Strana 20 od 23 PrvaPrva ... 101617181920212223 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 191 do 200 od ukupno 230
Like Tree753Likes

tema: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

  1. #191
    Novi član
    Član od
    1.12.2009.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    21
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Imenjace...kolekcija za svaku pohvalu...
    MMario likes this.

  2. #192
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Nedavno kupljen sat Sinn 103 ST
    Sta reci o ovom satu.....al’ idemo od pocetka. Manufaktura koju je osnovao Helmut Sinn i dao joj naziv po svom prezimenu. Jednostavno. Inace Helmut Sinn, instruktor pilota i bivši pilot iz II svjetskog rata , osniva tvrtka "Helmut Sinn Spezialuhren" u Frankfurtu na Majni. Tvrtka cija je osnovna delatnost proizvodnja navigacijskih satova i pilot chronografa. Inace ne spada u one stare, dalekosezne u istoriju, manufakture koje se dice tradicijom, godinama i ne znam vise s cim. Osnovana je 1961. Pod istim vlasnikom i vodstvom stvara veliki pomak u razvoju nemacke casovnicarske inustrije. I to ponajvise kvalitetom izrade svojih satova. Vrlo brzo su se iste raspoznale na trzistu i zauzela svoje mesto medju ljubiteljima i kolekcionarima. Njihovi satovi su velike primene, rade modele pilotskog tipa, ronilackog tipa poznate kao divere a takodjer i satove za svakodnevnu upotrebu, tipa dress satova. Helmut Sinn je najzasluzniji za popularnost Sinn manufakture. Manufaktura je u njegovom vlasnistvu do 1994., godine kada ju prodaje Lothar Schmidtu. Tada se pocinje vise ulagati u marketing, prodaju......do 1994., Sinnove satove ste mogli kupiti samo direktno od Sinn-a., nakon preuzimanja od strane L.Shmidta, Sinn satovi se mogi pronaci i kod ostalih trgovaca.....ovlascnih handlera.....pa sve do retailera.

    A sada malo s samom SINN 103 ST modelu.
    Nastao razvojem u manufakturi, donekle inspirisan Breguet-om tipa XX. Opce namene je sat pilotskog tipa sa chronografom. Sam sat je izgledom bezvremenskog dizajna. Kuciste promera 41,5mm skoro je idealan za svaciju ruku. Celicno kuciste je izradjeno od SS- 316 celika sa jasnim i pravilno naglasenim linijama. Polirano. Linije kucista su ostog oblika na koje se nadovezuju takodjer ostro usadjeni lugovi.
    Satom dominira mat crni cifer, brojcanik sa tri subdiala, podbrojcanika. I to na polozajima umesto satnih oznaka 6, 9 i 12. Umesto satne oznake 3 nalazi se “prozor” sa odvojenim danom i datumon. Iz njega se nalazi natpis Sinn. Najjace oruzje ovog sata je upravo neverovatna citljivost, (kolege koje su citale moje bivse opise satova dobro znaju sta je meni najvaznije na satu). Mat crni cifer sa cisto belim oznakama, brojevima i markerima je vrlo kontrastan pa od tuda i njegova citljivost. Lepe bele kazaljke i markeri su premazani sa C3 Superluminova premazom. Sa desne strane kucista nalaze se usrafljujuca krunica sa bocnom zastitom te start i reset pusheri odnosno ukljucivaci chrono funkcija.
    Cifer prekriva posebno ojacani pleksi uz dodatak crnog bezela sa belim markerima. Zanimljivost je da je bezel dvosmernog kretanja, bez kocnica za svaki klik, odnosno uzubljenja. Takvi su i bili prvi pilotski chrono satovi.
    Caseback je izradjen u celiku sa natpisima i oznakama.
    Na sat se nastavlja celicna narukvica, takodjer polirana. Vrlo jednostavna i funcionalna. Lepo naleze na ruku. Zakopcava se sa kopcom i osiguracem zatvorenosti kopce.
    U Sinn-u 103 ST kuca pouzdan i dokazan valjoux 7750. Mehanizam je jako lepo ustelan, drzi vreme u okviru Cosc-a, sa ukljucenim chronographom ili bez njega. Odstupanja nema.
    Sat dolazi u dve kutije, prva zastitna kartonska te u njoj vrlo lepa crna kozna kutija. Uz sam sat su uputstva, garancijska kartica te alat za menjanje linkova.
    I na kraju sto reci o ovome satu. Napisao sam nekidan....bezvremenski sat. Kada ga uzmete u ruku oseti se kvalitet...Sat ciji dizajn se nije menjao dugi niz godina. Na ruci izgleda jako lepo, privlaci poglede. O citljivosti te kvalitete izrade sat vredi svaku paru koju se za njega da. Moj licni dojam o satu je cista 10! Sat prolazi kao sat pilotskog slila, kao diver zbog 200m WR-a, te takodjer ulazi pod kosulju pa moze i kao dress sat. Jako dobre luminacije, koja drzi celu noc bez smanjenja.
    I ne stavljaju djabe ovaj sat uz bok Omege Moonwatch i Rolex Submarinera. Samim tim i i Sinn 103 ST zasluzuje nase postovanje.
    Neke osnovne tehnikalije:
    Kuciste: celik 316 poliran
    Kuciste : 41,5 mm
    Debljina: 15 mm
    Lug to lug: 48 mm
    Izmedju lugova: 20 mm
    Staklo: Akrilno- ojacani pleksiglass
    Lume: C3 Superluminova
    WR : 200 m
    Mehanizam: Valjoux 7750
    Par fotki...

    Naziv: 20150521_130433.jpg, pregleda: 300, veličina: 394,8 KB


    Naziv: IMG_0893.JPG, pregleda: 329, veličina: 423,8 KB

    Naziv: IMG_0906.JPG, pregleda: 379, veličina: 238,8 KB

    Naziv: IMG_0905.jpg, pregleda: 332, veličina: 303,2 KB

    Naziv: IMG_0902.jpg, pregleda: 337, veličina: 214,9 KB

    Naziv: IMG_0909.JPG, pregleda: 340, veličina: 189,6 KB

    Naziv: 20150521_140316.jpg, pregleda: 349, veličina: 255,6 KB

    Naziv: 20150525_112045.jpg, pregleda: 317, veličina: 365,2 KB
    Poslednja ispravka: RUS (12.6.2015. u 16:29)
    eee, marko14, RUS and 27 others like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  3. #193
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    E,neka si ga napisao
    Satić je ... Satina!

    BTW- Šta se nalazi u onoj (Sinn) bočici na prvoj fotki?
    MMario and nokru like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #194
    Stariji član Avatar korisnika mizzy
    Član od
    6.2.2013.
    Lokacija
    Zrenjanin, Srbija
    Poruke
    1.488
    Lajkovi
    9914
    Reputacioni uticaj
    103

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    MMario,
    odličan opis još boljeg sata
    MMario likes this.
    trenutna kolekcija:
    Titoni Airmaster Ref. 93963 S-005
    Doxa Sub 300t Aquamarine Ref. 840.10.241.10
    Grand Seiko SBGA211 Snowflake
    Zenith El Primero Classic Cars Ref. 03.2046.400/25.C771

  5. #195
    Istaknuti član Avatar korisnika taunus
    Član od
    29.7.2011.
    Lokacija
    45'42"09"sgs19"22"28ïgd
    Poruke
    3.888
    Lajkovi
    49160
    Reputacioni uticaj
    51

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Odlican opis.Sat je prelep.Ima to nesto pilotsko od legendi kao sto su Heuer 1550,Moonwatch i samog Breguet xx
    MMario likes this.

  6. #196
    Stariji član Avatar korisnika bogojevski
    Član od
    5.7.2012.
    Lokacija
    Makedonija
    Poruke
    555
    Lajkovi
    5263
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Fantasticna kolekcija, prosto ne mozam da odberam favorit .
    Sekoja cest.
    MMario likes this.
    Women have numerous choices for accessories. Real men really only have one....a watch.

  7. #197
    Član
    Član od
    6.1.2015.
    Poruke
    197
    Lajkovi
    465
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Bravo Mario cekalo se na ovaj opis...Sat je vanserijski i za mene definitivno uz Moonwatch. Odlican izbor, sat nema mane...
    MMario likes this.

  8. #198
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Tnx kolege i sam sam uzivao pisuci ovaj opis a vrteci sat po rukama
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  9. #199
    Član Avatar korisnika GizmoID
    Član od
    14.3.2013.
    Lokacija
    Doboj
    Poruke
    210
    Lajkovi
    1064
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    ...
    BTW- Šta se nalazi u onoj (Sinn) bočici na prvoj fotki?
    Mislim da je Loctite (vrsta lijepka) srednje jačine. Služi da dodatno osigura pinove u narukvici.
    VLADAN P likes this.

  10. #200
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: MMario - Moj skromni doprinos razvoju casovnicarske industrije

    Da, vrsta lepka kada se menjaju ili dodaju,skidaju linkovi. Mada mislim da nije potrebno jer su pinovi na imbus kljuc.
    VLADAN P likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •