamo čitajući tvoje txt-ove i da sa ne strpljenjem čekamo tvoje komade na jednom mestu !!!!
    VLADAN P, Vukas and DrAgod like this.

  9. #9
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Vukas - zbirka

    i ja gorim....uh izgoreeeee al mu ne da zena da slika sve odjednm hehehehehe ili na lozi da gorimo
    Vukas likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Vukas - zbirka

    mali off...

    Podseti me majstor-Vule sa komentarima gospodje. Od moje gospodje pamtim dva komentara (gundjanja)...

    1. "...bitno je da si stavio čuku (to čuku naglasi) na ruku, a što ideš krezav u narod, koga boli stojko !!!"
    2. /ne posredno pred spavanje/ "...vidi kretena, pokrio ćebetom glavu i stavio svoju ljubavnicu (misli na Sturmanskie) na uvo. A ja bi mogla da prespavam i u dnevnoj sobi, ti nebi ni provalio !"

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Lijepa zbirka satova
    By sector77 in forum Opšti forum
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.5.2011., 20:35

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •