Strana 9 od 10 PrvaPrva ... 5678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 90 od ukupno 97
Like Tree132Likes

tema: umbra - moja kolekcija

  1. #81
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Dragi prijatelji, moram ovo da podelim sa vama. Pre par meseci kupio sam ovde na berzi polovnih satova svog crnog monstera...

    ...U više navrata pisao sam o tome kako sam jako zadovoljan njime i kako ne prestaje da me oduševljava. U početku sam testirao njegovu tačnost, što uostalom radimo svi kada kupimo sat. Od početnih -8 sekundi pa do pre sedam dana njegovo dnevno kašnjenje se ustalilo na nekih -12 sekundi dnevno. Prošle sedmice, prolazeći pored časovničarske radnje dobro nam poznatog novosadskog majstora g. Simovića, svratim unutra po prvi put i zateknem samo njegovog mladog radnika. Bio sam malo razočaran što majstor nije tu, ali kad već svratih kažem momku da ga stavi na uređaj za merenje tačnosti, (ne mogu sada da se setim imena tog uređaja). Dečko ga malo prodrma, stavi na mašinu i ona samo potvrdi kašnjenje od 12-estak sekundi. Još mi reče i da mu je frekventna amplituda nešto manja od standardne, ali da je ukupan rezultat u okviru predviđenom za mehanizam 7S26-b, i da ako baš hoću dođem iduće nedelje da ga majstor podesi još preciznije.
    Sutradan uradim nešto za šta će mi puno vas reći da je glupo jer sat je pod garancijom još više od godinu i po dana...naime, sam sam ga otvorio, vrlo pažljivo, bilo je to nešto jače od mene u tom času, nešto poput radoznalosti deteta prema novoj igrački i želje da se vidi šta to ima unutra?! Par minuta sam zadivljeno posmatrao mehanizam, njegovo srce koje kuca i kretanje tega za navijanje u raznim položajima. Onda ugledam + 0 - deo sa kojim se podešava rad, stavim ga pod jaku lupu i vidim da je za nešto manje od milimetra u položaju minus ...lagano ga dodirnem jednom finom alatkom i za manje od pola milimetra pomerim prema plusu! Pažljivo zatvorim poklopac, vodeći računa da se dihtung ne pomakne, ostavim ga na ravno da mu se rad stabilizuje i nakon pola sata zapišem trenutno odstupanje od -3 sekunde u odnosu na atomski sat s kojim ga stalno upoređujem. Sledećih dana sam zapisivao vreme na svakih 6 i 12 sati, i sada, nakon sedam dana došao do zaprepašćujućeg podatka: noseći ga ceo dan na ruci on izgubi 3 sekunde dnevno, koje nadoknadi preko noći u vodoravnom položaju, i tako sada posle sedam dana on je praktično na nuli, odnosno na istih onih - 3 sekunde ubeležene na početku testa. Verovali ili ne, u ovom režimu nošenja po danu i ostavljanju po noći monster radi u sekundu, što znači savršeno tačno. Posmatraću ga i narednih dana da vidim kada će učiniti neko odstupanje koje se jednom mora desiti! Naravno, javiću vam kada se to dogodi.
    Sve ovo je samo potvrda mnogih vaših mišljenja iznetih ovde na sajtu, da se radi o odličnom mehanizmu koji može da se nosi sa daleko skupljim od sebe!
    Poslednja ispravka: umbra (12.5.2012. u 15:12)
    ...požuri polako...

  2. #82
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    E sou s tobom.svaka cast na majstorluku al ne diraj ga vise molim te pokvarices nesto garant.ja se i dan danas ne usudjujem da diram mehanizam.ne volim ni da sam otvaram sat a i tebi bi preporucio da odes do majstora da ga lepo zatvori.inace to jeste odlican sat i odlican mehanizam slazem se s tobom.

  3. #83
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Citat jagos kaže: Pregled poruke
    E sou s tobom.svaka cast na majstorluku al ne diraj ga vise molim te pokvarices nesto garant.ja se i dan danas ne usudjujem da diram mehanizam.ne volim ni da sam otvaram sat a i tebi bi preporucio da odes do majstora da ga lepo zatvori.inace to jeste odlican sat i odlican mehanizam slazem se s tobom.
    Ma, na pamet mi više ne pada da ga diram, nisam ja ništa popravljao, samo bukvalno za manje od pola milimetra pomerio polugicu. Nisam znao da se to tako precizno odražava na rad! I ne brini se, poklopac je dobro zatvoren. Klizio je fino, bez ikakve prisile i dotegnut kako treba.
    vladas, jagos, sima hrabri and 3 others like this.
    ...požuri polako...

  4. #84
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom

    Cestitke za majstorluk, ali se takodje slazem da se ne treba igrati vise sa tim stvarima. Osim naravno, ne planiras da pocnes da radis kod Simovica

  5. #85
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Black monster

    Odličan je to sat i mehanizam. I ja imam slična iskustva. I tačno je da se da podesiti da ide u sekundu tačno. Ja sam moja iskustva izneo ovde http://www.svetsatova.com/forum/f74/...81-2703-7.html . Kasnije nisam ni pratio odstupanja ( a mogao bih ) . Jedino što sam ja uvek za varijantu da sat pogleda časovničar. Neka te uzdravlju služi.

  6. #86
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Citat umbra kaže: Pregled poruke
    ...Verovali ili ne, u ovom režimu nošenja po danu i ostavljanju po noći monster radi u sekundu, što znači savršeno tačno. Posmatraću ga i narednih dana da vidim kada će učiniti neko odstupanje koje se jednom mora desiti! Naravno, javiću vam kada se to dogodi.
    Haha, svaka čast umbra, još malo prakse i počećemo da ti donosimo satove na štelovanje.

    Citat umbra kaže: Pregled poruke
    Sve ovo je samo potvrda mnogih vaših mišljenja iznetih ovde na sajtu, da se radi o odličnom mehanizmu koji može da se nosi sa daleko skupljim od sebe!
    Što se tiče ove izjave, to je AKSIOM.

  7. #87
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Evo od mene još malo igranja sa dizajnom satova. Na umu mi je bio jedan niskobudžetni, kvarcni sat sa solarnim napajenjem, a u duhu istraživanja svemira. Cifer rešen kao monitor radara i na njemu bi se smenjivala sazvežđa, a kazaljke su stilizovane rakete sa sekundarom koja u osnovi ima skoro nevidljiv prsten i jedno zeleno svemirsko telo koje bi svojim stalnim okretanjem davalo satu posebnu dinamiku. Za sada uradio sam dva modela: oRion i sCorpio...značili bi mi vaši iskreni komentari...

    1. ORION:


    2. SCORPIO:
    ...požuri polako...

  8. #88
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    uuu odlicno Umbra, svaka cast

  9. #89
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Dobro izgledaju, baš svemirski. Nego ja gledam, gledam i čini mi se da su satovi isti, a da se razlikuju samo u imenu. Jel da?

  10. #90
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Citat Shmizla kaže: Pregled poruke
    Dobro izgledaju, baš svemirski. Nego ja gledam, gledam i čini mi se da su satovi isti, a da se razlikuju samo u imenu. Jel da?
    Nisu isti. Ako pažljivije pogledaš videćeš na prvom sazvežđe Orion, a na drugom Scorpion. Poenta serije je upravo to da svaki dobije ime prema konfiguraciji zvezda određenog sazvežđa na ciferu.
    Shmizla likes this.
    ...požuri polako...

Strana 9 od 10 PrvaPrva ... 5678910 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •