Strana 21 od 55 PrvaPrva ... 1117181920212223242531 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 201 do 210 od ukupno 542
Like Tree2994Likes

tema: Skydrummer-moja kolekcija

  1. #201
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Skydrummer-moja kolekcija

    a, za šta će tebi ronioci kada ti more presušilo

    odlične fotke
    skydrummer likes this.

  2. #202
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Skydrummer-moja kolekcija

    A sada malo uživanja:


    http://

    http://

    http://

    http://

    http://

    http://

    Skydrummer-moja kolekcija-2.jpgSkydrummer-moja kolekcija-3.jpgSkydrummer-moja kolekcija-4.jpgSkydrummer-moja kolekcija-5.jpgSkydrummer-moja kolekcija-6.jpgSkydrummer-moja kolekcija-7.jpg
    RUS, jagos, Walter and 16 others like this.

  3. #203
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Skydrummer-moja kolekcija

    Uzivamo
    Odlicne slike
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  4. #204
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom

    Kada sam već uslikao da ne bude uzalud.
    Skydrummer-moja kolekcija-img_2329.jpgSkydrummer-moja kolekcija-img_2330.jpgSkydrummer-moja kolekcija-img_2332.jpgSkydrummer-moja kolekcija-img_2338.jpgSkydrummer-moja kolekcija-img_2340.jpg

    Hvala. Ima toga još ali da ne davim.
    Poslednja ispravka: RUS (25.7.2013. u 23:56) Razlog: Spojene poruke
    RUS, jagos, Walter and 11 others like this.

  5. #205
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Skydrummer-moja kolekcija

    Skoro nisam predstavio neki starovremenski sat pa je red da to sada učinim. Pre izvesnog vremena kupio sam jedan stari Citizen. Sat je bio dobro očuvan, cena solidna i nisam odoleo. Par stvari je interesantno u vezi konkretnog sata. Prvo bio je lepo očuvan. Druga stvar sat ima ručno navijanje što sam tek nedavno shvatio tj da budem iskren dva člana foruma su mi odgonetnuli misteriju. Sat ima dobro poznati mehanizam iz serije 82xx tačnije pokreće ga mehanizam 8210. Pre nego što sam sat kupio malo sam gledao po netu i na jednom sajtu gde je predstavljen ogroman broj mehanizama nije bilo reči o tome da sat ima ručno navijanje te sam ja uzeo zdravo za gotovo da ručnog navijanja stvarno nema. Treća stvar koju sam primetio praktično prvog dana kupovine jeste da kada se krunica povuče na drugo koleno vrlo lako ispadne. Prodavac ne reče da krunica ispada ja se nisam setio da pitam ( a i ko bi se setio ) i eto problema. Meni je ispala dva puta, prvobitno oduševljenje satom momentalno je splasnulo. Nosio sam sat kod časovničara, krunica je vraćena jednom, pa zatim još jednom. Kod drugog vraćanja časovničar je malo detaljnije pogledao sat i rekao je da je sve ok, nema nekog oštećenja , nema objašnjenja zašto je krunica ispala. Nešto kasnije sam u prolazu svratio do još jednog časovničara i majstor je 10-15 puta izvalačio krunicu , pritom je okrećući, nadajući se da će možda krunica u nekom položaju ispasti. Ništa, sve je super. Kao kada odete kod rtv majstora i kažete slika ne radi , čovek uključi a ono kristalna.
    Za sada sve je uredu, krunica normalno radi. Sat je, što se izgleda tiče, fenomenalan. Srebrnkasto biserni brojčanik, izdignuti markeri, izdignut logo, potpisana krunica ( neko ju je malo zakačio, ima tačkicu dve ali ništa napadno ). Staklo ( pleksi ) je zamenjeno jer je orginalno bilo naprslo na rubu. Moglo je i tako da se nosi ali meni je smetalo pa je zamenjeno. Inače orginalni pleksi ima metalni prsten po rubu ( tzv rajf ). Kod Seiko modela ,po rečima časovničara , taj rajf pridržava mehanizam, sprečava da mehanizam šeta gore dole, kod Citizena to nije slučaj. Naći zamenski pleksi sa rajfom nije lako tako da ovaj zamenski to nema. Kao što rekoh ne drži mehanzam , ništa se ne mućka tako da je sve na svom mestu.

    Kućište je čelično, lepa kombinacija brušenog i poliranog čelika. Širina kućišta 38 mm , dužina oko 39 mm, razmak između ušica 18 mm. Interesantan oblik kućišta ( izduženo jastučasto ) i zbog njega sat izgleda malo veći nego što jeste. Pravi starovremenski dizajn.

    Kaiš je zamenski , ne znam da li je sat orginalno imao kaiš ili narukvicu. Nije toliko ni važno. Koža mu odlično pristaje. Možda bi mu odgovarala i neka tanka meš narukvica.


    Mehanizam je kao što rekoh Citizen 8210 i predstavljen je sredinom 70-tih . Mehanizam ima 21 rubin, 21600 vns i oko 45 sati rezervu snage. Kao što je pomenuto sat ima ručno navijanje. To do skoro nisam znao. Prvo zato što mi je krunica pravila pomenuti problem , drugo zato što nisam dovoljno istražio a nemam već sat sa tim mehanizmom i treće ručno navijanje kod ovog mehanizma je specifično. Kada okrećete krunicu dok je u nultom položaju, u stvari navijate mehanizam. Međutim nema onog karakterističnog zvuka kao kod ručnih navijača, nema ni onog osećaja pod prstima kada osetite da se zupčanici uzubljuju. Krunica samo klizi, nema otpora , malo se oseti kao neko pa ne mogu reći škripucanje ali kao kada jedna metalna površina klizi po drugoj. Ako ste navijali npr Vostok automatik ili neki ručni navijač onda očekujte potpunu suprotnost kod ovog mehanizma. U svakom slučaju postojanje ručnog navijanja me je prijatno iznenadilo.



    Skydrummer-moja kolekcija-1.jpgSkydrummer-moja kolekcija-2.jpgSkydrummer-moja kolekcija-3.jpgSkydrummer-moja kolekcija-4.jpgSkydrummer-moja kolekcija-5.jpg

    U međuvremenu sam rešio da nađem još jedan sat sa takvim mehanizmom pa ako zatreba prebacio bi i mehanizam i krunicu. Verovatno da neodgovara baš svaka krunica sa mehanizma 8210 kao što ni na Seiko 5 ne odgovara krunica sa Monstera iako je isti mehanizam. Dakle idealno bi bilo pronaći identičan sat. Više od godinu dana zagledao sam povremeno domaće berze ne bih li našao nešto što odgovara. Pre neki dan konačno nađoh. Sat je praktično identičan prvobitnom . Neke razlike ipak postoje . Prvo sat ima mehanizam 8210 sa 17 rubina i natpis Citizen je samo odštampan nije izdignut. Mehanizam 8210 ima 21 rubin ali na ovom primerku lepo piše na samom mehanizmu da ima 17 rubina. Da je replika to sam odmah odbacio , pre će biti neka malo ređa varijanta . Ako negde pokušate da nađete sliku mehanizma 8210 sa 17 rubina trebaće vam dosta vremena i sreće.
    Brojčanik ima neku čudnu boju , nešto između braonkasto bronzane . Lepo se presijava na svetlu. Suviše lep i očuvan sat da bi otišao za delove. Kako to često biva , bar kada sam ja u pitanju, odlučio sam da zadržim i doteram sat koji sam prvobitno uzeo za delove. Promenjen je kaiš, pleksi je ispoliran. Pleksi ima mikro pukotine koje se nisu mogle ispolirati . Pod prstima (noktom) ništa se ne oseti, pukotine su u strukturi pleksija. Crtice se vide samo ako se gleda pod oštrim uglom i pod dobrim svetlom. Ništa strašno, ne uočava se lako, a pleksi je orginalan pa sam rešio da ostane.

    Skydrummer-moja kolekcija-1.jpgSkydrummer-moja kolekcija-2.jpgSkydrummer-moja kolekcija-3.jpgSkydrummer-moja kolekcija-4.jpgSkydrummer-moja kolekcija-5.jpgSkydrummer-moja kolekcija-6-citizen-8210a-17-rubina.jpg

    Sve u svemu dva odlična starovremenska modela , odličnog mehanizma i lepog dizajna. Koliko sam uspeo da odgonetnem , satovi su iz 1977. ili iz 1987. godine.
    Nekoliko uporednih fotografija.
    Skydrummer-moja kolekcija-1.jpgSkydrummer-moja kolekcija-2.jpgSkydrummer-moja kolekcija-3.jpgSkydrummer-moja kolekcija-4.jpgSkydrummer-moja kolekcija-5.jpg
    Poslednja ispravka: skydrummer (7.8.2013. u 23:38)
    Shmizla, milan zmaj, RUS and 21 others like this.

  6. #206
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Skydrummer-moja kolekcija

    Dobri satovi
    Potpisana krunica je zanimljiv detalj.
    Mehanizam sa misterioznim navijanjem, zona sumraka
    skydrummer likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #207
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Skydrummer-moja kolekcija

    svaki put kada vidim tvoje slike ovih amfibija, pozelim ne jednu, vec kolekciju istih...

    elem, mislim da si ti najveci kolekcionar satova "za delove" u regionu Zaista ti je lep ovaj Citizen, deluje bas elegantno na ovom kaisu.
    Mislim da se kod svih satova koji imaju opciju rucnog navijanja, a nemaju krunicu na navoj, mehanizam navija sa krunicom u nultom polozaju, tj neizvucenom. Barem je takav slucaj bio sa svim takvim satovima kod mene...
    skydrummer and Markoni BG like this.

  8. #208
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Skydrummer-moja kolekcija

    Da to je slucaj i na mom Seiku, navija se u nultom polozaju

  9. #209
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Skydrummer-moja kolekcija

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    mislim da si ti najveci kolekcionar satova "za delove" u regionu .
    Tako nekako

    Jeste to si u pravu za nulti položaj i navijanje. Samo ja nisam znao da ima ručnog navijanja . Npr kod Vostoka automatika ili ručnog navijača iako je krunica na navoj, čim se odvrne to je i dalje nulti položaj i tada se okretanjem krunice vrši navijanje.Prvo koleno je za pomeranje kazaljki a datum se namešta strpljenjem
    Markoni BG likes this.

  10. #210
    Član
    Član od
    2.12.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    323
    Lajkovi
    1986
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Skydrummer-moja kolekcija

    Em lepi satovi, em lepo sredjeni... a na ovim kaisevima bas deluju elegantno (moj favorit je sa belim ciferom).
    Uzivaj u njima!

    A sto se tice navijanja i kod mene je isti slucaj na Ingersoll-u, navijanje je u nultom polozaju..
    skydrummer likes this.

Slične teme

  1. Vlada035 - moja kolekcija
    By vlada035 in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 7.3.2014., 16:56
  2. Moja Glashutte kolekcija satova
    By Laslo51 in forum Glashütte Original
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 1.3.2013., 23:16
  3. sima hrabri - moja kolekcija
    By sima hrabri in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 158
    Poslednja poruka: 12.11.2012., 18:13
  4. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 11.3.2012., 19:51
  5. KLCKLC2710 - Moja (amaterska) kolekcija satova
    By KLCKLC2710 in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 20.10.2011., 15:22

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •