Strana 2 od 55 PrvaPrva 1234561252 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 542
Like Tree2994Likes

tema: Skydrummer-moja kolekcija

  1. #11
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Skydrummer-moja kolekcija

    Hvala svima!

  2. #12
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Skydrummer-moja kolekcija

    Još jedan sat iz moje kolekcije. U pitanju je Amfibija, pa još pilot verzija (sa skeleton kazaljkama ). Ručni navijač, mehanizam 2409, sa 17 rubina, osmougaono kućište, iz 80-tih.
    Par fotografija ovog lepotana.














  3. #13
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Skydrummer-moja kolekcija

    Lep sat,lepe slike...šta ćeš više
    Bravo.
    skydrummer likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #14
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Skydrummer-moja kolekcija

    Hvala Vladane.

  5. #15
    Stariji član
    Član od
    2.10.2011.
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2390
    Reputacioni uticaj
    69

    Smile Re: Skydrummer-moja kolekcija

    Sky, prezentacija satova je urađena kao za naslovnu stranu nekog specijalizovanog časopisa, naročito ono sa pčelama. Nadam se da nije bolelo. Seiko satovi mi se jako sviđaju i onaj rus na kraju koji mi izgleda poznato.

  6. #16
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Skydrummer-moja kolekcija

    Hvala Bajkeru, poznat kažeš... .

  7. #17
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Skydrummer-moja kolekcija

    Na red je došao i ovaj sat. U pitanju je Casio Ef 308D-1AV. O njemu možete pročitati više na ovom mestu. Sat koji me služi godinama, sat koji daje mnogo a traži malo.

    http://

    http://

    http://

    http://

    http://

  8. #18
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Skydrummer-moja kolekcija

    Jedan spašen, idemo dalje...

    Da sam se setio da napravim fotografije sata pre sređivanja ovaj tekst bi se našao u rubrici „restauracuja satova“ ovako mesto mu je ovde.

    S obzirom da, između ostalog, volim i cenim Seiko satove i da ih imam nekoliko u kolekciji, posebno modela sa mehanizmom 7006, reših da kupim jedan ( 7006 ) za delove, zlu ne trebalo. Ubrzo se ukazala prilika da kupim jedan takav sat. Fotografije sata koje su mi bile dostupne bile su više nego lošeg kvaliteta. Na osnovu njih sat je bio potpuno nejasne spoljašnjosti. Ono što je meni, u tom trenutku, bilo bitno jeste da je imao pomenuti mehanizam. Sat sam kupio i sačekao dan-dva da stigne. Nisam puno očekivao od sata, ipak mi je trebao za delove. Kada je sat stigao sa njim je stiglo i iznenađenje a sa iznenađenjem i nedoumica. Radi se o tome da je sat imao perfektan brojčanik i kazaljke što je automatski značilo da bi se dao srediti. Međutim, taj mališan od svega 35 mm prečnika, imao je velik broj dubokih risova po kućištu, što je najgore neki od njih su bili i po ivicama kućišta ( noćna mora za onoga ko polira sat a hoće da izvuče ivice ). Pleksiglas na satu ne samo da nije bio orginalan nego je bio previše izdignut ( oko 3,5 mm ) i neoborenih ivica. Veoma ružan prizor. Kožni kaiš na satu bio je star i iznošen- za smeće. Kao što rekoh, javila se nedoumica, sređivati sat ili ne. Trošiti novac na tako nešto ili ne. S obzirom da je kolekcionarstvo samo po sebi sve samo ne racionalno, rešio sam da se tako i ponesem. Rešio sam da satu vratim stari sjaj, koliko god je to moguće. Nisam očekivao čudo jer je sat imao velik broj dubokih ogrebotina po kućištu. Na jednoj od fotografija vidi se u kakvom je stanju poklopac. To nije ispolirano jer bi nestale oznake, samim tim i lična karta sata a ujedno pokazuju nemilost kroz koju je sat prošao. Mogu da shvatim kako nastaju ogrebotine na gornjoj strani sata kao i na bočnim stranama ali kako neko uspe da izudara sat sa donje strane e to mi nije jasno. To se nošenjem ne postiže. Jednom prilikom sam čuo: „Ako praviš kuću kupi Reno 4 .“, nema šta taj auto ne može da ponese i podnese. Očigledno da slično važi i za Seiko jer je ovaj primerak izgledao kao da je proveo mnogo godina na građevini.


    Dakle, sat sam odneo na poliranje i veoma sam zadovoljan kako je to sve urađeno. Recimo da je 75% - 80% ogrebotina uklonjeno. Na kućištu recimo kod broja 9 i 11 vidi se ono što nije moglo biti u potpunosti uklonjeno. Staklo je takođe zamenjeno, ko ne zna rekao bi da je fabričko. Takođe stavljen je nov kaiš. Nisam morao da obnavljam osvetljenje ( luminaciju ) na kazaljkama i brojčaniku jer je savršeno očuvana.
    Neka slike kažu ostalo.
    Skydrummer-moja kolekcija-1.jpgSkydrummer-moja kolekcija-1a.jpgSkydrummer-moja kolekcija-1b.jpgSkydrummer-moja kolekcija-2.jpgSkydrummer-moja kolekcija-3.jpgSkydrummer-moja kolekcija-4.jpgSkydrummer-moja kolekcija-5.jpgSkydrummer-moja kolekcija-6.jpgSkydrummer-moja kolekcija-7.jpg


    I nekoliko fotki sa njegovim mlađim bratom.

    Skydrummer-moja kolekcija-8.jpgSkydrummer-moja kolekcija-9.jpgSkydrummer-moja kolekcija-10.jpg


    Eto bila je ovo kratka priča o satu od kojeg bi neko okrenuo glavu, neko ko ne zna šta je Seiko. Priča o satu teške i surove mladosti i mirne i spokojne budućnosti. Priča o satu čijim sređivanjem i eventualnom prodajom ne samo da nećete zaraditi stotine evra nego nećete povratiti ni uloženo. Zašto ? Zato što je kupovina Seika sama po sebi profit. Zato što taj sat nije pravljen da mami uzdahe kao njegova skupa konkurencija za kojom ne zaostaje nipočemu. Jedini uzdah koji će on izmamiti jeste onaj kada posle 40 ili 50 godina shvatite da na ruci imate sat koji prkosi vremenu mereći ga u sekundu. Sat koji je sa vama prošao sito i rešeto ne ostavljajući vas na cedilu. E to nema cenu. Rečju, Seiko !

  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Skydrummer-moja kolekcija

    Skydrummer cestitam! Prelep tekst, a ovaj poslednji pasus je mozda najbolja reklama za jedan sat koju sam procitao, ukljucujuci i one zvanicne reklamne slogane! Lepo se vidi sta sve mogu: ljubav, inspiracija i nadahnuce
    DrAgod and bokanegra like this.

  10. #20
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Skydrummer-moja kolekcija

    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Slične teme

  1. Vlada035 - moja kolekcija
    By vlada035 in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 7.3.2014., 16:56
  2. Moja Glashutte kolekcija satova
    By Laslo51 in forum Glashütte Original
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 1.3.2013., 23:16
  3. sima hrabri - moja kolekcija
    By sima hrabri in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 158
    Poslednja poruka: 12.11.2012., 18:13
  4. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 11.3.2012., 19:51
  5. KLCKLC2710 - Moja (amaterska) kolekcija satova
    By KLCKLC2710 in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 20.10.2011., 15:22

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •