Strana 2 od 10 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 97
Like Tree132Likes

tema: umbra - moja kolekcija

  1. #11
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Na slici dole sam crvenom bojom označio mesto na kome se vidi neko beličasto zamagljenje na unutrašnjem delu stakla. Ono nestane kada se poklopac otvori ali se za par minuta vrati. Ne mogu precizno da kažem ali mislim da sam ovo zamagljenje video par nedelja posle kupovine, tada je bilo znatno manje i samo u ćošku, gore desno. Tada sat još nije bio u vodi. Da napomenem da sa satom plivam i da je do sada dobro dihtovao. Šta bi to moglo da bude? Priznajem da me malo nervira.


  2. #12
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18039
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Mora da priznam da na slici ne primećujem to zamagljenje.Svejedno,ako je to tako kao što kažeš da nestane kada se poklopac otvori,onda je svakako reč o vlazi koja je ko zna kada prodrla u kućište.Predlažem da skineš poklopac i bateriju,okreneš sat licem na dole pa,polako uz pomoć fena prosušiš unutrašnjost. Ili ,u istom tom položaju da ga staviš na neko peškirče pa na radijator na neko vreme(ne mislim na uljane radijatore-prevrući su).
    Varijanta 3.-Odnesi ga časovničaru na proveru i eventualnu zamenu dihtunga.
    U svakom slučaju ne dozvoli da još dugo bude u takvom stanju.Ne prija mu.
    skydrummer likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #13
    Član Avatar korisnika Mister No
    Član od
    3.6.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    344
    Lajkovi
    1376
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Po slici naličja tj. poklopca sata čini mi se da je sat otvaran. Nestručno rekao bih. Moguće da tada dihtung nije pravilno vraćen, pa ti ulazi vlaga. Rešavaj što pre jer može da ti nastrada cifarnik. Dok to ne rešiš ne kvasi sat nikako!
    bt321 likes this.
    Sinn
    Seiko


    "...i kako je do neprepoznavanja dovedena suština prevare" Štulić

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika bt321
    Član od
    5.2.2011.
    Lokacija
    SKOPJE-MK
    Poruke
    1.834
    Lajkovi
    16238
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    i obavezno promeni dihtung na krunici

  5. #15
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Jedan zlatni SCHAFFHAUSEN

    Sat je ostao posle tečine smrti kao poklon mome sinu. Znam da se radi o nekada poznatom švajcarskom brendu SCHAFFHAUSEN. U dosta lošem stanju je, mehanizam na navijanje ne radi, cifer ima oštećenja. Sat je u potpunosti izrađen u zlatu. Pitanja za vas su: da li i gde je moguće kompletno ga srediti? Osposobiti mehanizam da radi, restaurirati oštećenja i zameniti staklo. Koliko bi okvirno te intervencije koštale? I koja je njegova vrednost? U ovakvom stanju i posle restauracije? Hvala unapred na svakoj informaciji!

    1.

    2.

    3.

    4.

  6. #16
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Jedan zlatni SCHAFFHAUSEN

    koliko moze da kosta sredjivanje moze samo casovnicar da ti kaze,nisam otkrio toplu vodu ali cifer mora da se menja skroz moje misljenje je tako...ostalo sto se tice mehanizma moze da ga otvori i da vidi sta se desava sa mehanizmom...to ti nece biti uopste jeftina varijanta ali ako ti je stalo onda nista nije skupo...
    ja sam moj sat u daleko boljem stanju i bez ikakve zamene samo servis i poliranje platio...da ne kazem koliko i plis sto je vazno uradio ce mi covek za manje novce...ali skupo...a za njega verovatno puno muka a malo para
    tako da ti je najbolje ako si iz Beograda pravo City pasaz Bojovic u prizemlju i da ga otvori i sve ce ti reci...posten decko vredan i radan!
    poz

    next year at this time I'll be a millionaire




  7. #17
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Jedan zlatni SCHAFFHAUSEN

    Hvala Milane. Evo setio sam se i da ga otvorim i snimim mehanizam i unutrašnju stranu kućišta na kojoj se takođe nalaze neke oznake.

    5.

    6.

  8. #18
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Jedan zlatni SCHAFFHAUSEN

    pa ovako mehanizam dobro izgleda...ali ako nesto nije u vezi kljuca sad se ja bas ne razumem mozda ne treba servis ako nisi pri parama a oces da ga imas...ali ipak servis je preporucljiv ako nikad nije radjen...imaces sa poliranje i svim onim nov sat

    next year at this time I'll be a millionaire




  9. #19
    Banned
    Član od
    7.10.2009.
    Poruke
    213
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Jedan zlatni SCHAFFHAUSEN

    Cestitke i od mene za IWC, a servis obavezno uradi, zasluzuje to ovaj sat.

  10. #20
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Jedan zlatni SCHAFFHAUSEN

    nadam se da ce neko od forumskih casovnicara videti slike i prokomentarisati, ali i meni se cini, kao i zmaju, da je mehanizam ok, ne deluje da je popio vlagu i korodirao, miši nisu izjeli zupcanike i ostalo, pa verujem da nece biti potrebna nabavka delova, sto bi moglo da predstavlja problem. ali, ipak bi najbolje bilo da neki casovnicar pogleda mehanizam detaljno.
    ako dobro vidim, na poklopcu su urezani datumi servisa, i cini mi se da je prvi datum oktobar (X) '74, a drugi '88.

    e sad, ako zelis da sat vratis u prvobitno stanje, to, koliko znam, moze da se obavi samo u njihovoj fabrici i vrlo je skupo.
    ovako, samo ilustracije radi, jedan moj poznanik je pre tri-cetiri godine slao svoj IWC Yacht Club u fabriku na restauraciju - pri tome je sat bio u neuporedivo boljem stanju od tvog - i to zadovoljstvo ga je kostalo gotovo 1.500 eur i trajalo je nekoliko meseci.

    a procenu je tesko dati, mozda da pogledas po aukcijskim sajtovima, pa ces steci okvirnu predstavu o vrednosti?
    poz!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

Strana 2 od 10 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •