Strana 10 od 10 PrvaPrva ... 678910
Prikaz rezultata 91 do 97 od ukupno 97
Like Tree132Likes

tema: umbra - moja kolekcija

  1. #91
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Nešto slično ovome sam zamislio kao finalno rešenje...ovde je cifer stavljen na jedan od Casio Protrek modela. Čisto primera radi, naravno da bi se radilo sve prema osnovnoj ideji...
    ...požuri polako...

  2. #92
    Mlađi član Avatar korisnika Luigi
    Član od
    3.6.2012.
    Poruke
    86
    Lajkovi
    837
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: umbra - moja kolekcija

    Nedostaje samo jedan digi ekran pri dnu, i sve super

  3. #93
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Da, primetila sam ja različito sazvežđe, ali sam mislila da se to menja kako vreme teže i zvezde se pomeraju. Na ovom primeru Pro Trek modela mi cifer izgleda još bolje nego na idejnom rešenju. Po meni bi bilo dobro da poneki opisi tastera budu zelene boje. Jesi razrađivao dalju realizaciju ideje? Kako i gde izraditi sat? Kakvi su ti planovi?

  4. #94
    Član Avatar korisnika Mr D
    Član od
    30.12.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    451
    Lajkovi
    2867
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Meni satovi odlično izgledaju!
    Drugačije i skladno.

    Ipak, pošto uvek imam kritički pogled, ovo su neke napomene:
    1. Ilustracija: Ne dopada mi se što ilustracije satova izgledaju previše sivo, i na sivoj su pozadini. Zbog toga će se većini više dopasti ovakav cifer i kazaljke na Proteku, iako je tvoj dizajn bolji. Zbog takve obrade se boje ne primećuju dobro i nedostatak kontrasta je depresivan (bar meni) - moja prva misao je bila da ovakav sat sigurno bolje izgleda uživo, nego na slici. Dakle, treba nekako drugačije finalizovati ilustraciju.
    2. Možda bi bilo interesantno da na dugmetu (iznad krunice) bude odozgo (na mestu gde se pritiska) tačka ili bilo kakav detalj zelene boje. Ustvari, možda ga i ima, ali se ne vidi iz ove perspektive...
    3. Nešto mi ne leži natpis oRion... nemam pojma zašto, kao da nije u skladu sa ostatkom sata. Možda možeš da se poigraš sa fontovima.


    Nadam se da si predvideo da detalji na ciferu (brojevi 3, 9, 12 i tačke) budu malo ispupčeni. Mislim da je važno da postoji taj osećaj dubine.

    Kaiš je važan deo ovakvog sata.
    Pošto je niskobudžetni, prepotstavljam da se traži nešto čega već ima na tržištu.

    Eto, tako meni izgleda.
    Nadam se da se ne ljutiš zbog komentara.

  5. #95
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Citat Mr D kaže: Pregled poruke
    Meni satovi odlično izgledaju!
    Drugačije i skladno.

    Ipak, pošto uvek imam kritički pogled, ovo su neke napomene:
    1. Ilustracija: Ne dopada mi se što ilustracije satova izgledaju previše sivo, i na sivoj su pozadini. Zbog toga će se većini više dopasti ovakav cifer i kazaljke na Proteku, iako je tvoj dizajn bolji. Zbog takve obrade se boje ne primećuju dobro i nedostatak kontrasta je depresivan (bar meni) - moja prva misao je bila da ovakav sat sigurno bolje izgleda uživo, nego na slici. Dakle, treba nekako drugačije finalizovati ilustraciju.
    2. Možda bi bilo interesantno da na dugmetu (iznad krunice) bude odozgo (na mestu gde se pritiska) tačka ili bilo kakav detalj zelene boje. Ustvari, možda ga i ima, ali se ne vidi iz ove perspektive...
    3. Nešto mi ne leži natpis oRion... nemam pojma zašto, kao da nije u skladu sa ostatkom sata. Možda možeš da se poigraš sa fontovima.


    Nadam se da si predvideo da detalji na ciferu (brojevi 3, 9, 12 i tačke) budu malo ispupčeni. Mislim da je važno da postoji taj osećaj dubine.

    Kaiš je važan deo ovakvog sata.
    Pošto je niskobudžetni, prepotstavljam da se traži nešto čega već ima na tržištu.

    Eto, tako meni izgleda.
    Nadam se da se ne ljutiš zbog komentara.
    Hvala svima, posebno Mr D za iscrpni komentar. Taman posla da se ljutim, potrebno mi je još nečije sagledavanje problema jer čovek, hteo ne hteo, prema svom postane pristrasan. Uzeću ozbiljno u obzir sve što si napisao.

    Shmizla...pogodila si u srž problema! Ja bih se rado i vrlo ozbiljno posvetio dizajniranju satova, ali pojma nemam šta i kako dalje od toga. I kao slikaru sama izrada slika ne predstavlja mi nikakav problem...ali kada dođe do prodaje, uhvati me sto muka i najradije bih pobegao daleko. Menadžment i marketing organski ne podnosim iako znam da bez toga nema ništa.
    Vladan Stevanovic and vladas like this.
    ...požuri polako...

  6. #96
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Citat umbra kaže: Pregled poruke
    ...I kao slikaru sama izrada slika ne predstavlja mi nikakav problem...ali kada dođe do prodaje, uhvati me sto muka i najradije bih pobegao daleko. Menadžment i marketing organski ne podnosim iako znam da bez toga nema ništa.
    Apsolutno te razumem, i siguran sam da svi imaju taj problem, jednostavno ne možemo biti talentovani za sve. Iz tog razloga toplo preporučujem da se udružiš sa nekim kome su menadžment i marketing strast (da, postoje i takvi ljudi ).

  7. #97
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: umbra - Moj jedini sat

    Citat Vladan Stevanovic kaže: Pregled poruke
    Apsolutno te razumem, i siguran sam da svi imaju taj problem, jednostavno ne možemo biti talentovani za sve. Iz tog razloga toplo preporučujem da se udružiš sa nekim kome su menadžment i marketing strast (da, postoje i takvi ljudi ).
    Znam da postoje i takvi ljudi, bez kojih je danas nezamislivo svako poslovanje.
    Evo, pozivam ih! Ozbiljno mislim! Ako bilo ko od njih nađe svoj interes, da se udružimo i radimo skupa. Iz razumljivih razloga ono što smatram najboljim još nisam javno pokazivao.
    Poslednja ispravka: umbra (17.6.2014. u 7:24)
    Shmizla likes this.
    ...požuri polako...

Strana 10 od 10 PrvaPrva ... 678910

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •