Strana 55 od 60 PrvaPrva ... 545515253545556575859 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 541 do 550 od ukupno 592
Like Tree3307Likes

tema: Iggy Tee Space Age Kolekcija

  1. #541
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    6.989
    Lajkovi
    58297
    Reputacioni uticaj
    217

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Hm muzej nije losa ideja.
    bajker71, 83stojan and iggy tee like this.

  2. #542
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Nije Steinhart ali ga je svaba isto napravio , ne tako skup , ali cik ga nadji
    Cek, cek, za jedno 40 godina kad naletis na Stajnija bez pola cifera i bez pusera, a bilo ih je samo 55

    Aj' za mene jos neki ''zlatno - crveni'' LED....
    vladas, krstin and iggy tee like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  3. #543
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Ne stvarno...gledam nesto po ovim dokumentarnim kanalima na kablovskoj, ima tusta i tma tih privatnih mikro muzeja i izlozbi po SAD. E sad, lakse je to reci nego uciniti, ali ako si ikako u mogucnosti, mozda bi mogao da izdvojis neku postavku negde ili da vidimo sa nekim muzejom (mozda nauke i tehnike ili sl..) pa da se organizuje izlozba: SPACE AGE.... Mislim, ono naglas razmisljam...
    vladas, krstin and iggy tee like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  4. #544
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    ....podržavam ideju za muzej, ako se naravno doktor slaže !
    vladas, bajker71, krstin and 2 others like this.
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  5. #545
    Član Avatar korisnika iggy tee
    Član od
    31.1.2012.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    338
    Lajkovi
    2813
    Reputacioni uticaj
    92

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Ideja o izlozbi postoji odavno , svojevremeno dok je radio muzej savremene umetnosti na uscu imao sam ponude za izlozbu ali nisu 100% mogli da garantuju za bezbednost tolike kolicine eksponata jer nisu imali toliko staklenih zvona ispod kojih bi bili satovi.

    Uostalom i ovaj forum je neka vrsta virtuelnog muzeja , pa ako neki posetilac smatra da moze da obezbedi uslove da se ovi satovi izloze u stvarnosti - ja sam za. Ponudicu se da budem kustos.

    anbeast
    Aj' za mene jos neki ''zlatno - crveni'' LED..
    evo za tebe jos jedna zlatna narukvica sa velikim rubinom u sredini

    a i savrseno si opisao ove zlatne verzije

    A i ova kombinacija crvenog ''brojcanika'' i zlatnog kucista...ko neka sprava nekakvog mahardze. Zlato i rubin
    i da dodam, mene podseca i na crno vino u zlatnom gralu

    Ovaj sto gledate je Nivada iz 70tih, tackica na displeju u sredini broja 4 nije nikakav kvar , vec indikacija AM-PM, tacnije kada je sat u PM rezimu rada pojavi se ta tackica, ovi modeli sa AM-PM opcijom imaju to zbog promene datuma posto pored sata pokazuju i datum.
    Na modulu je nivada logo, a karakteristican je i poklopac za baterije , tacnije svaka baterija ima svoj.

    Iggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9130_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9137_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9138_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9139_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9142_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9149_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9150_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9156_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9157_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9158_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9159_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9161_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9163_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9164_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9171_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9172_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9187_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9193_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9194_resize.jpg
    RUS, vladas, sima hrabri and 10 others like this.

  6. #546
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Iggy , ova Nivada meni bar još lepša.

    Negooo... reci mi, da li je iz te tematike postojao Citizenov model , kome je pored sata sijala i neka krunica (poput one na kovanici npr) ?
    bajker71 and iggy tee like this.
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  7. #547
    Član Avatar korisnika iggy tee
    Član od
    31.1.2012.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    338
    Lajkovi
    2813
    Reputacioni uticaj
    92

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Postoji Citizen CQ Led , u njega je ugradjivan Sanyo modul, nazalost nemam taj citizen ali imam nekoliko drugih u koje je ugradjen isti modul kao u Citizen LED. Imacete prilike da ih vidite , a kad ih budem predstavljao naglasicu da je to sat sa Sanyo modulom.
    Naravno kada ovo kazem mislim na vintage LED Citizen , jer postoji i novija verzija iz 90-tih Citizen Indipendent.
    Poslednja ispravka: iggy tee (23.12.2012. u 17:20)

  8. #548
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Jao,jao... HVALA!!

    Ne volim zlatne satove ali ovi gralovi i magicne maharadzine narukvice koje kazuju vreme me O.D.U.S.E.V.LJ.A.V.A.J.U!!!
    (Radi izbegavanje ''harmonikas'' look-a', za nijansu vise mi se dopadaju na braon kozi koja malo ubija sjaj ''zlata'')

    ako neki posetilac smatra da moze da obezbedi uslove da se ovi satovi izloze u stvarnosti - ja sam za. Ponudicu se da budem kustos.
    Hmmm... eto prve tacke za pretres na prvom buducem okupljnju. Kako smo obicno, vrlo produktivni, ne sumnjam da cemo nesto pametno smisliti. (Trust mozgova sastavljen od Bakija, Zmaja i moje malenkosti, potpomognut kojom kriglom piva - cuda ce naciniti i iznaci veoma kreativna resenja za odrzavanje izlozbe)
    vladas and iggy tee like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  9. #549
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    6.989
    Lajkovi
    58297
    Reputacioni uticaj
    217

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Herr doctor
    iggy tee likes this.

  10. #550
    Član Avatar korisnika iggy tee
    Član od
    31.1.2012.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    338
    Lajkovi
    2813
    Reputacioni uticaj
    92

    Određen forumom Re: Iggy Tee Space Age Kolekcija

    Jos jedan zlatni gral.
    LED Novus u drustvu zlatne olovke sa led satom...
    Inace Novus LED satovi su luxuzni modeli, i i danas na trzistu dostizu lepu cenu.
    Ovaj spada u ranije modele, ima tackasti displej (dot matrix), uradjen je u kvalitetnoj debeloj pozlati , kako na kucistu tako i na narukvici koja je originalna made in USA. Staklo je mineralno.
    Sat je proizveden izmedju 1977 i 1978.

    Iggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9196_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9198_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9203_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9205_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9210_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9218_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9220_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9223_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9224_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9225_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9226_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9228_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9230_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9231_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9236_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9238_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9241_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9243_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9245_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9246_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9252_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9268_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9272_resize.jpgIggy Tee Space Age Kolekcija-dscn9274_resize.jpg
    RUS, vladas, anbeast and 9 others like this.

Slične teme

  1. Kolekcija by Lastor ;)
    By Lastor in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 154
    Poslednja poruka: 20.9.2014., 7:05
  2. Aleksa - kolekcija
    By AleksaM in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 15.2.2012., 14:15
  3. Refresh - ova kolekcija
    By Refresh in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 25.10.2011., 9:09
  4. supercaliber - kolekcija
    By supercaliber in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 18.10.2011., 8:41

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •